خبر سخنرانی مهندس حاجی اصغری در حسینیه کربلائی برات - ا.مختاری
منبع : مختاری

متن شماره 96: خبر سخنرانی مهندس حاجی اصغری در حسینیه کربلائی براتبازدید کننده : 894 نفر

سخنرانی مهندس حاجی اصغری در حسینیه حضرت ابولفضل (ع)، (کربلائی برات تقی پور)

دیروز ، یکشنبه 14 آذرماه، حدود ساعت شش و نیم شب تا هشت، گردهمایی با دعوت قبلی از بعضی همشهریان در حسینیه مذکور برگزار شد. سخنران جناب آقای مهندس حاجی اصغری نماینده میانه در مجلس شورای اسلامی بودند. چند دقیقه ای از سخنرانی گذشته بود که به حسینیه رسیدم.

نکاتی از این سخنرانی برای اطلاع عموم یادداشت کردم که بدون ترتیب در زیر می آید :

1 -  اشاره به بیمارستان امام خمینی (ره) میانه که بازسازی آن شروع شده و قرار هست بعنوان یک بیمارستان تخصصی مورد استفاده قرار گیرد.

2 -  تصویب ایجاد موزه در میانه که محلی هم برایش در نظر گرفته شده.

3 - توضیح در مورد جاده میانه - فومن که پلها و تونلهای آن در حال احداث هست یا احداث شده.

4 - درخواست تقدیر از نویسندگان میانه (اسامیی که یادم مانده آقایان شیخ الاسلامی - رستمی - رسولزاده و موسوی) توسط وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی.

5 - اشاره به ضرر دهی فولاد میانه در سالهای گذشته و بهتر شدن وضعیت در امسال و استخدام حدود 900 نفر در این واحد صنعتی بزرگ تا قبل از هفته ی دولت سال آینده. و اشاره به اینکه هدفشان از بیان مکرر ضرردهی فولاد کمک به پیشرفت آن بوده.

6- بودجه میلیاردی برای گسترش دانشگاه پیام نور میانه.

7 - اشاره به اهمیت دادن به قرآن در مراسمات ماه محرم امسال با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در این خصوص.

8 - اشاره به رتبه 18 یا 17 میانه از نظر صنعتی یا شهرکهای صنعتی در استان بدون در نظر گرفتن تعداد شهرکها بلکه با در نظر گرفتن مساحت کل شهرکهای صنعتی استان و مقایسه با مساحت شهرک  های صنعتی میانه و دفاع از نظریه پایین بودن رتبه ی میانه از این لحاظ که مورد انتقاد آقای مهندس نائبی در مقاله ی اخیر شان که در وب سایتها منتشر شد و در هفته نامه قافلان هم هفته قبل به چاپ رسیده است.

9 - اشاره به پایاب سد آیدوغموش و ارائه آمار مربوط به آن.

10 - اشاره به منافع ایجاد دفتر خبری صدا و سیمای استان در میانه که منشاء برکاتی شده و خواهد شد.

11 - اشاره به تعویض مکرر مدیران شهرستان مانند شهردار و فرماندار که فکر می کنم اثرات سؤ آن مد نظر بود.

12 - اشاره به اینکه در بین 200 هزار نفر جمعیت میانه چند نفری پیدا می شوند که قابل احترام نیستند.

13 - اشاره به 20 برابر شدن بودجه راه آهن میانه-تبریز که خدمات آن شامل ترکمنچای و روستاهای منطقه هم خواهد شد.

14 - چون قرار شد حاضران مطالب را به غایبان برسانند من کار خودم را کردم.جا برای سوزن انداختن نبود نمی دانم برای انداختن سفره شام جا شد یا نه.

خبرنگار دفتر خبری صدا و سیما ی مرکز استان، گزارشی تصویری از سخنرانی تهیه کردند.

اکثر روحانیون معزز شهر جزو مدعوین بودند. چهره خبرنگاران بعضی نشریات هم پیدا بود.

