حاج اصغري:اولويت برنامه دولت دهم توسعه بخش كشاورزي است - سعيد صادقيان
منبع : خبرگزاري فارس

متن شماره 140: حاج اصغري:اولويت برنامه دولت دهم توسعه بخش كشاورزي استبازدید کننده : 561 نفر

 

خبرگزاري فارس: عضو كميسيون كشاورزي مجلس شوراي اسلامي گفت: اولويت برنامه دولت دهم توسعه بخش كشاورزي است.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز به نقل از روابط عمومي جهاد كشاورزي آذربايجان شرقي،حميدرضا حاجي اصغري در مراسم توديع و معارفه مدير جهاد كشاورزي شهرستان ميانه افزود: با تلاش كميسيون كشاورزي، آب و منابع طبيعي مجلس شوراي اسلامي اولويت برنامه دولت دهم توسعه بخش كشاورزي اعلام شده و امروز ما خرسنديم كه رئيس جمهور در جلسه اخير (يكشنبه 29/09/88 ) هيئت دولت اين مطلب را اعلام داشتند كه مصمم هستند با انجام مهندسي جديد و ايجاد تحول بنيادين در بخش كشاورزي در تحقق آرمان‌هاي امام (ره) مبتني بر كشاورزي كه محور توسعه است، گام‌هاي مثبت برداشته شود.
وي در ادامه همچنين با اشاره به اينكه تنها صحبت كردن راه به جايي نمي‌برد و بايد به صورت جدي و عملي وارد عرصه سازندگي و توسعه شويم، گفت: امروز در عرصه كشاورزي ما مي‌خواهيم وارد بازارهاي جهاني شويم و اين امر با وجود مديران كارآمد، تلاشگر و متعهد تحقق مي‌يابد.
حاجي‌اصغري تصريح كرد: لازم است تلاش مديران در كنار برنامه‌ريزي صحيح و دقيق، مضاعف شود تا بتوانيم در اين عرصه حضور جدي و فعال داشته باشيم.
وي افزود: ما امروز افتخار مي‌كنيم كه مي‌توانيم از تلاش مديران تقدير كنيم چرا كه تلاش آنها در عرصه‌هاي مختلف قابل رويت و ملموس است.
رئيس سازمان جهاد كشاورزي آذربايجان شرقي نيز گفت: دولت محور توسعه كشور را كشاورزي قرار داده است و اين امر وظيفه ما را بيش از پيش كرده و بايد با نگرش جديد و تمام توان كارهاي خود را آغاز كنيم.
مسعود محمديان افزود: سياست كلي دولت در بخش كشاورزي، تبديل كشور از معيشتي به اقتصادي است كه در اين راستا بايد با برنامه‌ريزي دقيق در راستاي اقتصادي كردن كشاورزي، افزايش صادرات، راندمان بهره‌وري آب و استفاده بهينه از آب و خاك، توسعه صنايع بسته‌بندي، استفاده از توان علمي دانشگاه‌ها و مراكز علمي تحقيقات و نيز با ايجاد پل ارتباطي بين مراكز تحقيقات و مزارع بتوانيم در تحقق سياست كلي دولت گام برداريم و سعي كنيم با تمام توان در خدمت توليدكننده باشيم.
وي همچنين گفت: ما نمي‌توانيم كم‌كاري‌هاي خودمان را به پاي نظام و دولت بنويسيم.
محمديان تصريح كرد: مديران ما نبايد پشت ميزنشين باشند آنها بايد با جديت در عرصه حضور داشته باشند تا شاهد توسعه كشور باشيم و اين امر تحقق نخواهد يافت مگر اينكه ما ديد و مدل قبلي را كنار گذاشته و با يك ديد جديد، سرعت بيشتر و برنامه‌ريزي دقيق و مديريت زمان كارها را پيش ببريم.
علي يزداني، فرماندار ميانه نيز در اين جلسه با اشاره به اينكه هرجايي كار خارق‌العاده‌اي انجام مي‌شود آن كار را جهادي تلقي مي‌كنند، گفت: اگر عصاره حركت امام راحل در تشكيل نظام مقدس جمهوري اسلامي را در راستاي عملياتي كردن اهداف عاشورايي بتوانيم ارائه كنيم، ظهور و بروز همچنين شكل‌گيري در مديريت تازه كه همانا سپاه در عرصه دفاعي با اصول كلي حكومت در انديشه علوي جهاد در عرصه‌هاي صلاح و سازندگي در همان انديشه است.
وي همچنين با بيان دو مطلب از امام راحل خطاب به نيروهاي جهادي، ارزش‌مداري و كارمحوري را دو ركن اساسي استواري پايه‌هاي اسلام ناب محمدي و استقلال واقعي كشور ذكر كرد و گفت: همانا امام راحل با بيان اين جملات، استراتژي و سياستگذاري و نيز هدف‌گذاري كل نظام را در كل مقاطع آينده ترسيم كرده‌اند.
يزداني درادامه افزود: جهاد و سپاه با توجه به رسالتي كه دارند بايد در تمام عرصه‌ها حاضر بوده و ضامن بقا و استواري نظام در عرصه‌هاي جهاني باشند.
در پايان اين مراسم از تلاش فيروز باقرزاده تقدير شد و نادر زارع تالي به عنوان مدير جديد جهاد كشاورزي شهرستان ميانه معرفي شد.استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s