رييس کميسيون صنايع مجلس: 76 درصد انرژي کشور در بخش غيرصنعت مصرف مي شود - سعيد صادقيان
منبع : ايرنا

متن شماره 119: رييس کميسيون صنايع مجلس: 76 درصد انرژي کشور در بخش غيرصنعت مصرف مي شودبازدید کننده : 533 نفر

 
ميانه، تبريز - رييس کميسيون صنايع و معادن مجلس اعلام کرد : طبق آخرين آمار، 76درصد انرژي کشور در بخش غير صنعتي مصرف مي شود.

به گزارش ايرنا ، سيد حسين هاشمي روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود : بخش صنعت کشور تنها 24 درصد انرژي و 17 درصد يارانه هاي توزيعي را به خود اختصاص داده است.
وي افزود: اين در حالي است که سهم مصرف انرژي بخش هايي مانند حمل و نقل، خانگي و تجاري در کشور به مراتب بيش از بخش صنعت بوده و اين روند ايجاب مي کند که در اين زمينه بازنگري جدي صورت گيرد.
وي با انتقاد از اجرايي نشدن براي قوانين حمايتي اظهار داشت: متاسفانه به رغم اينکه قرار بود سه ماه پس از تدوين آيين نامه هاي اجرايي، قوانين حمايت از مصرف کنندگان خودرو و نيز رفع برخي از موانع توليد و سرمايه گذاري هاي صنعتي اجرا شود ، قوانين مزبور به رغم گذشت چند سال به طور کامل اجرايي نشده اند.
هاشمي اضافه کرد: در حالي که بخش صنعت در بسياري از کشورها نسبت به ساير بخش ها از بيشترين حمايت برخوردار است، اما اين وضعيت در کشور ما برخلاف اين وضعيت مي باشد.
وي افزود: هم اکنون برخي از واحدهاي توليدي صنعتي در حال ساخت يا آماده بهره برداري با مشکل جدي در تامين گاز و برق مورد نياز خود مواجه هستند.
وي همچنين از واردات بي رويه کالا به کشور انتقاد و خاطر نشان کرد : اين حجم عظيم واردات کالا به کشور ، مصرف کنندگان داخلي را تهديد مي کند.استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s