نماينده مردم ميانه هشدار داد:تلاش پنهان براي محروم كردن مردم از درآمد حاصل از فولاد ميانه - سعيد صادقيان
منبع : خبرگزاري فارس

متن شماره 159: نماينده مردم ميانه هشدار داد:تلاش پنهان براي محروم كردن مردم از درآمد حاصل از فولاد ميانهبازدید کننده : 512 نفر

خبرگزاري فارس: نماينده مردم ميانه نسبت به تلاش‌هاي پنهان براي محروم كردن مردم منطقه از درآمد حاصله از فولاد ميانه هشدار داد.

محمدرضا حاجي اصغري امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در تبريز در انتقاد از عوامل پشت پرده خروج درآمد حاصله از حضور كارخانه فولاد ميانه از اين شهر اظهار داشت: طي روزهاي گذشته برنامه‌هايي در خصوص اين كارخانه از سوي عده‌اي در حال اجراست كه به دنبال گرفتن استعلام از محيط زيست براي محكوم كردن اين كارخانه به آلودگي زيست محيطي و خروج از محدوده شهري ميانه هستند.
وي با بيان اينكه اين كارخانه در 12 كيلومتري شهر ميانه قرار دارد و درآمد عوارضي آن متعلق به شهر ميانه بوده و شهرداري از اين درآمد امور شهر را اداره مي‌كند، افزود: به همين دليل است كه طي جلسه‌اي كه با استاندار داشتيم، اين مشكل را مطرح كرده و ايشان نيز توافق كردند از اين كار جلوگيري شود.
دبير مجمع نمايندگان آذربايجان شرقي مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: مردم ميانه تحت هيچ شرايطي اجازه نمي‌دهند كه به بهانه استعلام از محيط زيست، اين كارخانه خارج از محدوده ميانه كه 10 سال از بهره‌برداري و فعاليت آن به همين روال مي‌گذرد، به حساب آيد تا درآمد حاصل از عوارض آن به يغما برود.
وي افزود: اين كارخانه سال‌هاست كه مشغول به فعاليت است، حال چطور شده كه امروز منشا آلودگي به حساب مي‌آيد، جاي سئوال بوده و تعجب دارد.
نماينده مردم ميانه در مجلس اظهار داشت: در ارتباط با اين مشكل جلسه‌اي با آقاي محمدزاده رئيس محيط زيست كشور و بيوك رئيسي مسئول محيط زيست استان برگزار شد كه ايشان هم حمايت‌هاي لازم را در راستاي خواست مردم اعلام كردند.
وي گفت: به آن عده از افرادي كه در تلاش براي تحقق اهداف خود هستند، اعلام مي‌كنم كه اين كار نشدني است و اين كارخانه به طور رسمي داخل محدوده شهر ميانه است و درآمد آن نيز بايد خرج خود شهر ميانه شود.ط. : 1388/10/28 - 13:50:07
جای شکر دارد که هر ازگاهی از این طریق می شود نمایندگان را زیارت کرد .


مطلع : 1388/10/28 - 14:42:32
می خواستم به آقای مهندس اطلاع دهید شرکت فولاد هیچگونه عوارضی به شهرداری میانه نمی دهد.ایشان که نماینده هستند باید بهتر بدانند عوارض فروش و غیره در قالب قانون تجمیع عوارض (که مصوب مجلس می باشد) حذف شده است. واخیرا نیز همین موضوع در قالب قانون مالیات ارزش افزوده مجددا تنفیذ شده (یعنی ایشان تصویب کرده اند مطابق روال قانون تجمیع هیچ مبلغی مستقیما به شهرداری پرداخت نشود) یعنی این کارخانه هیچگونه نفع مستقیم برای شهرداری ندارد از بابت غیر مستقیم هم باید بگویم وجود این کارخانه در حریم (نه محدوده) یا خارج حریم هیچ اضافه پولی توسط سازمان شهرداری وزارت کشور به شهرداری میانه پرداخت نمی شود. البته خارج نکردن کارخانه از حریم (نه محدوده) باعث تعطیلی پروژه مورد حمایت رییس جمهور در میانه خواهد شد. که مشخص است چه نتیجه ای خواهد داشت.


محمدصادق نائبی(msnaebi )1388/10/28 - 15:06:44
اگر كارخانه فولاد در داخل محدوده شهر ميانه واقع شده باشدبه طريق اولي روستاي اسلام آباد(راه آهن) هم در داخل محدوده شهر است كه طبق ماده 99 شهرداري، شهرداري ميانه بايد به آن منطقه خدمات(حمل زباله،خيابان كشي و اسفالت كوچه ها) ارايه دهد در حالي كه اسلام آباد داراي دهياري مي باشد.
همچنين در اين صورت پل در دست ساخت راه آهن را نيز بايد شهرداري ميانه احداث مي كرد نه وزارت راه و ترابري.


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s