حاج اصغري:بودجه آب افزایش 30 درصدی خواهد داشت - سعيد صادقيان
منبع : خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)

متن شماره 157: حاج اصغري:بودجه آب افزایش 30 درصدی خواهد داشتبازدید کننده : 747 نفر

خبرگزاري دانشجويان ايران - آذربايجان شرقي

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: بحران آب، خشکسالی و اقلیم خاص جغرافیایی و تجارت سالهای گذشته باعث شده مزیت آب و جلوگیری از تلفات آن در بخش کشاورزی شهری مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه آذربايجان شرقي،, حاجی اصغری افزود: برنامه چهارم توسعه به ویژه ماده 18 آن با چالشهای عدیده ای روبرو بود که انتظار می رود وزارت نیرو همسویی لازم را با برنامه پیدا کند. بودجه 89 عملیاتی تدوین شود نماینده میانه در مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار می رود بودجه سال 89 به صورت عملیاتی تدوین و از چارچوب 88 خارج شود.

حاجی اصغری تصریح کرد: برنامه پنجم توسعه که امروز توسط رییس جمهور به مجلس ارایه شد، بسیار کلی به نظر می رسد، این در حالیست که اگر بودجه متناسب با برنامه پنجم دیده شده باشد باید بودجه مفصل و با ردیفهای مستقل جزیی آورده شود. نگرانیهای مجلس بابت بودجه مرتفع نشده عضو کمیسیون کشاورزی گفت: تاخیر 40 روزه دولت برای ارایه برنامه و سپس بودجه و تقارن زمانی هر دوی آنها موجب نگرانی نمایندگان مجلس شده است.

 وی تاکید کرد: در شرایطی که ایران، خیز لازم را برای توسعه اقتصادی برداشته، باید قانون گذاری و نظارت به دور از دغدغه های زمانی انجام شود. وزیر جهاد کشاورزی دولت دهم پویاتر است حاجی اصغری با اشاره به گزارش منتشر شده از فعالیت وزارتخانه های دولت دهم گفت: فعالیتهای وزارت جهاد کشاورزی علمی تر و مستقیم تر از قبل بوده و روند صحیح تری به خود گرفته است. وی تصریح کرد: عملیات خاک ورزی در راستای ارتقای بهره وری که میانه به عنوان پایلوت در نظر گرفته شده، از جمله اقدامات مثبت وزیر دولت دهم در حوزه کشاورزی است. حاجی اصغری تاکید کرد: تامین منابع مالی با برگزاری جلسات مداوم با بانکهای عامل و همچنین واگذاریها در راستای اصل 44 قانون اساسی از دیگر اقدامات وزیر جهاد کشاورزی است که این وزارتخانه را در مسیر مناسب تری قرار داده است.استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 1s