گزارش سه نوع تخلف مطبوعاتی شهرستان میانه به مدیرکل مطبوعات وزارت ارشاد - محمدصادق نائبی
منبع : محمدصادق نائبی

متن شماره 43: گزارش سه نوع تخلف مطبوعاتی شهرستان میانه به مدیرکل مطبوعات وزارت ارشادبازدید کننده : 1720 نفر

مديرکل محترم مطبوعات و خبرگزاري هاي داخلي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي جناب آقاي سيداحسان قاضي زاده

 

با سلام و احترام ؛

به استحضار مي رساند در شهرستان ميانه بخاطر ضعف نظارتي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان آذربايجان شرقي و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان ميانه و يا عدم اطلاع اين دو اداره از قانون مطبوعات و آئين نامه اجرايي، چند سالي است که شاهد سه نوع تخلف آشکار مطبوعاتي هستيم که از ناحيه انتشار ويژه نامه هاي غيرمجاز رخ مي دهد و هر روز ابعاد و تعداد اين تخلفات تعميم پيدا مي کند که به ذکر آنها مي پردازم:

 

تخلف نوع اول: عدم رعايت "گستره توزيع"

انتشار ويژه نامه براي شهرستان ميانه با لوگوي نشريه اي که طبق " شناسنامه نشريه"، "گستره توزيع" آن، شهرستان ميانه را شامل نمي شود که اين کار تخلف محسوب مي شود و بايد با نشريه خاطي که عالم بر اين تخلف است برخورد شود. نمونه ي آن انتشار ويژه نامه اي با لوگوي دوهفته نامه "مهر آذربايجان" متعلق به شهرستان ماکو در استان آذربايجان غربي و به صاحب امتيازي آقاي سليمان جعفرزاده است که در همين ماه اقدام به انتشار ويژه نامه اي اختصاصاً و انحصاراً مربوط به عملکرد آقاي محمدرضا حاجي اصغري ، نماينده مردم ميانه در مجلس شوراي اسلامي، کرده است که گستره توزيع اين نشريه اصلاً استان ما را شامل نمي شود و بايد با اين نشريه برخورد لازم صورت بگيرد. پيشتر نيز ويژه نامه هاي منظم و مرتب هفتگي يا ماهيانه "مردم نو" در ميانه منتشر مي شد که در شناسنامه اين روزنامه، گستره توزيع آن فقط استان زنجان ذکر شده است. طبق ماده 4 آئين نامه اجرائي قانون مطبوعات مصوب 17 شهريور 1381 هيئت وزيران، انتشار ويژه نامه بايد با مشخصات نشريه منطبق باشد که يکي از اين موارد "گستره توزيع" است.

 

تخلف نوع دوم: انتشار ويژه نامه ؛ مستقل از نشريه

طبق قانون مطبوعات، ويژه نامه بايد به تعداد روزنامه هاي توزيع شده در هر منطقه و در داخل همان روزنامه و بصورت رايگان پخش شود. در اين شهرستان با خريد لوگوي نشريات ديگر گاهي حتي بدون دخالت و نظارت آن نشريه اقدام به انتشار مستقل ويژه نامه هفتگي يا ماهيانه براي شهرستان ميانه مي کنند و مستقل از آن نشريه پخش مي کنند. حال آن که بعضي از آن نشريه ها در ميانه توزيع نمي شود. در سالهاي اخير مردم ميانه آنچنان با ويژه نامه هاي فرهنگ آشتي، ابتکار، مردم نو، حيات نو، اميد آذربايجان، سهند تبريز، آرمان روابط عمومي، جام جم و ... عجين شده اند که بسياري از عامه مردم تصور مي کنند اين ويژه نامه ها، نشريه مستقل شهرستان ميانه است چراکه بعضي از آنها مانند فرهنگ آشتي اصلاً در ميانه توزيع نمي شود.

