گزارشی از جلسه استیضاح شهردار میانه - طاهر نائبی
منبع : طاهر نائبی

متن شماره 64: گزارشی از جلسه استیضاح شهردار میانهبازدید کننده : 1425 نفر

بالاخره پس از کش و قوس های فراوان ، جلسه ی شورا درغیاب یک عضو آغاز شد و مخالفین وموافقین استیضاح به بیان حرفهای خود پرداختند ، ابتدا قرار شد سقف زمان جلسه 2 ساعت باشد ولی 4 ساعت طول کشید.

با توجه به اینکه صحبتهای موافقین استیضاح همان صحبتهای مطروحه در جلسات قبلی بود ، از بیان آن صرفنظر می کنیم .

صحبتهای خانم امیدی هم به عنوان مخالف استیضاح در بطن صحبتهای آقای میعاد آورده شده است واز این هم چشم پوشی می کنیم.

در این جلسه تقریبا یک ساعت موافقین استیضاح و 20 دقیقه خانم امیدی و 2 ساعت هم آقای شهردار صحبت کردند و در انتها هم بعد از ترک عده ی زیادی به هنگام صحبتهای آقای شیویاری جلسه چند دقیقه ای ادامه وبا رای گیری جلسه به پایان رسید.

آقای میعاد پاسخ های خود را مطرح کردند و در طول صحبت به موافقین استیضاح تذکر دادند که سخن وی را قطع نکنند.

ایشان با توضیح اینکه بنده حدود 20 ماه است که شهردار شده ام و این سمت با 4 رای موافق بدست آمده است ،اضافه کردند که از همان ابتدای تصدی گری این سمت 3 نفر عضو شورا به مخالفت علنی پرداخته ودر کارها سنگ اندازی کردند.

آقای میعاد گفتند که گاهی این مخالفتها به تهدید تبدیل می شد ، ایشان گفتند که من موظف به اجرای مصوبات قانونی شورا هستم و مصوبات غیرقانونی لازم الاجرا نیستند و من هم اجرا نمی کنم ،با توجه به این مخالفتها ، پیش آمدن چنین وضعیتی قابل پیش بینی بود .

در این میان مهندس واعظی اعتراض کردند که قانونی و غیرقانونی بودن مصوبات را ما تشخیص می دهیم .

شهردار با بیان این که اگر امروز خیابانی آسفالت می شود ، 20 سال از عمرشان گذشته وآسفالتی ندیده بودند. الان برخی اعضای شورا ساخت وساز غیر مجاز انجام داده اند ، که در این میان عضو شورا گفت که این ساخت وسازها در مناطق بیابانی بود .

آقای میعاد گفتند: اینکه عده ای از همشهریان و کارمندان ناراضی باشند ، طبیعی است ،اگه همه از من راضی باشند ، اشکال دارم ، اگر کسی در کارهایش قصور کند برخورد می کنم و به تقاضاهای غیرقانونی مردم جواب نمی دهم ، در مقابل ،از ایده ها وفکرهای جدید استقبال می کنم .

برای نخستین بار محل نخاله ها را دیوارکشی کردیم تا دود آن بیشتر از این به مردم و شهر سرایت نکند. اقداماتی برای دفع زباله ها انجام شده ، از ادارات مختلف استعلام گرفته ایم و برای این منظور کارگروهی تشکیل شده تا استعلام بگیرند همچنین از شورا مجوز داریم تا قرارداد ببندیم  که متاسفانه تا امروز نتیجه ی مطالعات به ما داده نشده است  حتی به این منظور مکانی را در " قاسم دره " دیده ایم و ادارات نیز آن را تایید کرده اند.در این زمینه شرکت پارک علم وفناوری باید نتیجه ی تحقیقش را بدهد و ماهم شروع کنیم .

وی در مورد فرار سرمایه گذاران نیز گفت که ، در مورد ساختمان حمام بلور ، اختلاف بر سر تغییر کاربری و قیمت گذاری آن است ، قبل از من مصالحه هایی صورت گرفته بود والان آنها را قبول ندارم ، الان هم پروژه در حال قیمت گذاری است .

وی درباره ی میدان تره بار نیز گفت : با توجه به اینکه میدان تره بار (روبروی آموزش و پرورش)ناامنی ایجاد می کرد ، با آن مخالف بودم والان هم در حال از بین رفتن است ، با توجه به اینکه این زمین برای سرمایه گذاری مناسب است نباید برای میدان تره بار استفاده گردد .

برآورد قیمت برای هر متر این زمین 1.2 میلیون تومان بوده ، با شرکتی قرارداد بستیم برای سرمایه گذاری در آنجا، که به صورت سهامی ، هر کس سود سهم خود را برمی دارد .

شهرداری ازبابت جرائم ، مازاد در آمد داشت و حتی پرونده های کهنه نیز پیگری می شود .

