جناب فرماندار با مردم صادق باشید - محمدصادق نائبی
منبع : محمدصادق نائبی

متن شماره 24: جناب فرماندار با مردم صادق باشیدبازدید کننده : 1416 نفر

 

شنیدن سخنان امیدوار کننده و شیرین فرماندار محترم میانه برای هرکسی مایه خشنودی است اما اگر این سخنان واقعیت نداشته باشد، بی اعتمادی ایجاد خواهد کرد. چه نیازی است که دائماً بخواهیم اقدامات دولت کریمه نهم و دهم را خارق العاده نشان بدهیم و با زیر سئوال بردن زحمات دولتهای سابق، چنان وانمود کنیم که نظام جمهوری اسلامی تا سال 1384 هیچ خدمتی به مردم نکرده بود و هرچه هست از سال 84 به بعد صورت گرفته است.

کیست در میانه که نداند طرح فولاد آذربایجان به سال 68 و دولت اول آقای هاشمی رفسنجانی برمی گردد که در دولت آقای خاتمی طرح توسعه آن به نام احیای مستقیم به تصویب رسید؟

این 42 مصوبه ی اجرا شده از 47 طرح تصویبی کدامها هستند؟ چرا آنها را ذکر نمی کنید؟ چرا نمی گوئید همان اندک طرح به جا مانده به مراتب دارای ارزش محتوایی بالاتر نسبت به بقیه هستند. آیا ارزش طرحی به نام تقویب شبکه استانی در میانه برابر است با طرحی به نام اتصال بزرگراهی میانه به آزادراه یا طرح احیای مستقیم فولاد در میانه؟

آیا منظورتان از پنج طرح باقی مانده ، طرح بزرگراه میانه ـ سرچم، طرح دانشکده فنی و مهندسی، طرح احیای مستقیم فولاد آذربایجان با ظرفیت یک میلیون تن و با اشتغال هزار نفری، طرح شهرک صنعتی دو میانه، طرح نجات شهرک صنعتی کاغذکنان، طرح نجات میانه از بحران بهداشت با تقویت و ترمیم بیمارستانهای خاتم الانبیاء (ص) و امام خمینی (ره)، طرح اتصال ریلی میانه به تبریز و طرح های بنیادی دیگر است؟ آیا طرح های خرد و کوچک اجرا شده قابل قیاس با این طرح های محوری است؟

جناب آقای فرماندار! آمار ارائه شده از طرف تربیت بدنی و بنیاد شهید برای جنابعالی نیز اشتباه است. ورزشکاران میانه در 5 سال گذشته 168 مدال ملی و بین المللی نگرفته اند. این رقم برای 30 سال گذشته می تواند درست باشد ولی آماری که بنده در دست دارم خیلی کمتر از این است. برعکس، آمار شهدای میانه نیز 799 نفر نیست و همانطوریکه در کتاب مشاهیر و مفاخر میانه آورده ام ما برای همیشه به 1200 شهید میانه افتخار خواهیم کرد و راه آنها را سرلوحه خود قرار خواهیم داد.

جناب آقای یزدانی، فرماندار متین Ùˆ آرام شهر ما! به عنوان یک شهروند Ú©ÙˆÚ†Ú© تقاضا دارم درگیر آمار غلط دیگران نشوید. مردم میانه خیلی باهوشند Ùˆ آمار Ùˆ اطلاعات آنها خیلی بالاست. گاهی یک شهروند بی سواد Ùˆ ساده میانه به بنده آمار Ùˆ اطلاعاتی Ù…ÛŒ دهد Ú©Ù‡ هنوز بعد از چند سال تحقیق درباره میانه به آن نرسیده ام. در کتاب سابقم در بخش آموزش آورده ام Ú©Ù‡ میانه دارای حدوداً 500 مدرسه Ùˆ 500 مسجد Ùˆ حسینیه است. به نظر جنابعالی ادعای وجود  12415 دبستان، 7028 مدرسه راهنمائی Ùˆ 7790 دبیرستان در میانه اهانت به شعور مردم نیست؟ کدام شنونده باور Ù…ÛŒ کند میانه بیش از 27000 مدرسه (دبستان، راهنمائی Ùˆ دبیرستان) دارد؟ اتفاقاً اگر اشتباه نکنم تعداد دانش آموزان میانه Ù‡Ù…ین حدود است. یعنی هر دانش آموز یک مدرسه!ØŸ آیا شما نمی خواهید با رئیس اداراتی Ú©Ù‡ چنین اطلاعات غلطی را به شما داده اند، برخورد کنید؟ من واقعاً نمی دانم آیا در تمام کشور 7790 دبیرستان وجود دارد یا نه؟ آمار ارائه شده چنان درشت Ùˆ دست نیافتنی است Ú©Ù‡ به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست. آیا احتمال نمی دهید اعتماد به چنین رؤسایی ممکن است در جایی دیگر برای ما Ùˆ شما گران تمام شود؟ محض یادآوری اشاره Ù…ÛŒ کنم Ú©Ù‡ فرماندار قبلی در پیشگاه نماینده هیئت دولت کریمه ادعا نمود: "نرخ بیکاری در میانه زیر 7 درصد است". Ø§ÛŒÙ† ادعای Ø§ØºØ±Ø§Ù‚ آمیز Ùˆ غیرواقعی باعث شد میانه برای سالهای سال مورد بی مهری Ùˆ بی توجهی قرار گیرد چراکه آمار بیکاری میانه کمتر از پیشرفته ترین کشورهای اروپائی بود. 