دیگه چی می خواید بدونید؟: 1389/9/15 - 07:44:33
کار به عمل برآید نه به حرف
دو صد گفته چون نیم کردار نیست


اعضای هیئت : 1389/9/15 - 10:29:44
از ریش سفیدان و اعضای هیئت امنای هیئت کربلایی برات تعجب می کنم که آنها نیز وارد سیاست شده اند جهت اطلاع آقایان باید عرض کنم که حسینیه جای این حرفها نیست ما برای حسینیه برای عزاداری می یاییم اگر بخواهند آقایانی همچون ..... به هیئت ما راه بیابند من و دوستانم از هیئت خواهیم رفت چون ما مخلصانه برای امام حسین سینه می زنیم ایستادن در کنار ......
از مردم عزیز هم می خواهم که فضای محرم را نگذارند تبلیغاتی شود التماس دعا
===================
مختاری : نقطه چین ها یادتان رفته بود من اضافه کردم!
شما هم الکی گیر می دید. حسینیه نمی شود مسجد نمی شود، پس کجا؟ سالن هلال احمر؟ اون موقع باید یک فکری هم برای شام کنیم که هلال احمر ندارد.


???/ : 1389/9/15 - 11:08:48
پل راه اهن میانه هم یادتون رفت
----------------------------------
مختاری : حتماً بحث پل اوایل سخنرانی بوده شما این را اضافه کنید.


حامیان مهندس حاجی اصغری(hajasghari )1389/9/15 - 11:29:32
آقای مختاری شما دارید متلک میندازید نه که بخواهید با صداقت خبررسانی کنید. آمدید بخاطر شام ، شامتان را خوردید و حالا نمکدان می شکنید. مهندس چکار باید بکند بیش از این؟ چرا اینهمه جو را مسموم می کنید؟
=======================
مختاری : شما اینجا عسل هم بچشید برایتان تلخ خواهد بود. من که دعوت نبودم بجای یک همشهری دیگر آمدم. برای شام نماندم انگار نوشته را با دقت نخواندید. مگر مهندس نگفت حاضران به غایبان برسانند و امید داشتند این سخنرانی از تلویزیون هم پخش شود که می دانیم نمی شود حتی چند ثانیه اش. صدا و سیما نماینده های تبریز را هم نشان نمی دهد. شما زحمت بکشید اگر حامیی هستید متن کامل سخنرانی را منتشر کنید و اگر حوصله ی این کارها را ندارید اسمتان را عوض کنید. اگر سیاستمدار باشم تحمل فحش را هم خواهم داشت چه برسد به متلک وگرنه مرا چه به نمایندگی چند صد هزار نفر. دوستان نادان کار مهندس را بدتر کردند.


عاشق کربلا : 1389/9/15 - 11:30:15
آقای مختاری عزیز من از شما به خاطر اطلاع رسانی های دقیقتون و اینکه مردم را به مسائل روز و آنچه می گذرد آگاه می سازید متشکرم
بحث دوست عزیز و هم هیئتی ما در مورد آقای مهندس بود که در طول 4 سال فقط همه روزه دارید خودتان را تبلیغ می کنید لااقل این 10 روز محرم را با کارهای الکی و بیخود عاشقان را از حسینیه ها فراری ندهید
جهت اطلاع نمایندگان باید عرض کنم که هیئت ها جای تبلیغات نیست و هر صاحب هیئتی که بخواهد این عزیزان را در هیئت راه دهد امام حسین کمرش را بشکند الهی


حسام الدین رنجبران : 1389/9/15 - 13:37:19
سلام
به نظر میرسه که انتقادات اخیر خیلی روی مهندس اثر گذاشته ولی باید توجه کرد که وقتی داری غرق میشی
هر چه بیشتر دست و پا بزنی دلیل این نیست که حتما نجات پیدا میکنی بلکه ممکنه زود تر خسته شی و زودتر
غزل خداحافظی رو بخونی.
================
مختاری : این واکنش یعنی جواب دادن به سوالات و رفع ابهامات را مهندس باید در همان سخنرانی قبلی انجام می داد وقتی همه به حس مشترک یعنی تهدید انتقاد کنندگان رسیدند و بوی تهدید رسانه ها آمد قافلان واکنش نشان داد و اگر حالت تهدید نداشت سخنرانی قبلی شاید اصلا قافلان هم واکنشی نشان نمی داد. اگر هم می داد به نفع مهندس تمام می شد. با پاسخ دادن به سوالات می توانستند چهره مقبولتری بدست بیاورند ولی با جواب ندادن که الان هم فقط به یکی دو سوال واکنش نشان داده شده همه حس کردند جوابی وجود ندارد و تهدید از این بابت هست. این فقط یک فکر بود و فکرهای دیگری هم حتماً هست.