 

تخلف نوع سوم: انتشار غيرمجاز به اصطلاح نشريه هاي داخلي ـ صنفي

از ديگر تخلفات مطبوعاتي در اين شهرستان، اقدام خودسرانه سازمان ها و نهادها و حتي اصناف در انتشار نشريات پرزرق و برق در سطح شهرستان به بهانه گزارش عملکرد مي باشد. نيک مي دانيد که طبق ماده 16 همين آئين نامه اجرايي، اين سازمان ها و اصناف بايد مانند يک نشريه رسمي، درخواست مجوز "نشريه داخلي" بکنند که اگر پس از چند سال موفق به دريافت چنين مجوزي گردند بايد نشريه داخلي "به تعداد کارکنان رسمي خود"، "فقط در داخل سازمان خود"، "بصورت رايگان" و "حداکثر در دو رنگ" منتشر کنند و حق ندارند در سطح شهرستان آن را پخش کنند. در ميانه، سازمان هايي مانند "شهرداري ميانه" در سالهاي گذشته به وفور اقدام به انتشار ويژه نامه هاي 5000 نسخه اي چهاررنگي در سطح شهرستان و استان نموده اند که از نظر قانون مطبوعاتي تخلف بوده و هيچ فرقي با شب نامه هاي غيرقانوني ندارند مگر اينکه در روز روشن و از جانب يک سازمان عريض و طويل منتشر مي شود. جالب اينکه در اين شهرستان نشريه غيرمجازي به نام "اصناف"! بصورت چهاررنگي در 5000 نسخه منتشر مي شود که هرگز مجوز نشريه رسمي را ندارد.

 

جناب آقاي قاضي زاده ؛ مديرکل محترم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي!

ملاحظه مي کنيد که هيچيک از اين خطاها اتفاقي نبوده و کاملاً آگاهانه است. سالهاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي ميانه از چنين تخلفات مطبوعاتي اغماض کرده و با تساهل و تسامح خود، هر روز دامنه اين تخلفات را گسترده تر و قانوني تر مي کند و زودا که هر ارگان و صنفي براي خود نشريه اي ترتيب دهد. اين نشريات خودمختار و فارغ از قوانين مطبوعاتي تاکنون در يک حاشيه امن ، يک بار هم تذکر نگرفته اند. اين کار لطمه زدن به يک نشريه مستقل داراي مجوز است که پس از سالها موفق به دريافت مجوز شده و با هزينه هاي سرسام آور و بدون درآمد، هزينه هاي سنگين دفتر، خبرنگار، عکاس و غيره را مي پردازند. از آنجا که اين ويژه نامه ها هزينه هاي مزبور را متحمل نيستند و در کنار دريافت حق آگهي، آنرا به رايگان در کنار لوازم التحريري خود پخش مي کنند، هزينه هاي عرفي آگهي را نيز به شدت کاهش مي دهند ولي يک نشريه مستقل و مجاز آيا مي تواند در دفتر کاري خود لوازم التحرير يا روزنامه هاي ديگر را بفروشد؟ بديهي است که در چنين شرايط غيرقانوني يک نشريه مستقل و مجاز به بن بست برسد.

با عنايت به اين پديده ناهنجار مطبوعاتي از آن مقام عالي تقاضا مي شود با نشريات متخلف برخورد لازم را داشته باشيد و دستورات لازم را به اداره کل استان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان جهت جلوگيري از اين اقدام غيرقانوني مبذول فرمائيد.

با تشکر

عضو اهل قلم ايران ـ محمدصادق نائبي

28 دي ماه 1389

 

رونوشت:

·          جناب آقاي محمدزاده معاونت محترم امور مطبوعاتي و اطلاع رساني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي جهت اطلاع

·          دبيرخانه هيئت نظارت بر مطبوعات جهت اتخاذ بررسی

·          جناب آقاي داننده مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان آذربايجان شرقي جهت اطلاع

·          جناب آقاي عبدالهي رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان ميانه جهت اطلاع

·          دفاتر نشريات مهر آذربايجان، فرهنگ آشتي، ابتکار، اميد آذربايجان، سهند تبريز، آرمان روابط عمومي، جام جم جهت اطلاع

 

 حسینی فر : 1389/10/28 - 08:27:41
من که تحصیل کردش هستم واقعاً بعضی از اینها را عین قافلان متعلق به میانه می دانستم خصوصاً فرهنگ آشتی. چه انتظاری از عوام هست؟! این حرکت خیلی خوب هست.