اختتام سخنان جنابعالی این است که با راه اندازی دانشکده فنی و مهندسی و تجهیز بیمارستان امام (ره) میانه به سمت قله های سرفراز صعود خواهد کرد. واقعاً با تجهیز یک بیمارستان چهل ـ پنجاه ساله و یک دانشکده وابسته به دانشگاه تبریز چنین صعود بلندی برای میانه متصور هست؟

 

انتقاد فوق با استناد به خبر با کد 1278 درج شده توسط روابط عمومی فرمانداری است که ذیلاً مجدداً ارائه می شود.

 

فرماندار شهرستان میانه :دولت نهم با طرح اصول محوری خود کمر همت در راه خدمت به مردم  بسته است .

فرماندار شهرستان میانه با اشاره به اینکه دولت دهم Ùˆ در راس آن رییس جمهور محترم با طرح اصول محوری خود در راه خدمت بدون منت به مردم کمر همت بسته است اقدام دولت  در سفرهای استانی را    بی نظیر خواند.

وی طی ارئه گزارشی از شهرستان میانه با اشاره به مصوبات سفرهای دور اول و دوم هیئت دولت گفت: در سفر اول 47 مصوبه در شهرستان داشتیم که از این تعداد چهل و دو مصوبه اجرا شده و پنج مصوبه در حال اجراست که در این راستا هشتصدو سی میلیارد ریال هزینه شده است .

فرماندار شهرستان میانه درجلسه شورای اداری ØŒ مصوبات دور دوم سفر هیئت دولت را سی Ùˆ نه مورد ذکرکرد Ùˆ افزود: شانزده مورد از این مصوبات اجرا شده Ùˆ پانزده مصوبه  با توجه به مدت نه ماهه ای Ú©Ù‡ به تصویب رسیده اند در حال اجرا Ùˆ چها ر مصوبه  در حال رسیدگی Ùˆ پیگیری Ùˆ چهار مصوبه دیگر نیز هنوز اجرایی نشده است Ùˆ تاکنون برای اجرای این مصوبات شش میلیاردو چهارصد Ùˆ هیجده میلیون تومان اعتبار جذب شده است.

وی در ادامه شهرستان میانه را وسیع ترین شهرستان در بین نوزده شهرستان استان بعد از تبریز خواند و افزود: از این شهرستان 799 شهید ، 2767 جانباز و 81 نفر جاویدالاثر تقدیم نظام شده است .

یزدانی با تاکید بر اینکه شهرستان میانه در عرصه ورزش نیز به سطوح بالایی دست یافته گفت: در طول پنج سال گذشته ورزشکاران این شهرستان توانستند در مجموع 168 مدال در مسابقات بین المللی ، آسیایی و کشوری دست یابند .

وی در مجموع هشتاد درصد از روستاهای میانه را برخوردار از نعمتهای آب و برق و گاز و تلفن ثابت خواند و افزود: میانه به علت وسعت و اهمیت سوق الجیشی آن یکی از کانونهای مورد توجه استان و کشور است .

فرماندار شهرستان میانه وجود سه سد بزرگ Ùˆ 30 سد Ú©ÙˆÚ†Ú© ØŒ فولاد 600 هزارتنی Ùˆ طرح توسعه آن ØŒ وجود دانشگاه آزاد Ùˆ پیام نور Ùˆ غیر انتفاعی ØŒ وجود 12415 مدرسه ابتدایی ØŒ 7028مدرسه راهنمایی Ùˆ 7790 دبیرستان ØŒ وجود 24 مرکز بهداشتی Ùˆ درمانی ØŒ 130 واحد مرکز بهداشت روستایی ØŒ بیمارستان 96 تختخوابی خاتم الانبیاء  Ùˆ چند مورد دیگر را  از مشخصه های بارز شهرستان عنوان کرد  .

ÙˆÛŒ درپایان  اظهار امیدواری کرد Ú©Ù‡ در صورت تکمیل Ùˆ تجهیز دانشکده فنی مهندسی وابسته به دانشگاه تبریز ØŒ فراهم آوردن مقدمات احداث دانشکده کشاورزی ØŒ بازسازی بیمارستان امام Ùˆ تکمیل نیروی متخصص پزشکی برای رفاه حال مریضان شهرستان Ùˆ نیز با اجرا ÛŒ کامل مصوبات دور اول Ùˆ دوم سفرشاهد صعود شهرستان میانه به سمت قله های سرفراز توسعه باشیم .سعید سالکی : 1388/9/2 - 16:04:47
من با مهندس موافقم. مسئولین چنان آمار و ارقام می دهند که همه هنگ می کنیم.