ا.مختاری(meeanaji )1389/9/15 - 15:37:25
همشهری تان : 1389/9/15 - 12:20:28
آقای مختاری حالا اثبات شد که خبررسانی شما با صداقت نیست و دارید متلک میندازید. اینقدر خدماتی که آقای مهندس کرده اند را لیست کرده اید آخرش هم می گویید کدام خدمات استثنائی؟ وای امان از دست شما اهالی وب که آدم نمی داند چطوری با شما حرف بزند. اثبات می کنید ماست سیاه است فردا اثبات می کنید نخیر سفید است. خدا از شما نگذرد اگر ذهن یک نفر را نسبت به این نماینده مظلوم منحرف کنید.
=================
مختاری :
اگر دروغ یا اشتباهی در نوشته من بود ، حتماً حاضرین در جلسه تذکر می دادند.

کی گفته آنهایی که من لیست کردم خدمات مهندس هست؟ آنها موارد اشاره شده در سخنرانی بود وگرنه آن یکی مهندس هم می گوید من این کارها را کرده ام و همینطور سایر مقامات محترم شهرستان هم ادعا می کنند نتیجه پی گیری های آنها بوده!
ما که نمی دانیم در ذهنشان چه می گذرد ولی رفتارشان را می بینیم.
1- قیافه نگیرند.
2- سناتور بازی در نیاورند دوره ی این کارها گذشته.
3- هر کس برخوردش با انتقاد این طور باشد همین اتفاق می افتد که دیدید.
4- پاسخگو بودن مهمترین شرطی هست که باید برای کاندیداهای مجلس و شورای شهر بگذاریم.


محمدی : 1389/9/15 - 15:45:29
قافلان نشریه ای است که مردم برای شیشه پاک کردن از آن استفاده می کنند ، و مطالبی هم که می نویسه همه از روی احساسات و به نفع جریان مبهم و مخدوشی هست که نماینده آن سالی یکبار به میانه سر نمی زنه و فقط عوامل تخریبی خود را فعال نگه می داره . واقعا واسه قادر حسن زاده متاسفم که ارزش خودش و نشریه اش را با نوشتن این چرت و پرت ها برده . در جریان انتخابات ریاست جمهوری هم که واسه میر حسین موسوی می دوید و حالا یه روزی چوب جلف بازی هایش رو می خوره
==================
مختاری : همه می دانند منظورتان چیست ولی مگر چند صفحه هست که بشود شیشه هم پاک کرد؟
در چندین شماره این تنها شماره ای هست که مطلبی جنجالی دیده ایم دلیلش هم دفاع از حریم خودشان و اهل قلم هست. فقط نوشتند جواب این انتقاد آن نوع تهدید نیست مگر نگفته بودید تعامل خوبی با رسانه ها خواهید داشت. اگر مثل همین شماره ادامه دهند دیگر کسی برای پاک کردن شیشه استفاده اش نمی کند!


ساناز صبحی(sanaz )1389/9/15 - 21:59:27
اتفاقاً باز هم یکی از نقاط ضعف اطرافیان حاج اصغری این است که در یک مدار بسته در لاک خودشان رفته و خود را تحسین و دیگران را تخریب می کنند. کار آقای مختاری خیلی زیباست که برای شناخت کافی و باور کردن شنیده ها مستقیماً در جلسه سخنرانی حاجی اصغری می روند.