در مورد همکاری با کارمندان نیز گفتند که با شعب بانکها صحبت کردیم تا برای پرسنل وام خودرو و کالا بگیریم، اگر بعضی ها خودشان نخواستند ، این وام ها را نگرفتند .  

برای برگزاری کلاسها شهرداری تاکنون 36 میلیون تومان هزینه کرده است و از طریق فرمانداری کلاسهایی نیز برای 20 نفر تشکیل خواهیم داد .

ایشان ادامه دادند ،در این 20 ماه یکی از پرونده هایی که پیگیری کردم ، مربوط به زمینی که به ارزش 1 میلیارد تومان بود و از طریق مراجع مربوطه در مورد آن اقدام می کنیم .

ساختمان شهرداری در این 70 سال سند نداشت که دوندگیهای زیادی در این زمینه انجام شد تا سند آنها گرفته شود .

از دیگر اقدامات ما ،مربوط به 25 مغازه ی سرچشمه است که اجاره ای برای مغازه های شهرداری نمی دهند و ما پیگیر هستیم .

در مورد ایجاد آتش نشانی نیاز به برخی پارامترهای دیگر در شهر هست من جمله ، جمعیت و تفریغ بودجه که باید شورا را انجام دهند (تا امروز تفریغ بودجه 89 را نداده اند) .

از ابتدای خیابان شمشیری تا شهید فرقانی، فضای سبزها را آبیاری کرده وتوسعه داده ایم که مشهوداست ، در مورد آبیاری نیز اقداماتی انجام گرفته و از آب شرب الان کمتر استفاده می کنیم ، با حفر چاه های مختلف در مکان های گوناگون شهر .

در کمربندی ساحلی حدود 7 -  8 هزار متر مالکان رضایت نمی دهند ، رفتیم با آنها جلسه ای تشکیل دادیم  که در مورد قیمت گذاری ها اختلاف بوده و بسیاری را پرداخت کردیم،در برخی موارد حریم و بستر رودخانه هستند.

آقای میعاد در مورد بافت فرسوده ی شهری گفتند ، برآورد قیمتی که شده این طرح 200 میلیاردتومان هزینه خواهد داشت ، وی دلیل تاخیر در اجرای پروژه را علاف کردن یکی از شرکت های طرف قرارداد اعلام کرد ، آقای میعاد گفتند که  کارفرمایی برای این طرح وجود نداشت و من خودم کارفرمای طرح شدم .

در مورد شهرداری الکترونیکی نیز کارهایی صورت گرفته ، مثل خرید سخت افزارها و ممیزی های برخی مناطق .

اگر در ورودی ها آسفالتها خراب شده ، کار آسفالت را اداره ی دیگری انجام داده و مربوط به شهرداری نیست .

هم چنین آقای شهردار برخی مسائل مالی مطرح شده در جلسات قبلی را کذب خواندند ومدارک مربوطه را نشان دادند  .

در مورد سد معبر هم گفتند که به 32 مغازه اعلام کرده بودیم و با همه ی آنها برخورد شد .

آقای میعاد پس از بیان دفاعیه خود جلسه را ترک کردند.

در این زمینه اعضای موافق استیضاح اعتراض هایی داشتند که شهردار باید بماند و به حرفهای گفته شده اش جواب بگیرد و لی این اتفاق نیافتاد و شهردار بلافاصله بعد از دفاعیات خود جلسه را ترک گفت .

در پایان نیز رای گیری صورت گرفت و با نتیجه ی 4 رای موافق برکناری و 2 رای موافق ابقا به پایان رسید .میانالی : 1390/5/19 - 00:57:06
"اعضای موافق استیضاح اعتراض هایی داشتند که شهردار باید بماند و به حرفهای گفته شده اش جواب بگیرد و لی این اتفاق نیافتاد و شهردار بلافاصله بعد از دفاعیات خود جلسه را ترک گفت"
استیضاح کنندگان شاید فرق "استیضاح" و "مناظره"را نمی دانستند..!! مگر چند بار پس از استیضاح وزیران در مجلس بعد از وزیر نماینگان مخالف به توضیحات وزیر پاسخ داده اند؟!!


اصغر : 1390/5/19 - 09:12:17
دفاعیات آقای میعاد شهردارمحترم میانه خیلی مناسب ومنطقی بود
امیدوارم ایشان کارهای که برای آبادانی وعمرانی شهرمان شروع کردند راهمچنان با قوت ادامه دهند واعضای محترم شورای شهر پشتیبانی نمایند.


