باز هم مدال طلای جهانی بر سينه قويترين مرد معلولين جهان کاظم رجبی وزنه بردار ميانه اي - علمدار غريب
منبع : اداره کل تربیت بدنی استان

متن شماره 10: باز هم مدال طلای جهانی بر سينه قويترين مرد معلولين جهان کاظم رجبی وزنه بردار ميانه ايبازدید کننده : 726 نفر

به نقل از خبرگزاري اداره كل تربيت بدني آذربايجان شرقي تیم ملی وزنه برداری جانبازان و معلولان با کسب 24مدال رنگارنگ قهرمان مسابقات بین المللی 2010لیبی شد و مدال طلای دیگری بر سینه قویترین مرد معلولین جهان کاظم رجبی وزنه بردار شایسته آذربایجانشرقی در لیبی نقش بست.
تيم ملي وزنه‌برداري جانبازان و معلولان ايران كه با 20 ورزشكار در دو رده سني جوانان و بزرگسالان در دومين دوره رقابت‌هاي بين‌المللي ليبي شركت كرده است با كسب 14 مدال طلا، 6 نقره و 4 برنز و مجموع 24 مدال عنوان قهرماني مسابقات را به خود اختصاص داد و کاظم رجبی وزنه بردار شایسته ميانه اي در دسته 100+ كيلوگرم به طلا دست یافت و جواز حضور در رقابتهای جهاني 2010 مالزی در مرداد ماه سال جاری را به دست آورد.
دومين دوره مسابقات بين‌المللي وزنه‌برداري معلولان 2010 ليبي كه از 18 خرداد ماه با حضور 10 تيم ليبي، مالزي، مصر، موريتاني، تونس، الجزاير، مغرب، امارات، اردن و ايران آغاز شده بود، با قهرمانی تيم ملي ايران به پايان رسيد.
در دسته 100+ كيلوگرم كاظم رجبي قهرمان جهان و پارالمپيك با 272.5 كيلوگرم علاوه بر قهرماني در اين وزن 7.5 كيلوگرم ركورد جهان و پارالمپيك را جابجا كرد. منصور پورميرزايي در اين وزن با 260 كيلوگرم نايب قهرمان شد. 

لینک خبر:

http://www.e-a-sport.ir/index.aspx?siteid=1&pageid=134&newsview=5429سعيد صادقيان(saied16 )1389/3/24 - 21:16:31
برای دوست عزیزم کاظم دوست داشتنی آرزوی موفقیت های بیشتر در میادین مهمتر دارم. یادم است کاظم در تمرینات وزنه های نزدیک به 300 کیلوگرم را می زد ولی قرار شد چنین رکوردهایی را در پارالمپیک رو کند. ایشان در طول این دو سه سال بارها و بارها رکوردهای آسیایی و جهانی را با فاصله زیاد جابجا کرده است. او بی تردید نخستین انسانی خواهد بود که فولاد 300 کیلوئی را ذوب کند. امیدوارم این بار آن عده معلوم مانند یوسف عزیز، شروع به تخریب این جهان پهلوان نزنند. نه تنها هیچ شهر بلکه هیچ کشوری نیست که آرزوی داشتن یوسف یا کاظم را نداشته باشد. اگر نمی توانیم وجود این عزیزان را طلا بگیریم لااقل نیش نزنیم.


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s