مختاری : 1389/9/16 - 00:03:16
منبع : ایرنا
' محمدرضا حاج اصغري ' روز دوشنبه در جمع روحانيون و جمعي از مردم ميانه در مسجد{حسینیه} حضرت ابوالفضل (ع)، افزود: اگر در مدار و محور ولايت فقيه حركت شود، با مشكلي روبرو نخواهيم شد و شاهد شكوفايي و پيشرفت ايران اسلامي خواهيم بود.
وي، به پيشرفت خوب طرح ذوب و احياي فولاد ميانه در بين هشت طرح بزرگ فولاد كشور اشاره كرد و گفت: با بهره برداري از اين طرح در سال آينده براي 900 نفر بصورت مستقيم ايجاد اشتغال خواهد شد.
حاج اصغري، از ايجاد موزه در شهرستان ميانه خبر داد و گفت: با توجه به قدمت هفت هزار ساله ميانه و آثار تاريخي اين شهرستان، مقدمات و هماهنگي هاي اوليه براي ايجاد موزه انجام شده است.
وي، با بيان اينكه بازسازي بيمارستان امام خميني (ره) ميانه شروع شده است، افزود: اين بيمارستان در آينده به عنوان بيمارستان تخصصي مورد استفاده قرار خواهد گرفت.


بنده خدا : 1389/9/16 - 01:45:29
شمارا به جان امام حسین اینقدر به هم کنایه نزنید کمی تقوی را در پیش بگیرید واز خدا بترسید


:: : 1389/9/16 - 08:39:49
عرب در مثل‌هایش تواناترین نژاد هستش:

گفتند: الغریق یشتبث به کل حشیش
غرق شونده به هر گیاهی دست می‌زند

حاج اصغری وقتی متن انتقادات رو می‌بینه بالاخره احساساتی می‌شه و خودش رو به عنوان حامیان حاج اصغری جا می‌زنه و با دادن کامنت‌هایی می‌خواد ثابت کنه که همچنان هستش، ولی نه آقاجان تو هم رفتی به تاریخ.

البته هاشمی هم رفتنیه و با این حرف، منظور این نیست که مددی می‌خواد بیاد. باید برنامه‌ریزی کرد برای آینده و اشخاص لایق و توانا انتخاب نمود.


دکتر سبحان ناصری(sobhan )1389/9/16 - 21:59:19
متأسفانه بند 4 یعنی درخواست تقدیر از چهار نویسنده از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دقیقاً رفتار نامتعادل و بهم ریخته آقای نماینده را به نمایش می گذارد. آیا آقای نماینده با این دهن کجی به منتقد سرشناس خود می تواند او را کنار بگذارد؟ همین رفتار را در انتخاب چهره های ماندگار موسیقی هم دیدیم. دوست و دشمن می دانند که تقدیر از نویسندگان برتر در میانه در غیاب آقای نائبی اثر واقعی را نخواهد داشت و حتی این حرکت نیز به ضرر آقای نماینده تمام می شود. آقای نماینده باید به خود بیاید و اینقدر رفتار نامتعادل و نیش خورده نشان ندهد. هنوز فرصت برای جبران هست.


یه نفر : 1389/9/17 - 07:51:57
بابا آقای ناصری شما هم که داری قافیه می بازی !!!!
یعنی چی هنوز فرصت هست!؟
دیگه چی فرصتی مونده ؟

فرصت تمام شد به سلامت خوش آمدی
حاجی تو باختی به فضاحت خوش آمدی
javascript:insertequ('')


