شورای شهر در آستانه انحلال ؛ زمزمه استعفای دسته جمعی اعضا - محمدصادق نائبی
منبع : محمّدصادق نائبی

متن شماره 2: شورای شهر در آستانه انحلال ؛ زمزمه استعفای دسته جمعی اعضابازدید کننده : 529 نفر

طبق پیش بینی ها، اعضای ناهمگون و ناهمخوان شورای شهر میانه باز هم آستانه تحملشان به هشت ماه نرسید و دست به تعویض شهرداری زدند که باز هم پس از ماهها اختلاف انتخاب کرده بودند و هنگام معارفه با تعریف و تمجید وصف ناشدنی بر کرسی صدارت نشانده بودند. تکرار اشتباهات اعضای شورا باز هم این بود که قبل از تعیین شهردار جدید، شهردار قبلی را کنار گذاشتند درحالیکه اختلاف آنها با این شهردار به ماه اول برمی گشت نه به ماه آخر! .

در هرصورت میانه باز هم بی شهردار است و صف کاندیداهای تصدی شهرداری هر روز طویلتر و طویلتر می شود و اختلاف اعضای شورا هر روز زیادتر و زیادتر می شود. بیشتر کارمندان شهرداری میانه در صف انتظار انتخاب شهرداری به صف شده اند و در این آشفته بازار هر کسی ادعای شهرداری دارد. نه شورای شهر برنامه ای برای انتخاب شهردار دارد و نه کاندیداهای شهرداری برنامه ای برای شهرسازی. در این دو ماه جلسه منسجم و متمرکزی برای انتخاب شهردار برگزار نشده است و آنگونه که مشهود است آنها هیچ قصدی برای انتخاب شهردار ندارند. اعضای شورای شهر که سه به چهار در دو طرف طناب  زورآزمایی قرار گرفته اند، این بار زورآزمایی هم نمی کنند و طناب در وسط میدان افتاده است. چراکه هیچ کدام از 3+4 عضو شورا با شخصی به توافق! نرسیده اند.

در این میان، چهار عضو شورای شهر در جلسه هفته پیش برای انتخاب شهردار حاضر نشدند تا سه عضو و تعدادی از مردم و کارکنان شهرداری از این بی توجهی و بی برنامگی اعضای شورای شهر به ستوه آیند. حال نوبتی هم که باشد نوبت چهار عضو است که تلافی غیبتها و ترک جلسات سه عضو را درآورند و نشان دهند که هر چیزی عوض داره گله نداره! سه عضو شورا (آقایان حاج ابوالقاسم زاده، واعظی و عبادی) نیز از این سردرگمی مردم و عقب افتادگی شهر به ستوه آماده و زمزمه استعفای دسته جمعی شان  به گوش می رسد که در صورت تحقق این مسئله شورای شهر طبق قانون باید منحل شود و مردم میانه به رستگاری و خوشبختی برسند.

اگر شورای شهر سابقاً از بین دو نفر نمی توانست یک نفر را انتخاب کند، آیا موفق خواهد شد از بین خانمحمدی، رایگانی، رجبی، آقایی، رجیلی، ... (بشمرید تا 15 نفر) یکی را برگزیند؟ بعید است. باید منتظر بمانیم تا ببینیم سرپرست جدید شهرداری چند بار تمدید خواهد شد و در آخرین لحظات و پس از آخرین اولتیماتومها چه کسی در میان تعاریف و تماجید وارد شهر خواهد شد؟

لازم به اشاره است اعضای شورای شهر دوره سوم میانه، در این 29 ماه ، 15 بار دست به جابجایی شهردار و رئیس شورای شهر کرده اند (بطور میانگین هر دو ماه یک بار!). در این 29 ماه، جمعاً 15 ماه دارای شهردار بودیم که البته از این 15 ماه کمتر از 2 ماه دارای توافق بوده اند. یعنی شهر میانه تقریباً نیمی از این 29 ماه را فاقد شهردار بوده و در روزمره گی به سر برده است.

در مقالات آتی به کنکاش و بررسی عملکرد شورای شهر میانه در دوره سوم خواهیم پرداخت تا مردم میانه بدانند یک انتخاب اشتباه چه لطمات و صدماتی می تواند به آنها و آینده آنها بزند طوریکه به ازای هر چهار سال، چهل سال تاوان این انتخاب اشتباه را بدهند.محسن قهرمانی / میاناخبر : 1388/6/30 - 20:25:13
با عرض سلام
آقای نائبی اگر اجازه دهید از این مطلب در میاناخبر استفاده کنم.


اقبا ل عبادی عضوشورای اسلامی شهر میانه : 1388/7/1 - 10:07:23
جناب اقای نایبی عزیز
لطفا بصورت شفاف و روشن از واقیعت ها بنویسید که چه کسانی در انتخاب خود اشتباه کرده اند ما که از همان اول موارد فوق را پیش بینی میکردیم و به اطلاع اقایان رسانده بودیم و لی اقایان گوش شنوایی نداشتند بلی حق با شماست نتیجه احساسی رای دادن جناحی رای دادن ، نتیجه اش همین خواهد بود که الان ملاحضه میکنید ای کاش اعضای محترم شورا این باردر انتخاب شهردار برای مردم و بخاطر مردم رای خود را بصندوق انداخته ومنافع مردم رادر نظر بگیرند


یک همشهری(em-m54 )1389/8/30 - 17:37:26
جناب آقای محمدصادق نائبی از نظرات جنابعالی در مورد نوشته اينجانب بسيار تشكر دارم و در ضمن مشكلات را بسيار با زبان ساده بيان نموده‌ايد از زحمات جنابعالی بی نهايت تقدر و تشكر دارم


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s