امام جمعه ميانه:فرهنگ اقامه نماز اول وقت بايد نهادينه شود - سعيد صادقيان
منبع : خبرگزاري فارس

متن شماره 139: امام جمعه ميانه:فرهنگ اقامه نماز اول وقت بايد نهادينه شودبازدید کننده : 779 نفر

خبرگزاري فارس: امام جمعه ميانه گفت: فرهنگ اقامه نماز اول وقت بايد نهادينه شود.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي فرمانداري ميانه،‌ حجت‌الاسلام محمدرضا حامدي امروز در جلسه رابطان اقامه نماز ادارات و نهادهاي شهرستان ميانه در سالن اجتماعات فرمانداري ميانه، اقامه نماز و تلاش در اين زمينه را مقامي بزرگ و وظيفه مسئولان حكومتي را در حد اختيارات خود، اهتمام در اقامه نماز در محدوده اجرايي نهادها عنوان كرد.
وي افزود: در عملكرد دستگاه‌هاي دولتي اسلاميت بايد نمود پيدا كند زيرا يكي از مهم‌ترين نمادهاي مذهبي نماز است و در اين باره بايد فرهنگ اقامه نماز در اول وقت ايجاد شود.
حامدي گفت: پسنديده نيست كه در ادارات به اقامه نماز توجهي نشود و نخستين كساني كه بايد براي اين امر پيشقدم شوند روسا و مسئولان ادارات هستند چرا كه نشانه حكومت اسلامي اين است كه براي نماز در دستگاه‌ها و سطح جامعه تلاش شود.
همچنين در اين جلسه فرماندار ميانه گفت: انجام فرايض ديني از طرف دستگاه‌هاي اجرايي نوعي اشاعه دين بوده و مسئولان امر بايد در ضمن كارهاي خود از اين موضوع غافل نباشند.
علي يزداني گفت: در نظام جمهوري اسلامي كار، شكل عبادي دارد و لحظات كار و لحظات نماز همگي يك موضوع عبادي را تشكيل مي‌دهند.
وي با اشاره به اينكه وقتي مردم، مسئولان و كاركنان را در اوج تراكم كاري، مقيد به اقامه نماز اول وقت ببينند، تاثير فرهنگي فراواني بر ترويج نمازخواني خواهد گذشت، تاكيد كرد: بايد به نوعي برنامه‌ريزي شود كه جلسات در لحظه نماز برگزار نشود.
فرماندار ميانه در پايان با يادآوري نماز ظهر عاشوراي حضرت اباعبدالله الحسين كه در اوج بلا و گرفتاري اقامه شد، وظيفه همگان را در اقامه نماز در سطح جامعه وظيفه‌اي سنگين برشمرد.
در پايان اين جلسه از رابطان ادارات آموزش و پرورش، شركت گاز ميانه و جهاد كشاورزي كه رتبه‌هاي برگزيده را كسب كرده‌اند با اهداي لوح تقدير تجليل شدند.استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s