رييس سازمان صنايع و معادن:آذربايجان شرقي به يکي از قطبهاي فولاد کشور تبديل مي شود - سعيد صادقيان
منبع : ايرنا

متن شماره 161: رييس سازمان صنايع و معادن:آذربايجان شرقي به يکي از قطبهاي فولاد کشور تبديل مي شودبازدید کننده : 787 نفر

 
 
تبريز- رييس سازمان صنايع و معادن آذربايجان شرقي اعلام کرد: با تدابير اتخاذ شده و اجراي طرحهاي مختلف، استان به يکي از قطبهاي توليد فولاد در کشور تبديل مي شود.
 

علي مسافري روز يکشنبه در گفت و گوي اختصاصي با خبرنگار ايرنا، افزود: در حال حاضر چهار کارخانه صنعتي فولاد در استان مشغول فعاليت است که سه مورد آن توسط بخش خصوصي و يک کارخانه نيز در شهرستان ميانه به شکل دولتي اداره مي شود.
وي اظهارداشت: در حال حاضر 16 پروژه فولادي که هشت مورد آن توسط بخش دولتي و هشت مورد ديگر توسط بخش خصوصي قرار است در کشور ايجاد و راه اندازي شود که سه مورد از اين طرحها به آذربايجان شرقي اختصاص دارد.
مسافري گفت: پروژه هاي يادشده در زمينه توليد آهن اسفنجي به روش احياي مستقيم و ذوب آهن به روشهاي کوره قوس الکتريکي فعاليت خواهند کرد که در صورت به بهره برداري رسيدن آنها ضمن اينکه آذربايجان شرقي به يکي از قطب هاي مهم توليد فولاد در کشور تبديل خواهد شد در سطح ملي نيز اين صنعت توسعه قابل توجهي خواهد يافت.
وي، ارزش پروژه هاي فولاد کشور را بيش از هشت ميليارد دلار برآورد کرد و اظهارداشت: اين رقم بسيار قابل توجه است و بايد تمام دستگاهها دست در دست هم دهند تا اين پروژه هاي تاثيرگذار به نتيجه نهايي برسد.
مسافري اضافه کرد: بدون شک بهره برداري از پروژه هاي توليد فولاد در آذربايجان شرقي مي تواند علاوه بر رفع بخشي از مشکلات استغال منطقه، صادرات فولاد به کشورهاي همسايه را نيز سبب شود که اين امر مي تواند تحولي چشم گير در ابعاد مختلف اقتصادي منطقه ايجاد کند.استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s