چند خبر از دانشگاه آزاد ميانه - سعيد صادقيان
منبع : روابط عمومي دانشگاه آزاد ميانه

متن شماره 153: چند خبر از دانشگاه آزاد ميانهبازدید کننده : 826 نفر

کسب رتبه دوم کشوری و برتر فرهنگی باشگاه پژوهشگران جوان واحد میانه

 

 بر اساس گزارش معاونت پژوهشی واحد میانه ، با توجه به بررسی های بعمل آمده توسط حوزه معاونت فرهنگی در ستاد مرکزی باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی ، باشگاه پژوهشگران جوان این واحد دانشگاهی با 45 برنامه فرهنگی بر مبنای داشتن بیشترین تعداد برنامه ، به عنوان رتبه دوم کشوری و جزء سه باشگاه برتر فرهنگی در سراسر کشور برگزیده شد .


کسب مقام سومی هندبال خواهران واحد میانه

 

تیم هندبال خواهران واحد میانه در مسابقات منطقه 13 دانشگاه آزاد اسلامی به مقام سومی دست یافت .

این مسابقات به میزبانی واحد تبریز با حضور 5 تیم برگزار شد . در پایان این رقابتها تیمهای هندبال واحد اهر ، تبریز و میانه به ترتیب مقام های اول تا سوم را از آن خود کردند .

شایان ذکر است که 2 نفر از بازیکنان واحد میانه به نامهای " آرزو ولی زاده " و " رباب احمدپور " به عضویت تیم منتخب هندبال منطقه 13 جهت شرکت در مسابقات کشوری در آمدند .


پذیرش و تأیید مالی دو طرح برتر اعضای باشگاه پژوهشگران جوان واحد میانه

دو طرح برتر، فناور و با قابلیت تجاری سازی مربوط به اعضای کارگروه مخترعین و کارگروه کارآفرین باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه مورد تایید قرار گرفت.

به گزارش معاونت پژوهشی واحد، دو طرح برتر، فناور و با قابلیت تجاری سازی مربوط به اعضای کارگروه مخترعین و کارگروه کارآفرین باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، با مشاوره و راهنمایی مهندس عباس نعمتی، رئیس باشگاه واحد میانه، مورد تأیید حمایت مالی و پشتیبانی پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی، مرکز رشد استان و شهرستان میانه قرار گرفت.
طرح اول مربوط به فیروز مختاری با عنوان "تابلوهای ویترینی تزئینی و منشوری برای کاهش مصرف برق" می باشد که با مبلغ 230 میلیون ریال و طرح دوم، مربوط به غلامرضا چمن خواه با عنوان "سیستم نظارتی و امنیتی هوشمند مبتنی بر پردازش تصویر" است که با مبلغ 270 میلیون ریال مورد تائید قرار گرفت.
بر این اساس، این عزیزان به منظور پذیرش در مرکز رشد کارگروه فعالی از متخصصین دانشجو، تشکیل داده و شرکتهایی را به ترتیب با عناوین " شرکت توان سازان فجر" و "شرکت بینا ماشین آسیا" تأسیس کرده اند که هرکدام به نوبه خود می توانند در اشتغال زایی و کارآفرینی شهرستان میانه مفید واقع شوند

 


پذیرش مقالات اعضای هیات علمی واحد میانه در کنفرانسهای بین المللی

 

 سه عنوان مقاله اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه در کنفرانسهای بین المللی پذیرفته شده است.

مقاله دکتر سلیمان جمشیدی تحت عنوان" مطالعه هموتالیسم در جدایه های ایرانی قارچ " ophiognomonia leptosttyla و مقاله دکتر مهدی مهرپویان تحت عنوان "مزیت های زراعی  PGPR بر عملکرد دانه وجذب عناصر در ارقام مختلف لوبیا در راستای کاهش کودهای شیمیایی و حفاظت محیط زیست" هر دو در بهمن ماه 88 در کشور سنگاپور و مقاله دکتر منوچهر فربودی تحت عنوان" تاثیر غلظت های مختلف

Nacl,na2so4,nahco3  بر شاخص های مراحل جوانه زنی و رشد ژنوتیپ های گندم و تریتیکاله" در دی ماه 88 در کشور عمان پذیرفته و ارائه می گردند.


برگزاری دوره های آموزشی در واحد میانه

 

 دفتر مطالعات و آموزش نیروی انسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه در آذر ماه گذشته شش دوره آموزشی ویژه کارکنان و اعضای هیأت علمی برگزار کرده است.

مهندس محمد رضا موحدی، مسئول دفتر مطالعات و آموزش نیروی انسانی واحد میانه با اعلام این خبر گفت: در آذر ماه سال 88، شش دوره آموزشی با حضور کارکنان و اعضای هیأت علمی برگزار شده است.

وی افزود: این دوره ها شامل: آشنایی با نرم افزار SAS، چگونه از یک متن علمی، اطلاعات استخراج کنیم، ویژه اعضای هیأت علمی و آشنایی با نرم افزار,power point دوره بحث مهدویت، دوره بهبود بهره وری و نتایج آن و افسردگی یا تشخیص درمان، ویژه کارکنان برگزار گردیده است. دکتر شهرام شاهرخی، دکتر سلیمان جمشیدی، حجت الاسلام صیادی، محمد امدادیان، داود ناصری و دکتر نورالدین فایقی مدرسان این دوره بودند.  


اعلام تقویم زمانی مسابقات قران و عترت در واحد میانه

  

از سوی دفتر فرهنگ اسلامی واحد میانه،تقویم زمانی پانزدهمین دوره جشنواره هنر و ادبیات دینی و پژوهشی قرآن و عترت دانشجویان و دهمین جشنواره قرآن و عترت اساتید و اعضای هیات علمی اعلام شد.

صالح رحیمی، مسئول دفتر فرهنگ اسلامی واحد میانه با اعلام این خبر گفت: بر اساس آیین نامه و دستورالعمل اجرایی و در راستای برنامه های قرآنی و فرهنگی معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی ( پژوهشکده قرآن و عترت )، مسابقات سراسری قران و عترت در دو مرحله مقدماتی در سطح منطقه و کشوری در سال 89، با موضوعات تحویل آثار بخشهای پژوهشی ( تحقیقاتی و نرم افزار قرآنی )، هنر و ادبیات دینی ویژه دانشجویان، اساتید و اعضای هیات علمی برگزار میگردد.

وی در پایان اشاره کرد: شرکت کنندگان می توانند آثار خود را تا 20 فروردین 89 به کارشناس کانون قرآن و عترت، خانم فاطمه میر عظیمی تحویل دهند.

لازم به ذکر است اعلام نتایج این دوره، پانزدهم خرداد 89 عنوان شده است.استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s