حاجی اصغری:عدالت در سلامت از اهداف کلان نظام سلامت است - سعيد صادقيان
منبع : خبرگزاری مجلس شورای اسلامی

متن شماره 232: حاجی اصغری:عدالت در سلامت از اهداف کلان نظام سلامت استبازدید کننده : 606 نفر

 
 

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی خواستار سرعت بخشیدن به خدمت رسانی بیشتر در حوزه سلامت و درمان شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "محمدرضا حاجی اصغری" در جلسه علنی روز سه شنبه به عنوان آخرین ناطق میان دستور ضمن تبریک هفته سلامت به پزشکان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص تحقق اهداف چشم انداز بیست ساله گفت: ایشان فرمودند باید بدانیم برای رسیدن به اهداف چشم انداز بیست ساله نقشه جامع علمی کشور ما چیست؟ و این را باید ترسیم کنیم، بعد این نقشه را طبق راهبردهای عملیاتی و برنامه ریزی زمان دار و منظم به تدریج کامل نماییم.

نماینده میانه در ادامه اظهار داشت: توجه وزیر بهداشت را به موارد مندرج در نقشه جامع علمی سلامت جلب می نمایم.

وی اظهار داشت: این سند سیر تحولات در نظام سلامت را به تعهد نظام سلامت در پاسخگویی مناسب و حرکت در سند چشم انداز معرفی کرده است.

حاجی اصغری با بیان اینکه سلامت حق عمومی است و در این نقشه جامع آمده است گفت: سلامت لازم است و دولت علاوه بر نقش حاکمیتی، در موارد تامین، توزیع و پرداخت منابع مالی نقش تصدی گری نیز برای حمایت از آحاد مردم و اطمینان از تضییع نشدن حقوق آنها ایفا نماید.

این نماینده مجلس تصریح کرد: دومین هدف از اهداف کلان نظام سلامت، تامین عدالت در سلامت است.

وی خطاب به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: مگر حضرتعالی در دور سوم سفرهای استانی دولت در شهرستان میانه و طی بازدید از بیمارستان در حال ساخت شهرستان قول مساعد در خصوص انجام مصوبات و تعهدات دور اول و دوم را ندادید؟

حاجی اصغری در ادامه از كمیسیون بهداشت و درمان خواستار حمایت همه جانبه از وزارت بهداشت برای سرعت بخشیدن به خدمت رسانی بیشتر در حوزه سلامت و درمان شد.

وی با اشاره به مشکلات موجود در حوزه انتخابیه اش اظهار داشت: مدت 2 ماه است که تنها سی تی اسکن موجود در شهرستان 200 هزار نفری میانه از کار افتاده است.

حاجی اصغری خاطرنشان کرد: آیا اعزام بیماران به مراکز درمانی مراکز استان به دلیل نبود سی تی اسکن را هم داشتن اخلاق حرفه ای و ارزشمند وزارت بهداشت تعبیر می فرمایید؟

وی تصریح کرد: آیا با این نقایص و نارسایی ها می خواهید به تحقق اهداف راهبردی نایل شوید و به الگوی کشورهای منطقه در مدل مدیریت و سیاستگزاری و اقتصاد سلامت درآیید؟

نماینده میانه خواستار سرعت بخشیدن و خدمت رسانی بیشتر در حوزه سلامت و درمان شد.

عضو كمیسیون كشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود 18 هزار مرغداری در كشور با طرح این پرسش كه آیا فكر Ù…ÛŒ‌كنید قیمت مرغ Ùˆ تخم‌مرغ گران شده است؟ گفت: قیمت طلا در 30 سال قبل مثقالی 120 تومان Ùˆ در همان زمان تخم‌مرغ 7 تومان Ùˆ مرغ 14 تومان بود اما حال كه قیمت طلا 128 هزار تومان رسیده است آیا رسیدن قیمت مرغ به حدود 3 هزار تومان به معنای گران شدن آن است؟

این نماینده مجلس خواستار حمایت همه جانبه كمیسیون بهداشت و درمان از وزارت بهداشت برای سرعت بخشیدن به خدمت رسانی بیشتر در حوزه سلامت و درمان شد.

حاجی اصغری ادامه داد: مسوولان Ùˆ دست‌اندركاران با انجام معادلات ریاضی Ùˆ اقتصادی ساده از سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در صنعت طیور كشور حمایت Ùˆ به داد كشاورزان Ùˆ مرغداران بشتابند.

ÙˆÛŒ اضافه كرد: هنگامی كه معاون وزیر بازرگانی تاكید كرد كه در سال 89 هیچ مرغ منجمدی وارد كشور نمی‌شود كمتر كسی فكر Ù…ÛŒ‌كرد این در قالب شعار نمی‌ماند Ùˆ روزی به عنوان صدور فرمان اقدامات عملی برای وارد كردن مرغ به صورت گرم خواهد بود. به گونه‌ای كه چند روزی است محموله‌های مرغ آماده طبخ به صورت گرم از كشور تركیه وارد كشور شده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه از مسوولان دامپزشكی خواستار ارائه گزارش كارشناسی در رابطه با مدت زمان مصرف مرغ گرم شد Ùˆ گفت: آیا 14 یا 17 روز مدت زمان مناسبی برای مصرف چنین فرآورده‌های پایه علمی Ùˆ كارشناسی دارد؟ Ú†Ù‡ طور برای خودروهای وارداتی ساعت‌ها بحث Ùˆ گفت‌ÙˆÚ¯Ùˆ Ù…ÛŒ‌شود اما برای چند میلیون نفر شاغل در مرغداری‌ها Ùˆ عظیم‌ترین صنعت كشور در عرصه‌ تامین امنیت غذایی به راحتی عبور Ù…ÛŒ‌شود؟ باید برای سازماندهی صنعت مرغداری كشور Ùˆ باغداران در سال همت مضاعف Ùˆ كار مضاعف توجه جدی شود.

حاجی اصغری در پایان از هیات رییسه مجلس خواست طرح جامع خدمات رسانی به ایثارگران در نوبت رسیدگی قرار گیرد تا این مطالبه‌ به حق ایثارگران محقق شود.حسین حقگو : 1389/1/30 - 00:42:32
نماینده های ما ، هر چند وقت یک بار ، یک سخنرانی می کنند تا بگویند که مثلا ما هم به ازای این حقوق میلیونی و این همه امکانات ، داریم برایتان کار می کنیم .
از این ... (محفوظ)های عوام فریب بدم می آید .
ای کاش به جای این مسخره بازی ها ، ماهی یک بار به مردمی که بهشان رای داده بودند سر می زدند و مثل روزهای انتخابات ، مردم را باز هم ولی نعمت خود می دانستند . اما حالا که خرشان از پل گذشته ، فقط عوام فریبی می کنند.
...............................
صدای میانه : لطفاً کامنتهای این همشهری بدبین و منتقد به زمین و زمان را که پشت سر هم گذاشته شده است مطالعه نمایید. هر دو نماینده میانه هر ماه حداقل دو بار به میانه می آیند که گاهی سه و حتی چهاربار هم می شود.


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s