حمایت مسئولین و اهالی رسانه از صدای میانه - طاهر نائبی
منبع : طاهر نائبی

متن شماره 65: حمایت مسئولین و اهالی رسانه از صدای میانهبازدید کننده : 1117 نفر

شاید به اندازه ی همه ی سختی هایی که در این مدت به خاطر برخورد بد برخی ، پیرامون عرصه ی اطلاع رسانی با " صدای میانه " شد، صحبتهای فرماندار محترم ، ریاست اداره ی فرهنگ و ارشاد ، دوستان اهل رسانه موجبات دلگرمی بود . 

 جلسه در یک فضای صمیمی با حضور میهمانان راس ساعت 19 شروع و تا ساعت20.30 ادامه یافت . 

در این مراسم که به مناسبت روز خبرنگار با اندکی تاخیر به دلیل برخی کارهای دوستان به میزبانی آقای خلفاپور شکل گرفت ، میهمانانی حضورداشتند، من جمله : آقایان عبدالهی (رییس اداره ی فرهنگ وارشاد اسلامی ) ،  جمشید عبدالهی (معاون عمرانی فرمانداری ) ، سرهنگ اسدی ( جانشین فرمانده نیروی انتظامی) ، دکتر اجلی ( معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی ) ، زارع تالی (مدیر جهاد کشاورزی ) و نیز آقای زرین ( رییس روابط عمومی فرمانداری شهرستان میانه ) و تنی چند از اعضای حقوقی  دیگر . 

از خبرنگاران و صاحبان رسانه نیز  آقایان  رضالو (نماینده ویژه نامه ابتکار برای میانه) ، مهدیلو ( خبرنگار و فیلم بردار صدا وسیما ) ، حسن زاده (صاحب امتیاز هفته نامه ی قافلان ) ، رنگساز ( مسئول دفتر خبری شهرستان میانه ) ، بنده به عنوان مدیر مسئول "صدای میانه " و سرکار خانم غلامی( خبرنگار خبرگزاری ایسنا وایرنا ) در این جلسه شرکت داشتند . 

آقای زرین نیز با تبریک این روز از آقای عبدالهی(رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ) درخواست کرد تا صحبتهای خود را آغاز کنند ، ایشان نیز گفتند که : خبرنگاران باید تعامل سازنده با ادارات داشته باشند و از این قشر به عنوان صدای رسای مردم و پل ارتباطی با مسئولین نام بردند.

آقای زرین سپس از خبرنگاران خواست حرفشان را بگویند که بیشتر مطالب حول حمایت از خبرنگاران و مسئله ی برخورد بد با " صدای میانه " چرخید .

در این زمینه آقای حسن زاده به عنوان اولین صحبت کننده ی جلسه بعد از تبریک این روز ،مسئله ی حفظ حرمت خبرنگار را پیش کشیدند وگفتند : خبرنگاری و خبررسانی مسئله ی جدیدی هست که هنوز در شهر ما جا نیافتاده است وبه همین دلیل برخی مسئولین طاقت شنیدن انتقادها را ندارند .

ایشان به برخورد بد با سایت " صدای میانه " اشاره کردند که موجبات ناراحتی جامعه ی خبری میانه شده است و به همین دلیل خواستار حمایت فرماندار محترم از این افراد شدند .

سایر دوستان نیز نسبت به صدای میانه ابراز لطف کردند و حمایتهای خودشان را اعلام کردند .

آقای رضالو نیز در پایان ضمن حمایت، گفتند که در برخی مواقع ،باید خط قرمزها رعایت شود واز افراط و تفریطها در سایت باید جلوگیری شود .

بعد از صحبت همکاران ، نوبت به صحبتهای جناب آقای خلفاپور رسید که ضمن تبریک این روز به حاضرین از مسئله ی پیش آمده برای صدای میانه ابراز ناراحتی کرده و گفتند ، اگر قضیه زودتر به ایشان اطلاع داده می شد جلوی این کار را می گرفتند .

ایشان در بخشی از صحبتهای خودشان عنوان کردن که سیستم اطلاع رسانی شهرستان میانه در کنار هم نیستند و باید اتحاد داشته باشند .ایشان علت بی حرمتی پیش آمده را نداشتن تشکل خبرنگاری عنوان کردند .

آقای فرماندار روی این مسئله بسیار تاکید داشتند که باید "تشکل خبرنگاری"در اولویت قرار بگیرد تا از حوادث این چنینی جلوگیری گردد .

ایشان در جای دیگری از صحبتهای خود ، به سابقه گزارش نویسی و خاطرات گذشته خویش پرداختند .

فرماندار میانه در این جلسه از برنامه ها وموانع موجود در شهر میانه نیز صحبت به میان آوردند و اطلاع رسانی در این زمینه را از وظایف خبر نگار عنوان کردند.

بعد از صحبتهای فرماندار ، مراسمی با حضور مسئولین جهت اهدای جوایز به خبرنگاران ذکر شده برگزار شد (عکس های این مراسم به زودی بر روی سایت گذارده خواهد شد).

  همشهری : 1390/5/21 - 10:17:30
آنطور که پیداست آقای فرماندار به مقوله ی اطلاع رسانی اهمیت زیادی می دهند .
مدیران "صدای میانه " هم بهتر است با توجه به اینکه حمایت هم شده اند ، به راه خود با صلابت ادامه دهند(( تا کور شود هر آنکه نتواند دید))


محمد : 1390/5/21 - 11:24:27
امیدوارم صدای میانه پا بر جا بماند .


اسفنديار سليمي(esfandiar )1390/5/21 - 13:46:08
:
به این برادر بزرگوار شما و دوست بزرگوار ما بگویید از تصمیمشان برگردند. صدای میانه آنقدر محبوبیت دارد که بالاترین مقام سیاسی شهرستان میانه اینچنین نظری روی آن دارد. تبریزش هم اینطوری نیست. توی تهرانش هم اینجوری نیست. کاه به کاه و رشته به رشته این سایت با خون دل ساخته شده و انصاف نیست بخاطر رفتار زشت یک فرد از هم بپاشد. ببینید چه کسانی از بستن این سایت خوشحالند؟ چه کسانی توی تیرینگه راه انداخته اند؟ تمام کنید ترا خدا و برگردید. میانه به این سایت نیاز دارد.


جواد بشیرپور(aran )1390/5/21 - 14:42:37
:
صدای میانه تنها جایی هست که ما باهاش درد دل میکنیم و مشکلات رو توش عنوان میکنیم. میدونم برخورد بسیار زشتی با مدیر مسئول شده ولی از آقای نائبی خواهش میکنم به خاطر میانه و مردمش از بستن سایت خودداری بکنن. نگذارید بعضی کوته فکران به هدفشون برسن.


عادل : 1390/5/22 - 12:50:55
رنگساز ( مسئول دفتر خبری شهرستان میانه ) دیگر چرا فعال نیست !!؟؟؟ از قضیه آشی که با موضوع کولاک و مسافران در راه مانده (قضیه مهم میانه لنگه کفشی است در میانه ) برای میانه ایهای پخت و میانه را متروکه و بیابان محسوب نمود گویا دیگر نای فعالیت ندارد چرا فرماندار محترم رسیدگی نمی کند ؟
دریغ از یک خبر مربوط به میانه که در شبکه سهند پخش شود !؟؟


همشهری : 1390/5/26 - 17:52:17
میخواست جای خودشو محکمتر کنه که کرد حالا دیگه نیازی به خبر نداره .


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s