حرفهایی قبل از تحویل مدیریت سایت - محمدصادق نائبی
منبع : مدیرمسئول صدای میانه : محمدصادق نائبی

متن شماره 37: حرفهایی قبل از تحویل مدیریت سایتبازدید کننده : 755 نفر

شکر بی حد و حصر خدا را که صدای میانه بعد از 9 ماه شخصیتی چندساله به خود گرفته و چنان گسترده و استوار پیش می رود که بعید است بعد از این هم به بن بست برسد.

اینجانب بعد از 9 ماه، دقایقی دیگر این امانت را تحویل مدیر منتخب اعضا می دهم که در چند ساله اخیر چهره ای فعال و خوشنام در دنیای سایبری میانه بوده است. بنده که مدیریت هر دو سایت دات کام و صدای میانه را عهده دار بوده ام به لحاظ عدم تعصب بر یکی و نظر به اینکه هر دو اختصاصاً در مورد میانه بوده اند می توانم قضاوتی عادلانه روی آنها داشته باشم: صدای میانه بسیار محکمتر، گسترده تر، مقبولتر و آسانتر از دات کام بوده است. متوسط آمار بازدید روزانه دات کام 70 نفر بود ولی صدای میانه در حدود دو برابر آن بازدید داشته است. در صدای میانه هر هفته بیش از 21 مطلب  درج می شد ولی در دات کام کمتر از 11 مطلب. صدای میانه برای ارسال کننده مطلب محیطی خیلی روان و آسان و برای مدیریت آن خیلی راحت است ولی دات کام ضعیفتر بود. صدای میانه در ادارات مقبولتر بوده است ولی دات کام به لحاظ اینکه نخستین حرکت در دنیای مجازی بود چنان مقبولیت و معروفیتی نداشت.

به هر روی صدای میانه با هدایت اعضای فعال خود اداره می شود و مدیریت سایت تنها نظاره گر آن است تا مطالب و کامنتها از دایره تنگ آزادی پا فراتر نگذارند.

اینجانب قبل از تحویل مدیریت سایت به مدیر منتخب اعضا چند توصیه به عزیزانم دارم:

به مدیرمسئول جدید پیشنهاد می کنم اندکی دایره آزادی بیان را بازتر کنند. بنا به حساسیتها و محدودیتهایی که روی بنده بود اینجانب مجبور بودم برای نگه داشتن سایت، دایره آزادی بیان را چنان تنگ کنم که در حاشیه امنی قرار گیرد ولی بعید است این حساسیت و محدودیت روی مدیریت جدید باشد. لذا ایشان می توانند دایره آزادی بیان را لااقل تا حدی که قانون اجازه می دهد باز کنند تا مردم میانه نظرات و ایده های خود را درج کنند.

به افرادی که در این مدت با عملیاتها و مطالب ایذائی در صدد تخریب و به بن بست کشاندن سایت بودند توصیه می کنم این بار به کمک مدیریت بیایند. دیگر با کنار رفتن آزادانه من معلوم است که شعار غیرسیاسی بودن سایت درست بود. صدای میانه بدون هیچ هدف سیاسی وارد شد و مانند سایت دات کام در بهترین زمان بهره برداری سیاسی تحویل مدیر جدید شد. وقتی محیطی فقط فرهنگی و اجتماعی است نباید آماج اهانت و فحاشی و افترا قرار گیرد.

از میان خیل انبوه مراجعین سایت تعداد اندکی عضو بودند و از میان اعضای سایت تعداد اندکی فعال بودند و بقیه فقط خواننده و تماشاگر بودند. یک منطقه فقط با شهروند منتقد و حساس اصلاح می شود. جامعه ای که با امر به معروف و نهی از منکر خداحافظی کرده در واقع با آینده و صلاح و فلاح خود وداع گفته. در مجموع مردم میانه یک نقطه ضعف بزرگ دارند و آن همین است. همه باید سعی کنند قلم به دست بگیرند. بین "نق" و "نقد" فرق بگذارند و با تحلیل کارشناسانه مشکلات را حلاجی کنند و راهکار نشان دهند. بی تردید مسئولین با روی گشاده از این نوع انتقادها استقبال خواهند کرد.

حال با طیب خاطر مدیریت این سایت را به مدیر منتخب می سپارم و امیدوارم با مدیریت فعال و پویا این امانت را با برگزاری انتخاباتی سالم در خردادماه بعدی به دست مدیر جدید بسپارند. بنده نیز در آینده ای نه چندان دور یکی از وظایف خود در مورد زادگاهم را که مدتهاست انجام می دهم تکمیل خواهم کرد و تقدیم میانه ایهای عزیز خواهم کرد. در این مدت نیز همیشه در کنار شما خواهم بود.

دوستدار شما محمدصادق نائبیno name(azizi )1389/4/1 - 03:04:28
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت آقای نائبی
همکاری با شما برای من تجربه خوب و آموزنده ای بود امیدوارم که از این پس نیز در کنار ما باشید تا از راهنمایی های شما بهره مند شویم.
آرزوی موفقیت روز افزون برای شما دارم.


ا.مختاری(meeanaji )1389/4/1 - 04:14:21
جناب آقای نائبی
بی صبرانه منتظر رونمایی از اثر جدیدتان هستیم. موفق باشید.


علمدار غريب : 1389/4/2 - 10:19:41
باتشكر از مديريت شما در طول اين مدت.


محمد علی رستمی : 1389/4/3 - 15:50:20
مهندس نائبی عزیز

حتماً کاری که انجام می دهید اثری ارزشمند است
که بین شما و مدیریت سایت فاصله انداخت ولی بین ما و شما فاصله ای نیست !
هر جا که هستید موفق و سربلند باشید !


همشهری : 1389/4/6 - 09:41:11
تا میتونید به هم تعارف پاس بدهید !


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s