فرماندار ميانه در مراسم معارفه شهردار جديد ميانه :مسئوليت طعمه نيست تا هرگونه كه خواستيم آن را شكار كنيم - سعيد صادقيان
منبع : خبرگزاري فارس

متن شماره 138: فرماندار ميانه در مراسم معارفه شهردار جديد ميانه :مسئوليت طعمه نيست تا هرگونه كه خواستيم آن را شكار كنيمبازدید کننده : 708 نفر

خبرگزاري فارس: فرماندار ميانه گفت: مسئوليت طعمه نيست تا هرگونه كه خواستيم آن را شكار كنيم.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي فرمانداري ميانه، علي يزداني امروز در مراسم معارفه شهردار جديد ميانه اظهار داشت: اين مدرن‌ترين تعريف از مسئوليت است و ما نبايد هرگونه فكر كرديم عمل كنيم بلكه مسئوليت امانتي است كه بر دوش ماست.
فرماندار ميانه با اشاره به اينكه عملكردها نه الان بلكه در آينده‌اي كه شايد خود ما وجود ظاهري نداريم مورد بحث، بررسي و ارزيابي قرار مي‌گيرد، افزود: امروز توسعه، مهندسي مجدد مي‌خواهد چرا كه روش‌ها، افكار و تعاريف فرق كرده است.
يزداني با اشاره به اينكه بايد جايگاه ويژه ميانه در گستره آذربايجان بازخواني مجدد شود، گفت: اگر ما جايگاه ويژه و واقعي خود را بدانيم راحت نمي‌نشينيم تا شهرهاي همجوار به فكر خواهرخواندگي شهرهاي اروپا شوند و ما هنوز اندرخم يك كوچه هم نباشيم.
وي افزود: شهردار واژه‌اي است كه بايد جايگاهش تعريف شود و حمايت همه جانبه‌اي از آن توسط مسئولان، شورا و به ويژه مردم صورت گيرد تا بتواند در چارچوب قانون باعث رشد و توسعه همه جانبه شهر شود.
فرماندار ميانه در ادامه گفت: اينگونه هم نباشد كه شهردار قدرت مطلق داشته باشد بلكه بايد مورد نظارت و ارزيابي قرار گيرد چرا كه مسير قانون مسير درست و صحيحي است.
وي افزود: من خود را به عنوان عضو هشتم شوراي شهر ميانه مي‌دانم و تا زماني كه شهردار در چارچوب قوانين مصوب شورا و در راستاي تعامل با شورا و ساير مديران شهرستان و نيز تا زماني كه در مسير ولايت و مباحث فرهنگي و اجتماعي برنامه‌ريزي و گام بردارد حامي وي خواهم بود.
يزداني در ادامه از شهردار خواست تا مطالعه مستمر در حوزه فعاليت شهرداري، حركت در مسير ايجاد شهر الكترونيكي، ايجاد اتاق فكر در شهرداري، كلان‌نگري در برنامه‌ها و نيز توجه به بافت فرسوده شهر را در اولويت برنامه‌هاي خود قرار دهد.
يزداني گفت: اعضاي شوراي شهر ميانه به خودي خود افرادي صالح و توانمند هستند ولي ضعف‌هاي عمده‌اي در كار گروهي و جمعي دارند كه بايد متذكر شويم و انتظار ما و مردم از آنها بيش از اينهاست.
وي از شوراي اسلامي ميانه خواست تا به صورت مستقل عمل كنند و تاثيرپذيري از بيرون نداشته باشند چرا كه بايد در شهر ميانه جبران عقب افتادگي‌ها شود و شهروندان نيز بايد توقعات خود را با امكانات و توانايي‌هاي شورا و شهردار تطبيق دهند تا بتوانيم در مباحث توسعه‌اي شهر گام‌هاي اساسي برداريم.استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s