: 1389/10/28 - 08:31:38
فکر فردا رو کردی که مجوزتو گرفتی یکه تازی بکنی ؛ ها!!!!!! به نام قفلان به کام خودت داری سنگ به سینه می کوبی!!! بابا زرنگ...
................................
محمدصادق نائبی: حتی اینگونه هم فکر کنید باز هم این تخلفات باید برچیده شوند.


محسن : 1389/10/28 - 09:36:02
آفرین بر شما آقای نایبی که اینقدر تیز بین و ظریف بین هستید
من واقعا از آقای مهندس حاجی اصغری تعجب می کنم که چرا اینکار رو کردن


محمود خان : 1389/10/28 - 09:38:00
خطاب به دو نقطه: من که می دونم شما کی هستید و چگونه اهداف خودتون رو پیش می برید لااقل درست صحبت کنید


دیل آجی(dilaji )1389/10/28 - 09:41:38
گنه باشلادی! رفتی ته توشو درآوردی بالاخره بازم یه گیری به این رفیق قدیمیت زدی.


در جواب محمودخان : 1389/10/28 - 14:18:44
میدونم میشناسین که کامنت بی نام میذارم، اگه میدونستم نمیشناسین که معرفی لازم و واجب بود.
امکانات اینترنت به شما این امکان را می دهد که مبدا تمامی کامنت ها و مطالب و حتی مراجعات و مشاهدات را ردیابی و با بررسی جوانب شخصیت حقیقی کاربران را هم شناسایی کنید. زمانی هم که ما میخواهیم یه حرف در گوشی به خود شما بگیم و به شوخی یا جدی با شما شاخ تو شاخ بشیم و این حرف به دیگر کاربران ارتباطی پیدا نمی کنه ؛ بدون نام کامنت می کنیم که از شوخی ما دیگران سوء برداشت نکنن. نشون به اون نشون که من خودم هستم.


طاهر نائبی(mayana )1389/10/28 - 16:30:12
از هر دری و به هرقیمتی که نمی توان وارد شد و حرف ها را به خورد مردم داد. اگر این تخلف از سوی نماینده مان آگاهانه باشد تعجب است که چرا قانون گزار قانون را دور می زند و اگر ناآگاهانه باشد باز هم تعجب است که قانونگزار قانون را نمی داند.
از این طرف هم آقای عبدالهی ماشالله چهارده سال است ریاست اداره ارشاد میانه را بر عهده دارد و این قوانین را نمی داند. اگر در این 14 سال هر روز یک ماده یا تبصره از قانون مطبوعات را می خواند،می بایستی سالها پیش اجازه نمی داد که این قانون شکنی ها انجام شود و به وضع افسارگسیخته برسد.


ا.مختاری(meeanaji )1389/10/28 - 19:44:16
در مورد :

(( انتشار ويژه نامه اي با لوگوي دوهفته نامه "مهر آذربايجان" متعلق به شهرستان ماکو در استان آذربايجان غربي و به صاحب امتيازي آقاي سليمان جعفرزاده است که در همين ماه اقدام به انتشار ويژه نامه اي اختصاصاً و انحصاراً مربوط به عملکرد آقاي محمدرضا حاجي اصغري ، نماينده مردم ميانه در مجلس شوراي اسلامي، کرده است ))
میگم چرا شناسنامه ی نشریه را ننوشته اند. الان اگر پی گیری کنید آقاي سليمان جعفرزاده ادعا می کند که هیچ اطلاعی ندارد و از لوگوی این نشریه سوء استفاده شده
.....................................
محمدصادق نائبی: دیروز بنده تماس گرفتم و مهرآذربایجان این ویژه نامه را تأیید کرد ولی هیئت نظارت بر مطبوعات این کار را یک تخلف محسوب کرده چراکه در شناسنامه نشریه قید شده است که تعلق به ماکو و چالدران دارد و نباید در آذربایجان شرقی منتشر شود. صلاحیت مجوز این نشریه باید مجدداً بررسی شود تا در بی اطلاعی مسئولین ارشاد میانه و استان اینچنین سوءاستفاده هایی نگردد. نماینده میانه نیز برای این هدف می توانست ویژه نامه ای با لوگوی قافلان بزند. کمااینکه قبلاً نیز به درخواست ایشان ویژه نامه ای زده بود. حتی می توانست یکی از شماره های قافلان را اختصاصاً به بهانه ویژه نامه منتشر کند. قطعاً قافلان در کنار انتقاد از یک مسئول، از درج اخبار و عملکرد مسئولین نیز دریغ نخواهد کرد.