محمدرضا نقوی : 1388/9/2 - 21:31:05
خیلی افسوس می خورم که چنین اهانتهایی به ما می شود. چرا بعضی مسئولین خیال می کنند ما نمی فهمیم؟


رضا آقایاری : 1388/9/2 - 23:24:47
به نظر می آید این شکل آمار دادن جنبه عمومی پیدا کرده! و قبح دروغ به کل ریخته شده!


حسن : 1388/9/2 - 23:34:22
عزیز نسین نویسنده مشهور ترکیه ای در یکی از نوشته هایش چنین مضمونی دارد :
من بچه بودم و فرماندار شهر به روستای ما آمده بود تا برای انتخابات سخنرانی کند. کدخدای ده اهالی را خبر کرد تا در بیرون ده جمع شویم به سخنان فرماندار گوش فرا دهیم.لحظه موعود فرا رسید و قبل از سخنان فرماندار کدخدا شروع به صحبت و دادن گزارش از وضعیت روستا نمود . در سخنانش می گفت آقای فرماندار در سایه توجهات شما روستای ما دارای آب لوله کشی ،برق،مدرسه و کوچه های آسفالت شده است و ما هیچ مشکلی نداریم.من که فکر می کردم کدخدا اشتباه می کند به جلو پریدم و گفتم آقای فرماندار کدخدا اشتباه می کند ده ما آنهایی را که او گفت ندارد و وضع اهالی جدا خراب است و همانطور که می بینید کوچه هایش آسفالت هم نیست. قبل از اینکه حرفم تمام شود دستی که از هیکل من بزرگتر بود پشت گردن مرا گرفت و از میان جمعیت بیرون کشید و با خود برد. پس از اینکه حسابی ادبم کردند گفتند فلان فلان شده زبان دراز چرا گزارش کدخدا را تکذیب کردی مگر فرماندار خودش نمی دانست که گفته های کدخدا واقعیت ندارد؟ او خودش بهتر از تو می دانست اما رسم بر این است که گزارش خوب به مافوق داده شود.و من از آن روز فهمیدم که من اشتباه می کرده ام ده ما همه چیز دارد!!
آقای مهندس نائبی عزیز ده بزرگ ما همه چیز دارد من و شما اشتباه می کنیم!!


رحمانی : 1388/9/2 - 23:49:54
یکی میاد ده داد میزنه : مردم فرار کنید چهل تا گرگ به سمت روستا حمله ورند. مردم اونو تحت فشار قرار میدن و اون میگه : چهل تا نبود ولی ده تا بود. همینجور تحت فشار عقب نشینی می کنه تا به یکی میرسه. مردم اونو میزنن. مرد آخرش میگه: بابا منو نزنین تا بگم. یک حیوون وحشی داشت می اومد نمی دونم سگ بود یا گرگ!


: 1388/9/3 - 07:34:04
خوب فرماندار ميانه هم از نظر شخصيتي مانند رئيس دولته بايد آمار دادنش هم مانند ايشون باشه. خدا را شكر كه سخني از مديريت جهان نزده است. فقط ميانه را مديريت كرده است. كاش مي‌گفت:
- حدود 80% جوانان مردم ميانه از فرط بيكاري به تهران و ساير شهرهاي بزرگ مهاجرت كرده‌اند.
- در روستاهاي ميانه به ندرت مي‌شود افراد جوان مشاهده كرد و آنهايي كه مانده‌اند به دليل عدم امكانات در تهران يا دلبستگي به روستايشان در آنجا هستند.
- در روستاي ما قبلاً 80 خانوار زندگي مي‌كردند الان 20 خانوار ماندند و همشون هم پير و ميانسال هستن.
- مردم ميانه از نعمت خدادادي تحصيل به زبان مادري محروم هستند.
- و خيلي چيزهاي ديگر


Ø­. : 1388/9/3 - 07:36:41
عليرغم اينكه با حرفهاي آقاي نائبي موافقم ولي فكر مي كنم استفاده زياد ايشان از لغت (صادق) بايد روانشناسي شود تا شايد از اين طريق بتوان به تراوشات ذهني آقاي نائبي دسترسي پيدا كرد و به سوالاتي مانند دليل حمايت ايشان از موسوي - هاشمي - فائقي - مولوي - و . . . . . پاسخ گفت


ا.مختاری(meeanaji )1388/9/4 - 01:01:29
آقای نائبی و نائبی ها به اندازه ی کافی اسکن شده و می شوند. با این وجود ، نیازی به این گونه روانشناسی ها هم هست؟!!!!!!!
نداشتن دلیل برای کاری می تواند دلیل برای کاری متضاد باشد.


یک دوست : 1388/9/5 - 12:16:29
ممنون بابت متنتان
بابت جسارتتان


: 1388/9/11 - 15:15:49
فرض ميكنم همه اهالي ميانه و حومه همه در مدر سه ابتدايي درس ميخوانيم . با احتساب 200000 نفر براي هر 16 نفر يك مدرسه داريم بابا نخند منم امار دادم.
.........................
صدای میانه: تازه به شرطی که همه دانش آموز باشند!


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s