چند خبر از آموزش و پرورش ميانه - سعيد صادقيان
منبع : پايگاه اطلاع رساني آموزش و پرورش ميانه

متن شماره 162: چند خبر از آموزش و پرورش ميانهبازدید کننده : 812 نفر

پیام مشترک فرماندار و مدیر آموزش و پرورش شهرستان میانه بمناسبت هفته گرامیداشت شوراهای آموزش و پرورش – دیماه 88

 

     بهره گیری از عقل جمعی جزء آموزه های اصیل انسانی است و قرآن کریم رسول وحی را امر به آن نموده است  ( وامرهم شوری بینهم ) . یقیناً وقتی رسول حق مأمور به بهره گیری از عقل جمعی است ، این وظیفه برای دیگران دارای اهمیتی مضاعف می گردد ، چراکه هم اندیشی و کمک گرفتن از همه ظرفیت های فکری ، علاوه بر اینکه احتمال خطا در تصمیم گیری را کاهش می دهد ، زمینه ساز بارور شدن اندیشه ها نیز می گردد .

             در جهان امروز مشارکت  از پایه های بنیادین و محور اساسی توسعه می باشد . تجربیات کشورهای پیشرفته نشان داده که هر جا رشد و توسعه مشاهده می شود مشارکت مردم در آنجا نمایان است .

               مشارکت در آموزش و پرورش هم موضوعی است که از دیر باز مورد توجه همگان بوده است . آموزش و پرورش با تحت پوشش قراردادن آموزش برای تمامی آحاد جامعه مسئولیت بزرگی را بعهده دارد . بدیهی است مديريت چنین دستگاه عظیم ، فراگیر و گسترده بدون مشارکت مردم چندان مطلوب نخواهد بود و قطعاً موفقیت نظام آموزش و پرورش در انجام رسالتش و ارائه خدمات موثر ، مستلزم برخورداری از حمایت های همه جانبه ی تمامی اقشار جامعه است .       

              جمهوری اسلامی ایران نیز با تأکید بر اهمیت مشارکت ، قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش را در 26 دیماه سال 1372 به تصویب رساند تا با مشارکت مسئولین و آحاد مردم و بهره مندی از امکانات محلی و منطقه ای موجبات تحول عظیم در رشد و بالندگی علمی و تربیتی فرزندان عزیز ایران اسلامی فراهم گردد . در اين راستا اميد وافر دارد که با مساعدت های هر چه بیشتر اعضای محترم شورای آموزش و پرورش و تمامی فرهنگیان زحمتکش و دلسوز و خیرین گرانقدر و معتمدین ارجمند شهرستان و با بهره گیری از کلیه منابع و امکانات موجود شهرستان بتوانیم گام های موثری در جهت تقویت و گسترش ارزش های دینی و توسعه ی معنویت و علم و دانش و رفع تنگناهای موجود آموزش و پرورش شهرستان برداریم . س

                           عدالتخواه                                                                                 سيدحميد یزدانی

       مدير آموزش و پرورش شهرستان ميانه ودبير شورا                      فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان میانه                                                       

 

 


زنگ شوراها در مدارس آموزش و پرورش شهرستان میانه به صدا درآمد.

در اولین روز از هفته شوراهای آموزش و پرورش (24 دیماه) زنگ مشارکت در مدارس میانه و بصورت نمادین در مدرسه راهنمایی پسرانه اندیشه با حضور عبدالهی بخشدار مرکزی شهرستان و نماینده امام جمعه شهرستان در شورای آموزش و پرورش و مولوی معاون پرورشی و تربیت بدنی و عراقی کارشناس انجمن اولیاء و امور شورا به صدا درآمد این مراسم با اجرای ویژه برنامه اي توسط دانش آموزان شروع شد و سپس مولوی معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش میانه در خصوص اهمیت شورا برای حاضرین سخنرانی نمودند و بیان داشتند که شورای آموزش و پرورش تأسیس گردید تا همه عوامل مهم شهرستان در رأس تصمیمات آموزش و پرورش در جهت تحقق اهداف تعلیم و تربیت مشارکت نمایند.

در پایان مراسم از نمایشگاهی که بدین منظور در مدرسه ترتیب داده شده بود توسط حاضرین و اولیاء دانش آموزان بازدید بعمل آمد.


طرح توانمند سازی مربیان و معاونان پرورشی آموزش و پرورش میانه و مناطق جوار شهرستان در میانه به اجرا درآمد.

جهت توانمند سازی مربیان و معاونت پرورشی در زمینه مقابله با جنگ نرم استکبار جهانی و نیز انجام وظایف محوله کارگاه های توانمند سازی، تعداد 180 نفر از مربیان و معاونان پرورشی مناطق چهارگانه میانه ترکمانچای کندوان کاغذکنان در محل پژوهشسرای دانش آموزی میانه برگزار گردید. در مراسم افتتاحیه این کارگاه که در تالار معلم برگزار شد مولوی معاون پرورشی و تربیت بدنی به مطالب سیاسی روز پرداختند و به لزوم توانمند سازی مربیان و معاونان پرورشی اشاره نمودند و سپس حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا تقوی مسئول محترم نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج میانه در زمینه وظایف متولیان امور تربیتی بیاناتی را ایراد نمودند لازم به ذکر است این کارگاه ها به مدت 5 روز در محل پژوهشسرای دانش آموزی آموزش و پرورش میانه ادامه خواهد داشت.استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s