پست 400 کيلوولت ميانه دهه فجر بهره برداري ميشود - سعيد صادقيان
منبع : ايرنا

متن شماره 108: پست 400 کيلوولت ميانه دهه فجر بهره برداري ميشود بازدید کننده : 533 نفر

پست 400 کيلوولت ميانه و 230 کيلوولت کندوان دهه فجر بهره برداري ميشود
تبريز- مديرعامل برق منطقه اي آذربايجان گفت:پست 400 کيلوولت شهرستان ميانه با 80 درصد پيشرفت و 230 کيلوولت سهند(کندوان) با 95 درصد پيشرفت دهه فجر امسال بهره برداري مي شود.

علي بهاري وند روز چهارشنبه در همايش " توسعه مولدهاي مقياس کوچک " پست 230 کيلو ولت اردبيل و 132 کيلوولت اروميه را از ديگر طرحهاي در دست اجرا در اين منطقه برشمرد و گفت: براي اجراي اين طرحها يکهزار و 37 ميليارد ريال نياز است که تاکنون 460 ميليارد ريال آن جذب شده است.
وي، با اشاره به اينکه برق منطقه اي آذربايجان با جمهوريهاي ارمنستان، آذبايجان و ترکيه به صورت تهاتري برق مبادله مي کند، اعلام کرد: سال 87 در مجموع 943 هزار و 247 مگاوات ساعت برق تحويل و 585 هزار و 346 مگاوات ساعت دريافت شد.
بهاري وند با اشاره به اينکه در فصلهاي سرد سال برق تحويل داده و فصلهاي گرم برق تحويل گرفته مي شود، اظهارداشت :در سال 88 تلفات انرژي در شبکه انتقال و فوق توزيع منطقه با 6% درصد افزايش نسبت به مدت مشابه پارسال به 2/99 درصد رسيده و در بخش توزيع تلفات انرژي با يک درصد کاهش به 12/57 درصد رسيده است.
وي گفت: با توجه به اينکه شرکت برق منطقه اي آذربايجان به عنوان پايلوت استقرار مديريت برق انتخاب شده است، مديريت صورت گرفته موجب کاهش مصرف 30 مگا ولت برق در سال جاري شد.
بهاري وند به نقش انرژي به خصوص انرژي الکتريکي در چرخه صنعتي کشور اشاره کرد و افزود: براي حفظ ويژگيهاي انرژي برق (اطمينان و استمرار) افزايش ظرفيت هاي مناسب و نوسازي شبکه هاي توزيع ضروري است.
وي اهميت نگهداري و بهره برداري صحيح با انجام تعميرات پيشگيرانه و اصلاحي را متذکر شد و استفاده از فناوري هاي نوين، بهره وري نيروي انساني و پژوهش و تحقيق را لازمه توسعه صنعت برق دانست.
شرکت برق منطقه اي آذربايجان سه استان اردبيل ، آذربايجان شرقي و غربي را تحت پوشش دارد که ظرفيت توليد نيروگاه هاي موجود منطقه با سه هزار و 317 مگاوات معادل 6/2 درصد کل ظرفيت توليد برق کشور است.استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s