فرماندار ميانه:امكانات بخش تعاون كشور بايد افزايش يابد - سعيد صادقيان
منبع : خبرگزاري فارس

متن شماره 137: فرماندار ميانه:امكانات بخش تعاون كشور بايد افزايش يابد بازدید کننده : 518 نفر

خبرگزاري فارس: فرماندار ميانه گفت: امكانات بخش تعاون كشور با توجه به انتظاراتي كه از اين بخش وجود دارد بايد 50 برابر شود.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط‌عمومي اداره كل تعاون آذربايجان ‌شرقي، سيد‌حميد يزداني در ديدار مديركل تعاون آذربايجان ‌شرقي اظهار داشت: با وجود اينكه توجه دولت به بخش تعاون كشور افزايش يافته است ولي هنوز ميزان انتظارات با امكانات اين بخش هم‌خواني ندارد.
وي تأكيد كرد: دستيابي به سهم 25 درصدي از اقتصاد كشور نيازمند افزايش امكانات و توجهات به اين بخش دارد.
يزداني در ادامه به تغيير تفكر حاكم بر اجراي طرح‌هاي عمراني در كشور اشاره كرد و بيان داشت: در حال حاضر تفكري متفاوت از سال‌هاي گذشته بر دستگاه‌هاي اجرايي حاكم شده است و آن نيز افزايش سه برابري اجراي طرح‌هاي عمراني بدون افزايش امكانات و تجهيزات است.
وي، اين نوع تفكر را نشأت گرفته از تفكر بسيجي موجود در مديران و كاركنان دستگاه‌هاي اجرايي خواند و گفت: همانطوري كه در هشت سال دفاع مقدس نيروهاي رزمنده اثبات كردند كه مي‌توانند بدون امكانات و تجهيزات در مقابل ارتش تا دندان مجهز رژيم بعثي عراق به دفاع از ميهن اسلامي بروند هم اكنون نيز اين تفكر بين مجموعه دست‌اندركاران نظام وجود دارد.
وي در ادامه با اشاره به ظرفيت‌هاي موجود شهرستان ميانه تصريح كرد: اين شهرستان به لحاظ دارا بودن ظرفيت‌هاي فراوان در بخش تعاون نيز پيشقدم است.
فرماندار ميانه در ادامه ادارات تعاون را از جمله اداراتي خواند كه گستره فعاليت‌ آنها با ميزان امكانات‌ آنها همخواني ندارند.
محمد‌مهدي اعلايي، مديركل تعاون آذربايجان ‌شرقي نيز در اين ديدار تعاون را يكي از بخش‌هاي مورد توجه نظام خواند و افزود: در جامعه‌اي كه ارزش‌مداري و توسعه همه جانبه به عنوان يك اصل مطرح است بايد تلاش كرد تا زمينه‌هاي فرصت‌هاي جديد براي همگان فراهم شود.
وي ادامه داد: تعاون بخشي است كه در آن اقشار مختلف مردم با تجميع آورده‌هاي اقتصادي خود كسب و كار جديد براي ايجاد فرصت‌هاي شغلي جديد را در كشور فراهم مي‌كنند.
اعلايي اضافه كرد: در اين مسير بايد دست به ابتكارات و خلاقيت‌هايي زد تا از امكانات و منابع موجود كشور حداكثر استفاده را كرد.
وي در پايان ضمن تقدير از همكاري فرماندار ميانه با مجموعه اداره تعاون شهرستان، ابراز اميدواري كرد با همكاري و همياري اين دو مجموعه زمينه ارتقاي جايگاه بخش تعاون در شهرستان ميانه بيش از پيش تقويت شود.استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s