حمايت مالي از 2 طرح برتر اعضاي باشگاه پژوهشگران جوان واحد ميانه - سعيد صادقيان
منبع : خبرگزاري فارس

متن شماره 150: حمايت مالي از 2 طرح برتر اعضاي باشگاه پژوهشگران جوان واحد ميانهبازدید کننده : 645 نفر

خبرگزاري فارس: دو طرح برتر اعضاي باشگاه پژوهشگران جوان واحد ميانه مورد پذيرش و حمايت مالي قرار مي‌گيرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز به نقل از روابط عمومي علم و فناوري استان آذربايجان شرقي، رئيس باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامي واحد ميانه اظهار داشت: دو طرح برتر فناوري با قابليت تجاري‌سازي مربوط به اعضاي كارگروه مخترعان و كارگروه كارآفرين باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامي واحد ميانه مورد تأييد حمايت مالي و پشتيباني پارك علم و فناوري استان آذربايجان شرقي و مركز رشد استان و شهرستان ميانه قرار گرفت.
عباس نعمتي تصريح كرد: طرح اول مربوط به فيروز مختاري با عنوان «تابلوهاي ويتريني تزئيني و منشوري براي كاهش مصرف برق» است كه با مبلغ 230 ميليون ريال و طرح دوم، مربوط به غلامرضا چمن‌خواه با عنوان «سيستم نظارتي و امنيتي هوشمند مبتني بر پردازش تصوير» است كه با مبلغ 270 ميليون ريال مورد تائيد قرار گرفت.
رئيس باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامي واحد ميانه تصريح كرد: كمك به اجراي طرح‌هاي تحقيقاتي، تجاري‌سازي نتايج پژوهشي همچنين ثبت ايده‌ها و طرح‌ها، كمك براي به ثمر رساندن نوآوري‌ها و خلاقيت‌هاي منجر به توليد و حمايت از ايجاد و توسعه زيرساخت‌هاي پژوهشي است.
وي اظهار داشت: بسياري از ايده‌ها و طرح‌هاي ابتكاري جوانان نخبه و پژوهشگر به دليل نبود حمايت جدي تنها در مرحله طرح باقي مانده و اجرايي نشده است.
رئيس باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامي واحد ميانه با بيان اينكه نيروي انساني ماهر و كارآمد از سرمايه‌هاي هر جامعه‌اي است، اظهار اميدواري كرد كه با نهادينه شدن پژوهش و تحقيق در جامعه و تبديل آن به يك فرهنگ عمومي از ظرفيت‌هاي علمي موجود در استان و كشور به نحو مطلوب استفاده شود.
وي گفت: راه‌اندازي دفتر نخبگان در استان بستر توسعه علم، دانش و فناوري است و مقام معظم رهبري در چند سال اخير تأكيد بسياري بر فراهم كردن بستر مناسب براي استفاده از ظرفيت نخبگان كشور و رفع هرگونه مانع در توسعه دانش داشتند.استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s