ا.مختاری(meeanaji )1389/10/28 - 19:49:54
آقای جعفر زاده صاحب امتیاز نشریه "مهر آذربايجان" متعلق به شهرستان ماکو در استان آذربايجان غربي احتمالاً همین آقای جعفرزاده هست که در مطلب زیر نظر ارسال کرده اند؟
============
تسلیت به استاد عزیز و بزرگوار جناب آقای دکتر خدابخش
http://www.vom.ir/azimi/10
جعفرزاده : 1389/10/27 - 14:32:58
ضمن عرض تسلیت عمیق خود و کارکنانم در دفتر خانه 21 خوی .....


پدرام نائبی(Hamshahri )1389/10/28 - 20:04:51
مگر آقای حاجی اصغری با اصحاب رسانه مشکلی دارند که برای انتشار یک ویژه نامه دست به دامان نشریه ماکو و چالدران می شود؟وضمنا آقای شهردار ! آیا رواست از پول بیت المال برای تبلیغات گسترده ی خودتان استفاده شود به نظر من ایشان باید به عموم مردم توضیح دهند که این هزینه های گزاف از محل کدام اعتبارات هزینه شده اند ؟؟؟


المیـرا ناصری(Elmira )1389/10/28 - 20:28:11
آقای نائبی! شما که اینقدر آدم تیزبین و ریزبینی هستید می دانید با این کارتان همه حذف می شوند و قافلان یکه تازی می کند و هر چه خواست می نویسد و هرچقدر خواست می گیرد؟ شما که به تنوع فکر و اندیشه اعتقاد دارید، شما که با تمام اصحاب رسانه دوست هستید و همه شان به شما احترام ویژه دارند چرا محبوبیت خودتان را هر روز کمتر و کمتر می کنید؟ آیا می دانید در همین انتقاد از نماینده مان از میزان علاقمندان خود، حامیان این نماینده را کاستید؟
..........................
محمدصادق نائبی: ای کاش میانه صاحب چندین روزنامه و هفته نامه مجاز و مستقل بود ولی حالا که از سه نشریه مجاز میانه فقط یکی مانده آیا مجوز قانونی و عقلی می شود که برای خود نشریه بزنیم؟ وقتی من خانه ندارم ولی یکی دارد آیا باید بیایم بغل پیاده روی ایشان خانه بسازم؟ تخلف، تخلف هست. در هر نوعی باشد باید برچیده شود. هرچند هزاران نفر در مسائل قاچاق و اعتیاد شاغل!! باشند باید برچیده شوند. مگر در همین سایت صدای میانه ملاحظه نمی کنید که هر کسی حتی همین نماینده محترم آزادانه مطالب خود را در چهارچوب قانون درج می کند. نشریه هم همین است. اگر مطلب خلاف واقع نیست می تواند در همان تک نشریه بزند. بنده پنج سال است این تخلفات را می بینم ولی امروز به مرحله ای رسیده است که می بینم تنها نشریه مجاز و سرپای میانه زیر بار سنگین هزینه ها شکست می خورد. اگر می دانستید دریافت مجوز یک نشریه چقدر سخت و تقریباً محال است آن وقت غیرت شما هم اجازه نمی داد نشریات غیرمجاز و متخلف اینگونه سرنوشت ما را تغییر دهند.


محمود : 1389/10/28 - 21:24:07
سلام آقای نایبی مطالبتان کاملا صحیح است اما سوالی عارض است. آیا سایت صدای میانه دارای مجوز رسمی است؟
..................................
محمدصادق نائبی: پیش از راه اندازی صدای میانه ماهها تقاضای خبرگزاری بومی مینا (میانا نیوز آژانس) را دادم ولی رد شد لذا صدای میانه را با کمک مهندس عزیزی راه اندازی کردم. بنا به بهانه ها و مانع تراشی هایی که قابل پیش بینی بود، این سایت را تحت نظارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درآوردم و الآن زیر نظر ساماندهی این وزارت خانه فعالیت می کند و کوچکترین تخلف هم زیر ذره بین قرار می گیرد. چند روز از راه اندازی صدای میانه نگذشته بود که دیدم کارمندی از اداره ارشاد میانه تماس گرفته و از جانب رئیس اداره پیگیر مجوز راه اندازی صدای میانه است. این انتظار بی جا که با برخورد درخور و متناسب من همراه بود زمانی عجیب است که می بینیم این اداره سالهاست در مقابل تخلفات مطبوعات اغماض می کند.
مضاف بر تمام اینها، قانونی برای دریافت مجوز وبسایتها نداریم ولی وزارت ارشاد توصیه می کند در نوع خبری، خود را به ساماندهی وزارت ارشاد معرفی کنند.


