چند خبر از دانشگاه آزاد ميانه - سعيد صادقيان
منبع : روابط عمومي دانشگاه آزاد ميانه

متن شماره 111: چند خبر از دانشگاه آزاد ميانهبازدید کننده : 608 نفر

برگزاری مراسم جنگ شادی در واحد میانه

 Ø¨Ù…ناسبت فرارسیدن اعیاد قربان Ùˆ عید غدیر خم، انجمن های علمی ٬ادبی Ùˆ هنری با همکاری دفتر فرهنگ اسلامی مراسم جشن Ùˆ جنگ شادی را در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه برگزار کرد.

صالح رحیمی٬ مسئول دفتر فرهنگی اسلامی واحد با بیان این مطلب که عید قربان٬ عید رهایی انسان از تعلقات و اسارت نفس و عید غدیر٬ عید ولایت و روز اکمال دین و اتمام نعمت بر همه پویندگان راه حقیقت است گفت: باطن و حقیقت عید قربان٬ قربانی کردن نفس پلید است تا انسان خود را برای قربانی و پیش کش شدن نزد محبوب و معشوق حقیقی آماده کند که به نظر مولانا عید حقیقی همین است.

وی در ادامه افزود: و اما عید غدیر دنباله همان عید قربان است که به آن عید ولایت می گویند و پیامبر اکرم (ص) ٬ حضرت علی (ع) را در جمع مسلمانان انتخاب کردو ایشان را به جای خود جانشین قرار داد و در آن هنگام جبرئیل نازل شد و فرمود: اسلام پا برجا شد.

در ادامه٬  اجرای موسیقی سنتی Ùˆ تأٔتر کمدی از دیگر برنامه های این مراسم بود.


بازدید معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس منطقه 13 از پروژه های عمرانی واحد میانه

دکتر حسینچی معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی و هیأت همراه و دکتر سرورالدین، رئیس منطقه 13 دانشگاه از پروژه های عمرانی ( مجتمع آموزشی و سوله ورزشی )واحد میانه بازدید نمودند.

دکتر حسینچی در حین بازدید از این پروژه ها گفت: من تاکنون از پروژه های مختلفی در سطح واحدهای دانشگاهی دیدن نموده ام، ولی مجتمع آموزشی و سوله ورزشی واحد میانه با طرح و ابتکارات عمرانی به خصوصی ساخته شده و در نوع خودش بی نظیر است و سوله ورزشی این واحد در شمال غرب کشور بزرگترین سوله ورزشی محسوب می شود.

همچنین دکتر سرورالدین، فعالیتهای مدیریتی این دانشگاه را در عرصه های مختلف، مثبت ارزیابی کرد Ùˆ اظهار داشت: با دقت، نظم Ùˆ حساسیت خاصی Ú©Ù‡ مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه در پیش برد برنامه های عمرانی Ùˆ آموزشی ایجاد کرده، پیش بینی Ù…ÛŒ شود Ú©Ù‡ این واحد در سالهای آتی به عنوان یک نمونه Ùˆ قطب علمی بسیار قوی برای منطقه باشد Ùˆ با فراهم کردن امکانات علمی، آموزشی  Ùˆ ورزشی جهت رفاه حال دانشجویان محیط مناسبی برای آنان ایجاد نماید.


تصویب 7 رشته جدید در واحد میانه

 

هفت رشته جدید در مقاطع مختلف به مجموعه رشته های دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه افزوده شد.

دکتر جابر داودی رئیس واحد ضمن اعلام این خبر گفت: واحد میانه در هفت رشته جدید در مقاطع کارشناسی و کاردانی ازطریق آزمون سراسری دانشگاه آزاد اسلامی در نیمسال دوم 89-88 دانشجو می پذیرد.

وی در ادامه افزود: این رشته ها شامل مهندسی تکنولوژی شیمیایی، مهندسی تکنولوژی معماری، مهندسی تولیدات دامی و مهندسی عمران نگهداری و بهره برداری از سد و شبکه در مقطع کارشناسی ناپیوسته، امور دامی تکنولوژی پرورش طیور، مهندسی عمران سد و شبکه و ساخت و تولید در مقطع کاردانی پیوسته میباشد که با اضافه شدن این رشته ها، مجموع رشته های واحد میانه به بیش از 90 رشته تحصیلی رسید.


پذیرش مقالات اعضای هیأت علمی واحد میانه در کنفرانسهای بین المللی 

دو عنوان مقاله اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه در کنفرانسهای بین المللی پذیرفته شد.

مقاله مهندس احد قره محمدی تحت عنوان << جایابی دستگاه اندازه گیری جهت تخمین هارمونیکی شبکه های توزیع >> در کشور اسپانیا و مقاله دکتر مهرداد اکبرزاده با عنوان << ارزیابی زیست محیطی و مقایسه تأثیر جنگل کاری با کاج سیاه اتریش در پارک جنگلی عون بن علی تبریز>> در کشور اتریش بصورت سخنرانی پذیرفته شده و ارائه گردیدند.

 صادقی : 1388/9/13 - 00:05:11
باسلام وخسته نباشید بنده نیز این موفقیتها به ریاست محترم دانشگاه ودیگر زحمتکشان تبریک عرض مینمایم.


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s