اوجا داغلار(ojadaghlar )1389/9/17 - 08:23:56
باسلام- ازشما برادران وخواهران عزیز خواهشمندم زیادبه همدیگر نتوپید زیرا ما میانه ایهاهمدیگر رو خوب میشناسیم ولازم نیست خودمان رو تعریف کنیم.1-آقای دکترازشما خواهشمندم زیادسنگ آقای نائبی را به سینه نزنیدزیرا نویسنده واقعی وچهره ماندگار کسی است که سرش به کار خودش باشه نه اینکه هر ازچند گاهی یه حرفی بندازه وسط وفکر مردم رامشغول بکنه وبدبینی هم بوجود بیاره-2-مگر تو این چند سال کدوم نماینده مشکلات شهر رو حل کرده فقط دستور دادن که دو ، سه تا تاب گذاشتن توپارک ودوتا خیابون آسفالت کردن وما هم دلمون خوشه که کار انجام شده.3-وضعیت ادارات که افتضاحه هر کسی واسه خودش رئیس شده مثلامگه همین پارسال نبود که مدیرعامل وقت نورد( ف - ط ) به علت اینکه آدم فنی نبودوکلاَدرحاشیه بود و 138 میلیارد شرکت فولادضررداد اگردنبال حاشیه وکارهای انتخاباتی نمیرفت وفکرش رو واسه کارخونه میگذاشت هیچ وقت اینطوری نمیشدوکسی هم ازآقایون نماینده پیدا نشد بهش بگه چرا کمر این مردم میانه رو شکستی وچرا کردی ((ازاین حرف هم زیاد شنیدیم که کل فولادکشور دربحران بود)) اینها همش بهانه بود 4- شهر میانه پر ازایرادات بزرگ درکارهای عمرانی وتوسعه هست وهنوز حل نشده اینقدر طولش میدن تا انتخابات بعدی برسه وبگن فلان نماینده فلان کار و کرد وما صد سال دیگر هم از این خواب بیدار نمیشیم وباز هم دنبال این نماینده واون نماینده ایم.5-بعدش هم الان شما دوستان، وضعیت مردم ((عادی)) را با وضعیت ((اطرافیان هر دو نماینده)) ببینید که چه فرق فاحشی دارد ونیاز به گفتن جزئیات نیست .6- درخصوص صحبت آقای حاج اصغری در مورد ((قلم بدست مزدور)) همه ما میدانیم مد نظر چه کسی بوده پس نیاز نیست که به حمایت از شخص مورد نظرجبهه گیری شودوبا زدن تیتر بزرگ بخواهیم خودمان را درشهر مطرح کنیم که من هم در سال فلان جلو فلان نماینده ایستادم عزیز من این مشکل ما رو حل نمیکنه .
ازدوستان کامنت گذار هم خواهشمندم که زیاد آتیش بیار معرکه نباشند.
اونایی هم که زیاد ادعا دارن به فکر خودشون باشن ودر حوزه خودشون مشکلات رو حل بکنند این شهر به حد کافی مشکل دارد. موفق باشید


دیل آجی(dilaji )1389/9/17 - 09:22:49
آقای اوجاداغلار (بخوانید ...)! نمیشد همینها رو بصورت جوابیه رسمی می دادید و شر قضیه رو می کندید؟


سامان : 1389/9/17 - 12:24:09
مدنظر حاجی یه نفر هم باشه باید بدونه که قلم به دستان هوای همدیگه رو دارن. دفاع جانانه مطبوعات و سایت ها از یک نفر بهانه است. منظور این است که حواستون جمع باشه مردم بی تفاوت نیستند.


مهدی صلواتی(salavati )1389/9/17 - 12:26:06
دوران پوپولیستی گذشت. آن روستایی بدبخت که عوامفریبی کردید و رای گرفتید هم الآن بیدار شده. آقای مهندس یک سئوال: تمامی این پروژه ها تاریخ شروع دارند. کدامش در زمان شما شروع شده که سنگش را به سینه می زنید؟ تا دیروز با تمام پروژه های قبل از خودتان مخالفت می کردید و مهندس نائبی هم افشاگری که که شما سنگ اندازی هایی کرده اید چطور یک دفعه منقلب شده اید و از فولاد و راه دفاع می کنید؟ شما چه پروژه ای در این سه سال شروع کرده اید که یک دهم دانشکده فنی و مهندسی یا شهرکهای صنعتی یا فولاد یک چیز اساسی باشد؟ آقای مهندس تمامش کنید!


مهدی صلواتی(salavati )1389/9/17 - 12:28:48
آقای مهندس اگر نقد عملکرد شما توسط این نویسنده نام آشنا نبود یاد تقدیر از این چهار تا نویسنده می افتادید؟ این رفتارها خیلی کودکانه است و به ضرر شما تمام می شود.


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s