دانشگاه هم دانشگاههای فرانس - ا.مختاری
منبع : مختاری

متن شماره 91: دانشگاه هم دانشگاههای فرانسبازدید کننده : 580 نفر

آیا دانشگاه آزاد میانه کانون تفکریست که می آنای میانه را شهر صبا می داند؟
مصاحبه اخیر همشهریمان با رسانه ای استانی که پخش جهانی ماهواره ای می شود، میانه پژوهان را کنجکاو کرد که آیا عضوی جدید به انجمن شان افزوده شده یا خیر.
هر از چند گاهی باید شاهد جوشیدن چشمه ای از چشمه های هنرنمایی از این مرکز باشیم. شهر صبا خواندن میانه اولین اش نبود و آخرین اش هم نخواهد بود.
ساده انگاران از آن و امثال آن ساده می گذرند. اگر پولش را داشتم یک بلیط یکسره به مقصد صبا شهر برای صبا دوستان می خریدم. ولی می دانم دوستانشان آنقدر دارند که برای خیلیها بلیط بخرند و هدیه کنند. چرا رها نکنم؟ برای اینکه دیوار به این کوتاهی دارند! چرا رها شوند.
این مصاحبه نشان داد که روش برخورد آقای مهندس حاجی اصغری و بعضی اطرافیانشان با انتقاد و سووال که شاید از نظر شما نتیجه ی مطلوبی داشت ، جا نیافتاده و سبکی دیگر برای برخورد با سووال و انتقاد وجود دارد. اینجاست که تفاوتها آشکار می شود و سیاستمدار بودن با ادعای آنرا داشتن. چون هنوز که هنوز است انتقادات از نمایندگان محترم میانه در مجلس شورای اسلامی بخاطر دوری آزاد راه از میانه از رونق نیافتاده و هر از گاهی پیدا می شود کسی که در این میدان قلم فرسایی کند و یا یادی کند و ذکر خیری! پس باید کسی باشد که پاسخی بدهد و چه جایی بهتر از رسانه ی استانی.

حالا که دیوار کوتاهی گیرمان آمده چند نکته را هم در مورد این کانون مطرح کنم تا در ذهن مان باشد.

متاسفانه اثرات مقبول و مورد انتظار از دانشگاه آزاد در میانه در حد و اندازه ی یک مرکز دانشگاهی نیست. منکر فارغ التحصیل شدن چندین و چند نفر نبوده و نیستم.
تاثیر آشکار و مفید فرهنگی دانشگاه را در نصب بنر در میدانهای اصلی شهر در مناسبتهای خاص در گذشته برای کمی جبران تاثیرات منفی اش دیده ایم.
حضور مینی بوسی و کنترل شده دانشجویان غیر بومی با آرای سرگردان در انتخابات و رای دادن به ...!  بله راننده ی مینی بوس که زحمتش داده ایم، از دیگراثرات اجتماعی هست.
کجاست مرکز آزاد اندیشی و پروش عالمان.
مدرسی می گفت عصر در کلاس بحث کردم و شب تلفن کرد که فلانی این بحث شما به نفع رقیبم در انتخابات تمام می شود.
خدا همه ی آنهایی را که بخاطر معاش بله قربان گو شده اند را نجات دهد ولی چه سیستمی بر این مدیریت حاکم شده که کسی را یارای سخن گفتن نیست که مبادا باب میل فلان کس نباشد.

با توجه به این که دانشگاه محل تربیت مهمترین سرمایه کشور یعنی نیروی انسانی است، دانشگاه را مهمترین زیرساخت پیشرفت و توسعه ى کشور معرفی می کنند. از دانشگاه همیشه و در همه جا این انتظار هست که محل جوشش و اوج جریان علم و تحقیق و جریان آرمان گرائى ها و آرمان خواهى ها و هدف‌گذارى هاى سیاسى و اجتماعى باشد.

خبر مرتبط :    نام قبلی میانه، صباست!    http://www.vom.ir/meeanaji/90دانشجوی غیر بومی : 1389/9/7 - 09:15:03
دوست عزیز آقای مختاری من از شما تشکر می کنم که به نکات ظریفی اشاره کردید من اهل تهران هستم و به امید فرا گرفتن دانش به اینجا اومده بودم ولی در دانشگاه آزاد میانه هرچیزی آموزش داده می شود به جزء درس مثلا در انتخابات هشتم مجلس آقای ح. در دانشگاه معاون آموزشی بود من یه کار آموزشی داشتم و به ایشان مراجعه کردم در صورتی که کار بنده را بلاتکلیف گذاشت تا روز انتخابات فرا رسد موقع انتخابات اکثر دوستهای من به شهرهاشون رفته بودند فقط عده معدودی مثل من که کارشان به آقای ح. افتاده بود در میانه اسیر تبلیغات برای برادرش بودیم در صورتی که کار آموزشی من قانونی بود ولی برای امضا کردن نامه 12 روز بنده را اسیر کرد من چیزی نمی تونستم بگم فقط خدا خودش جواب کار این آقایون را بدهد


چرا؟ : 1389/9/8 - 11:41:10
اقاي مختاري شما فقط مطالبي را تاييد ميكنيد كه انتقاد شده از حاجي اصغري .
.....................
صدای میانه: تأیید نظرات تنها توسط مدیریت سایت انجام می گیرد ولی صاحب مطلب قبل از دیگران می تواند نظرات تأیید نشده را ببیند و نظر خود را هم ذیل آن درج کند.
----------------
مختاری : باید یک مطلب در تقدیر بنویسید تا استفاده کنند. کنترل نظرات هم توسط مدیر وب سایت هست هم نویسنده ی مطلب. منظورتان نظرات بود؟


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s