سعید صالحی(saied )1389/10/28 - 23:49:17
من هم سئوالی عارضم از خدمت استاد:
چرا این همه سکوت کردید و سر به زنگاه تا آقای مهندس حاجی اصغری یک نشریه داد شکایت کردید؟ حال آقای رضالو یا دیگرانی که از این طریق فعالیت می کنند چرا باید قربانی دعوای شما دو نفر انتخاباتی بشوند؟
...................................
محمدصادق نائبی: هرچند وقتی نماینده شهر تخلف قانونی می کند یعنی اینکه این تخلف کاملاً عادی و مقبول شده است اما شکایت و جمع آوری اطلاعات و مواد قانونی و رایزنی با وزارتخانه، معاونت مطبوعاتی و اداره کل مطبوعاتی و همچنین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی مربوط به یک ماه پیش است و این شکایت یک هفته پیش به استان ارائه شده است اما هنوز به وزارت خانه نداده بودم که شاهد زنده و آشکاری برای اثبات گفته هایم ظاهر شد. این مسئله ربطی به دعوای کسی ندارد و قانون باید اجرا شود و مقصر باید بازخواست گردد.


ا.مختاری(meeanaji )1389/10/29 - 00:33:05
المیـرا ناصری(Elmira ) 1389/10/28 - 20:28:11
آقای نائبی! شما که اینقدر آدم تیزبین و ریزبینی هستید می دانید با این کارتان همه حذف می شوند و قافلان یکه تازی می کند و هر چه خواست می نویسد و هرچقدر خواست می گیرد؟ . . .
=============
مختاری : موضوع قابل تاملی هست نباید انحصار وجود داشته باشد که این عواقب را هم در پی دارد ولی نشریات موجود اگر مطابق قانون عمل نمی کنند توجیهی برای فعالیتشان ندارند. می توانند درخواست کنند تا گستره ی توزیع شان تغییر کند و شامل میانه هم بشود. مانند قافلان که مجوز توزیع در شمال غرب کشور را گرفته بود.
اگر نشریات مورد اشاره را مطالعه کرده باشید چیزی نمی نویسند که قافلان نتواند بنویسد. عموماً گزارش فعالیتهای ادارات هست که بصورت فصلی و هر از گاهی منتشر می شود. اگر قانون رعایت شود برای سایر نشریات مجوز دار هم توجیه اقتصادی ایجاد می شود که فعالیت کنند تا انحصار بوجود نیاید.


نادیه سلطانی(soltani )1389/10/29 - 13:18:31
بعضی تخلفات و عدم رعایت قوانین در جامعه ما عادی شده است و خیلی از ما نسبت به رعایت قانون نا امید شده ایم درحالیکه اگر دنبال نشاندن قانون سر جای خود بیافتیم به نتیجه خواهیم رسید. خیلی از ماها این تخلف را مانند صدها تخلف دیگر در جامعه می بینیم ولی امیدی به برخورد با آن نداریم. کدام خودرو هنگام پرت کردن آشغال به بیرون جریمه شده است؟ کدام عابر پیاده بخاطر عبور از خیابان مواخذه شده است؟ در شهرهای بزرگ برای انتشار آگهی تبلیغی نیز باید مجوز بگیرند و این عدم اطلاع یا بی توجهی اداره ارشاد میانه باعث چنین گسترش تخلفاتی شده است. امیدوارم آقای نائبی بخاطر اعتبار و نفوذی که دارند بتوانند این تخلف چند ساله و عادی شده را برای همیشه ریشه کن کنند و همه بر راه قانون حرکت کنیم.


