فرمانده نيروي انتظامي ميانه:كشف تعداد زيادي عتيقه از يك دستگاه خودروي سواري در ميانه - سعيد صادقيان
منبع : خبرگزاري فارس

متن شماره 116: فرمانده نيروي انتظامي ميانه:كشف تعداد زيادي عتيقه از يك دستگاه خودروي سواري در ميانهبازدید کننده : 578 نفر

خبرگزاري فارس: فرمانده نيروي انتظامي شهرستان ميانه گفت: حين كنترل خودروهاي عبوري مقادير زيادي عتيقه‌جات در ميانه از توابع آذربايجان شرقي كشف شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از ميانه، مجيد نارهي امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: ماموران در پاسگاه شهيد فرجي شهرستان ميانه در حين كنترل خودروهاي عبوري به يك دستگاه خودروي پيكان به رانندگي « Ø­ Ù€ Ù…» Ùˆ به سرنشيني« الف Ù€ الف» مشكوك شده Ùˆ خودرو را متوقف كردند.
وي گفت: ماموران در بازرسي از خودرو موفق شدند مقادير زيادي اشيا قيمتي Ùˆ تاريخي شامل يك قطعه سكه به قطر سه سانتي‌متر، يك عدد مجسمه عقاب به ارتفاع 8/3 سانتي‌متر، مجسمه انساني به شكل سرباز به ارتفاع چهار سانتي‌متر، مجسمه فلزي به ارتفاع حدود 15 سانتي‌متر، تعداد 10 قطعه سنگ داراي نقاشي Ùˆ خطوط بر روي آنها Ùˆ سوراخ در وسط آنها به صورت گردن آويز، يك قطعه سنگ آبي به طول تقريبي چهار سانتي‌متر كه در زير روكش دنده گير بطور ماهرانه‌اي جاسازي شده بود كشف Ùˆ ضبط شد.
وي گفت: اين راننده به جرم قاچاق ميراث فرهنگي جامعه دستگير و با تشكيل پرونده تحويل مقامات قضايي شد.
فرمانده انتظامي شهرستان ميانه عنوان داشت: مأموران از طريق سامانه 110 از دستگيري سارقي توسط نگهبان پاركينگ شهرداري اين شهرستان اطلاع حاصل كرده و سريعاً به محل مورد نظر اعزام شدند.
وي اضافه كرد: ماموران در اين عمليات مشاهده كردند فردي به هويت «Ù…حمد Ù€ س» 34 ساله توسط نگهبان پاركينگ دستگير شده كه به محض رويت مأموران، قصد متواري شدن را داشت توسط مأموران دستگير شد.
نارهي بيان داشت: در تحقيقات مشخص شد وي مالك يك دستگاه كاميون خاور فاقد پلاك توقيف شده در پاركينگ فوق بوده كه به صورت مخفيانه وارد پاركينگ شده و قصد سرقت يك دستگاه موتور سيكلت توقيفي، پروژكتور، لوازم تراشكاري، فيلتر هوا و تعدادي اقلام ديگر از پاركينگ را داشته كه به قسمت پشت خاور انتقال داده بود تا در يك فرصت مناسب آنها را با كاميون از پاركينگ خارج كند ولي با هوشياري نگهبان و مأموران دستگير و در بازرسي بدني از وي مقداري مواد مخدر از نوع شيشه و آلات و استعمال اين مواد نيز كشف و ضبط شد.استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s