بهره برداري از طرح آبرساني به شهر ميانه در دهه فجر - سعيد صادقيان
منبع : خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)

متن شماره 151: بهره برداري از طرح آبرساني به شهر ميانه در دهه فجربازدید کننده : 490 نفر

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی خبرداد :
بهره برداری از چندین طرح آب و فاضلاب شهری در دهه مبارک فجر

خبرگزاري دانشجويان ايران - آذربايجان شرقي

بهره برداری از چندین طرح آب و فاضلاب شهری در دهه مبارک فجر

  همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر و سی ویکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ازچندین طرح عمرانی آب و فاضلاب باهزینه ای بالغ بر 68 هزار و 352 میلیون ریال درشرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی بهره برداری می شود.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)منطقه آذربايجان شرقي، پوررجب مديرعامل شركت آب و فاضلاب آذربايجان شرقي با بیان این مطلب گفت : بعد از تشكيل شركت آب و فاضلاب استان آذربايجان شرقي و تحويل تاسيسات موجود از متوليان قبلي اين شركت نسبت به انجام مطالعات و برنامه ريزيهاي راهبردي براي تامين و توزيع آب بهداشتي سالم و گوارا و ازطرفي اجراي پروژه هاي جمع آوري و دفع بهداشتي فاضلابهاي خانگي اقدام كرد .

 

مديرعامل شركت با اشاره به اهميت توليد و توزيع آب سالم و بهداشتي به شهروندان گفت : مشتري مداري وتامين رضايت مشتركين همواره مورد تاكيد اين شركت بوده است و سعي شده تا آب توزيع شده با كيفيت مناسب در اختيار شهروندان قرار گيرد و آزمایشگاه آب استان بصورت شبانه روزی بر توزیع آب سالم و بهداشتی نظارت دارند .

 

 پوررجب مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان در تشریح فعالیتهاو طرحهای قابل افتتاح در دهه مبارک فجر امسال گفت : در دهه مبارک فجر از چندین حلقه چاه عمیق در شهرهای استان  بهره برداری خواهد شد . همچنین طرحهای آبرسانی  به شهرهای بستان آباد و میانه از جمله طرحهایی است که در دهه مبارک  فجر امسال به بهره برداری می رسند .

 

مدیر عامل شرکت با اشاره به طرح  آبرسانی بستان آباد و میانه گفت : عملیات اجرایی طرح آبرسانی به شهر بستان آباد از سال 85 شروع و برای طرح مذکور تعداد 6 حلقه چاه عمیق حفر و تجهیز شده و 7 کیلومتر نیز خط انتقال به قطر 400 میلیمتر از جنس چدن داکتیل اجرا شده است .

 

وی در ادامه افزود : برای طرح آبرسانی فوق یک باب مخزن 2500 مترمکعبی و یک باب ایستگاه پمپاژ با ظرفیت 105 لیتر در ثانیه اجرا شده است .

پوررجب اضافه کرد : همجنین برای طرح آبرسانی به شهر میانه تعداد 2 حلقه چاه حفر و تجهیز شده و 1650 متر نیز خط انتقال به قطر 600 میلیمتر لوله گذاری شده است .

 

مدیر عامل شرکت در بخش دیگری از سخنان خود به طرحهای آبرسانی آماده افتتاح درسطح شهر تبریز اشاره کرد و افزود : چندین طرح آبرسانی در نقاط مختلف شهر تبریز از جمله احداث شبکه آبرسانی کوی فرشته ، احداث شبکه آبرسانی کوی یاس شهرک مرزداران ، احداث خط انتقال آب چرمشهر ، احداث خط انتقال آب سایت گردشگری و همچنین احداث خط انتقال آب جاده سنتو اجرا وبه اتمام رسیده و به مناسبت سی و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به بهره برداری خواهند رسید .

 

وی درا دامه به طرحهای فاضلاب آماده افتتاح درسطح شهر تبریز اشاره کرد وگفت : در راستای جمع آوری و دفع بهداشتی پسابهای خانگی نیز اقدامات خوبی انجام شده است بطوریکه هم اینک در14  شهر استان طرح جمع آوری پساب های شهری در حال اجراست ودر 18شهر استان نیز مطالعات اولیه اجرای طرحهای فاضلاب شروع شده که در دهه مبارک فجر از چندین طرح فاضلاب و خطوط انتقال فاضلاب در شهر تبریز از جمله محله کوچه باغ ، شنب غازان ، قره آغاج ، کوی شهید شریفی ، سیلاب قوشخانه ، گلکار ، خیابان حافظ و بلوار ستار خان با هزینه ای بالغ بر 27400 میلیون ریال بهره برداری خواهد شد.

 

وی در پایان به ساختمان بهره برداری شهرشربیان اشاره کرد و افزود : ساختمان بهره برداری و اداری شربیان در زمینی به مساحت 630 متر مربع و با زیر بنای 230 متر مربع با هزینه ای بالغ بر 1000 میلیون ریال در 2 طبقه احداث شده که در دهه مبارک فجر در مدار بهره برداری قرار خواهد گرفت .استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s