خیرخواه : 1389/10/29 - 14:19:45
گیرم حرف شمادرست باشدبه نظر درست وغیرمنطقی نمی آید نشریه قافلان که در4 صفحه منتشر می شود یک صفحه کامل خودرا برای عکس نماینده شهرستان میانه وصفحه دیگر برای مطالب تبلیغاتی باشد دیگر جایی برای سایر مطالب شهر نمی ماند اختصاص دهد که همه آن نماینده را می شناسندودرطول چندین سال همیشه پیگیر امور شهرستان میانه بوده و برای هیچکس پوشیده نیست مگراینکه نیت انتشار این حرفهادراین نشریه با بزرگنمایی غیرواقعی مطالب گفته شده برای خوشایند نماینده دوم شهرستان باشد همان ریشه ای که درزمان انتخابات صدای آن ازدانشگاه آزاد می آمد.
.............................
محمدصادق نائبی: یک هفته نامه در طول سال حدود 50 شماره منتشر می شود. قرار نیست هربار گزارش عملکرد نماینده را بنویسد. اگر مطالب بصورت خبری از جانب نشریه باشد، این برعهده نشریه است که بزرگنمایی یا کوچکنمایی نکند ولی اگر بصورت ویژه نامه تحت لوگوی نشریه است، برعهده سفارش دهنده ویژه نامه است که خودبزرگنمایی نکند.


دفتر نشريه ... (محفوظ): 1389/10/30 - 12:15:20
باسلام. نشريه ... (محفوظ) حدود دو سال است که برای میانه ویژه نامه نمی زند. اگر جدیداً چنین ویژه نامه ای برای میانه منتشر شده است اعلام فرمایید تا بصورت قانونی برخورد شود.
......................................
محمدصادق نائبی: تمام آنهایی که فوقاً ذکر شده است درحال حاضر فعالیت ندارند ولی همین نشريه شما دهها شماره برای میانه منتشر شد و خارج از قالب نشریه در سطح شهر پخش شد و این یک تخلف مطبوعاتی است.


سعید صالحی(saied )1389/10/30 - 13:48:06
باسلام. فکر می کنم چوب خشک و تر با هم می سوزند. استدلال ها و ارائه مواد قانونی شما کاملاً درست است ولی مصداق هایتان صحیح نیست. برای مثال روزنامه جام جم در داخل روزنامه خود ویژه نامه می زد یا روزنامه اصناف دارای مجوز رسمی فعالیت است و بسیج صاحب امتیاز آن است. الآن سر همین اتهام شما روزنامه اصناف می تواند علیه جنابعالی شکایت کند چون آن را تخریب کرده اید.
...................................
محمدصادق نائبی: امروز پاسخ کامل را به نماینده این نشریه هم دادم. بنده شناسنامه تمام این نشریات را گرفته و بررسی کرده ام و بی گدار نمی گویم که مهر آذربایجان نباید از حریم ماکو و چالدران خارج شود. بی گدار نمی گویم که اصناف نباید بصورت یک نشریه مجاز و مستقل در سطح شهر پخش شود. وقتی متوجه می شویم که این نشریه یک نشریه داخلی وابسته به یک ارگان ارزشی و حامی قانون است نه تنها آن را کنار نمی گذاریم بلکه جرم مطبوعاتی آن بیشتر هم می شود. نشریه داخلی را در شکایتم تعریف کرده ام. اصناف باید در داخل همان ارگان و فقط برای پرسنل خود و در موضوع خود منتشر شود و حق ندارد عین یک نشریه رسمی وارد عرصه شهر شود. از طرفی اصناف مجوز نشریه داخلی ـ بومی هم ندارد که بتواند صرفاً در میانه فعالیت کند. در واقع ویژه نامه زده است. آیا یک نشریه داخلی می تواند ویژه نامه بزند. این تخلف کم نیست و کاملاً آگاهانه صورت گرفته و در هیئت نظارت بر مطبوعات تا آخر پیگیر این تخلفات خواهم بود. اگر نشریه ای تا این میزان تخلف کرده است باید سلب صلاحیت شود.


