ترويج فرهنگ قرآني از ضرورت هاي فعاليت قرآني است - سعيد صادقيان
منبع : ایرنا

متن شماره 226: ترويج فرهنگ قرآني از ضرورت هاي فعاليت قرآني است بازدید کننده : 526 نفر

 
ميانه ، تبريز - فرماندار ميانه از ترويج فرهنگ قرآني در جامعه به عنوان يکي از محورهاي اساسي فعاليت هاي قرآني ياد کرد.
 

به گزارش ايرنا ، سيدحميد يزداني روز جمعه در نشست با فعالان مهد قرآن ميانه با اشاره به گسترش اقبال عمومي به قرآن پس از پيروزي انقلاب و توسعه فعاليت ها و فعالان قرآني بويژه در دهه دوم انقلاب با هدايت و حمايت خاص رهبر معظم انقلاب اسلامي ، ساماندهي فعاليت هاي قرآني و توسعه فرهنگ قرآني را از مهم ترين محورها در فعاليت هاي قرآني خواند.
وي بر ضرورت توسعه و تعميق بحث آموزش و برگزاري دوره هاي تخصصي که موجب عمق بخشيدن به آموزه هاي قرآني مي شود ، تاکيد کرد.
وي ، تنوع فعاليت ها در عرصه هاي قرآني را يکي از مزيت هاي برتر شهرستان ميانه عنوان کردو گفت: در سطح کشور از 12 نفر برگزيده قرآني يک نفر از ميانه است.
يزداني ، افزايش بصيرت سياسي ، فرهنگي ، اجتماعي با صبغه ولايي در بين فعالان عرصه هاي قرآني را از ضرورت ها خواند و افزود: خداوند ملاک و رجحان بشريت بر تمامي مخلوقات ديگرش را علم و آگاهي و کشف رموز و اسرار قرار داده است.
فرماندار شهرستان ميانه در اين نشست ، هزينه سفر کربلا، سوريه و مشهد مقدس براي سه نفراز مديران و مربيان برگزيده قرآني و دفتر زيارتي نسيم بقي نيز هزينه سفر مشهد مقدس براي تمامي مديران و مربيان مهد قرآن ميانه را تقبل کردند.
مدير موسسه مهد قرآن ميانه نيز در اين نشست گفت: در آزمون سراسري طرح هاي قرآني که سوم ارديبهشت ماه سال جاري برگزار خواهد شد ، شهرستان ميانه از نظر تعداد قرآن آموزان شرکت کننده در اين طرح به تعداد دو هزار و 200 نفر در بين تمامي شهرهاي کشور مقام اول را به خود اختصاص داده و رکورددار است.
نادر قاسمي ضمن تقدير از حمايت هاي فرمانداري شهرستان ميانه از فعاليت هاي قرآني افزود: در حال حاضر اين موسسه با 50 مدير و مربي آموزش قرآن در سطح شهرستان و روستاها و دو هزار و 200 قرآن آموز فعاليت مي کند .
وي همچنين از افتتاح اولين مدرسه قرآن در عيد غدير امسال و نيز مهد شکوفه هاي نور و پيش دبستاني با محوريت قرآن به صورت همزمان در سال جاري خبر داد و ابراز اميدواري کرد تا بتوانيم با همت و تلاش مضاعف در عرصه گسترش قرآن در سطح شهرستان گام مهم و اساسي برداريم .استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s