دکتر سبحان ناصری(sobhan )1389/11/1 - 12:27:10
آقای نائبی اثبات کنید که یک نفر می تواند یک انحراف عمومی را اصلاح کند. خیلی از مردم بخاطر ناامیدی هیچ انتقادی نمی کنند. یا نحوه انتقاد یا محل انتقاد را بلد نیستند. ولی شما همه اینها را دارید و دقیقاً همان را اجرا می کنید. مدیرکل مطبوعاتی و دیگر مسئولین ارشاد اکنون دو راه بیشتر ندارند: یا جلوی این انحراف را بگیرند و با متخلفین برخورد کنند حتی تا مرحله ابطال مجوز و یا همین انحراف را تایید کنند تا بعد از این هر روز تعداد اینها افزایش یابد.
......................................
محمدصادق نائبی: ممنونم آقای دکتر، بنده بدآن میزان نیستم که بخواهم انحراف جامعه را اصلاح کنم. این متخلفین چند نفر بیشتر نیستند و من فقط گزارش دادم و تا آخر پیگیری خواهم کرد تا با فرد و نشریه متخلف برخورد شود.


مرادی : 1389/11/1 - 16:24:38
به هرحال باید محبت قافلان رو جبران کنید. قافلان حرف شما را به نشنیده ها رسوند و شما هم رقبای مطبوعاتی اونو از بازار رقابتی حذف می کنید تا در شرایط ناعادلانه ویراژ دهد. قافلان مرده هست. از همان روز اول مرده بود. فقط در همان شماره جنجالی روبورس شد و دوباره بادش خوابید. بخاطر قافلان اینهمه نشریات شهر رو از بین نبرید. بعدها باید در مقابل مردم پاسخگو باشید. شما باز هم در بین مردم محبوبیت دارید. این کار روز به روز باعث می شود مردم شما را کنار بگذارند. اگر واقعاً ادعا دارید به قافلان کمک کنید مطالبش را جذابتر و مردمی تر بکند تا فروش داشته باشد نه اینکه رقیبانشو از صحنه حرف کنید و قافلان را تک تاز کنید. انگار انتخاباتی بشود که فقط یک کاندید دارد. استاد جوان! این انصاف نیست.
.............................................
محمدصادق نائبی: جوانی مغازه ای اجاره کرد و میوه فروشی راه انداخت. هر ماه صدها هزار تومان اجاره می داد. سر ماه دهها هزار تومان هزینه آب و برق و گاز و تلفن می داد. هزینه مالیات و عوارض و بیمه و هزار خرج و مخارج هم کنارش آمدند. در کنار همین مغازه یک نیسان آبی رنگ گل آلود که تازه از روستا رسیده بود پارک کرد. جوانی پیاده شد و درب اتاقک نیسان را باز کرد و داد کشید: بوستان صاحابی اؤلدو! خیرچا دئمه بال دئ ! قند دن شیرین دی خیرچا بالدان شیرین دی خیرچا! بوستانچی اؤلدو ! خیرچا آپار 300 تومن!
جوان روستایی که خربزه های باغشان را در روستایش به نیسان خودش زده و بجای فروش عمده، بصورت مستقیم و تکی در شهر فروخت، وقتی دید اماکن و شهرداری هیچ گزندی به او نرساندند کار خود را ادامه داد. این حرف در روستاها و باغات دیگر پیچید. همه این کار را کردند. هرکس وانت و نیسان داشت بار کرد و راهی شهر شد. جوان مغازه دار اول تحمل و مدارا کرد، بعد اعتراض کرد ولی فایده نکرد. لاجرم سراغ متولیان امر رفت ولی در مقابل این سئوالات متهم!!! شد: چرا باید برخورد کنیم؟ چرا نان آنها را قطع می کنی؟ چرا حسودی می کنی؟ تو هم ارزان بفروش تا مردم بخرند! مردم خودشان تصمیم می گیرند از شما بخرند یا آنها! تو را چه به این حرفها! مگر تو وکیل وصی هستی؟ چرا غیر از تو کسی اعتراض نمی کند؟!
می دانید چند روز بعد آن مغازه دار چکار کرد؟ بجای اجاره مغازه و پرداخت انواع فیش انرژی آنهم قبل از حذف یارانه ها و پرداخت انواع هزینه های دولتی مغازه را بست و یک وانت خرید تا هم پشت آن میوه بفروشد و هم از کارت سوخت آن استفاده کند! او در آن شهر بی قانون باید همرنگ جماعت می شد.


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 1s