سامان رفیعی : 1390/5/19 - 11:02:37
تعداد موافقین برکناری چند نفر باید باشد تا شهردار برکنار شوند؟
........................
طاهر نائبي: 5


بهمن نعمت زاده(namatzade )1390/5/19 - 14:57:17
:
خواهشمند دقیق نظربدهید ازجمع هفت رای باید پنج رای باشد ولی از جمع شش نفر حاضر چهار رای کافیست . انتخابات . . . نیست که صندوق سیار برای کسانی که درپادگان . . . .ویااحیانا زندان ..مد نظر باشد ..
...................
طاهر نائبي: شرط صحت استيضاح حضور تمام اعضاي شوراست نه اكثريت آنها. لذا اگر از 7 عضو شوراي 2 نفر تعليق شوند و جايگزين نداشته باشند، همان 5 نفر كافي هستند. در مورد شوراي شهر ميانه حتي استعفاي آقاي آريامنش تأييد نشده است لذا عضو شورا هستند و در جلسه استيضاح بايد حضور مي داشتند. يا به بيان ديگر، اگر حضور ندارند پس جلسه استيضاح قانوني نبود. رئيس شوراي شهر مي تواند پاسخگو باشد كه آيا جلسه استيضاح قانوني بود يا نه؟ اگر قانوني بود يعني ديگر آقاي آريامنش عضو شورا نيستند و عضو علي البدل بعدي يعني خانم شخ الاسلامي بايد وارد شورا شوند. اگر هم قانوني نبود چرا برگزار شد؟


دوستدار میانه و آذربایجان غیرتمند : 1390/5/19 - 15:40:33
با نظر آقا بهمن کاملا موافقم تا کی باید این گرو کشی در میانه ادامه یابد ؟! آقا جان ، زورکی مگر یک شهردار خاطی می تواند در مقابل رای چهار نفر عضو فعال شورای اسلامی شهر میانه که برکناریش را تصویب رده اند اینگونه دهن کجی کرده و به مردم پشت نماید ؟ همانگوه که مهندس نعمت زاده بعنوان یک استاد دانشگاه و متخصص در امور شهری و اجتماعی عنوان نموده اند با توجه به استعفای آریامنش ، باید از مجموع شش نفر عضو فعلی میزان رایها سنجیده شود و انشالله که با نظر مسئولین رده بالای اجرای بالاخص استانداری محترم آذربایجانشرقی و فرمامدار محترم میانه آقای خلفاپور ، شاهد باشیم که این معضل شهرداری میانه برطرف گردد و با انتخاب شهردار جدید و فعال و قاطعی به عقب ماندگیهای شهری و عمرانی و ... میانه حداقل در حیطه شهرداری خاتمه داده شود . برادر من اصغر آقا ! حداقل کوتاهی شهرداری میانه و برخی کارکنان متخلفش عدم دریافت اسناد ملکی برای املاک متعلق به شهرداری بود که باعث از دست رفتن این املاک و همچنین پرداخت چند میلیلرد تومان !!! از بودجه شهر و شهرداری بعنوان جریمه در حق برخی افراد حقیقی !! شده است و همچنین عدم منطقه بندی شهر میانه به حداقل دو سه منطقه شهرداری بود که باید در طی این چند سال اخیر باوجود فراهم بودن کلیه شرایط و زیمنه ها و امکانات این امر باید صورت می پذیرفت ، در چندین شهر و استان دیگر در دستگاههای اجرایی نظیر شهردری و فرمانداری و شوراها فعالیت داشته ام و بخوبی با قوانین مربوطه شورا و شهرداری آشناییم پس بیایید کمی بیشتر منطقی بیاندیشیم و با جانبداری خدای ناکرده ناآگاهانه از تخلفات برخی کارکنان متخلف شهرداری و اعضای بی حال و حوصله شهرداری که وقت، عمر ، حوصله و بودجه این شهر و مردم را با رخوت و نظرات یا اعمال بچه گانه اشان به وادی خطر سپرده و می سپارند !! همگی مشغول ضمه مردم شریف و غیرتمند میانه نشویم ! خداوند متعال عاقبت همه ما را ختم به خیر فرماید . انشالله


میانالی : 1390/5/20 - 01:10:45
شهردار فعلی بدون ایراد نیست ولی به نظر من بهترین و صادق ترین شهرداری هستند که در طول 3 دوره شوراها انتخاب شده اند...
چرا گذشته را به راحتی فراموش می کنیم؟؟ اندکی در عملکرد شهرداران گذشته تامل کنیم و بعد قضاوت کنیم... و اینکه ایا شهردار فعلی برکنار شود دوباره چند ماه شهر بدون شهردار خواهد ماند و در نهایت ایا کسی بهتر از شهردار فعلی انتخاب خواهد شد؟؟!!


میانالی، : 1390/5/20 - 10:38:06
چرا الکی خودمان را گول بزنیم ، دروغ محض است که عنوان شده این شهردار در طول 3 دوره شورا انتخاب شده اخذ مدارکش حتی در دوران دیپلم و دانشگاه هم بايد بررسي بشه.
حقیقت مطلب اینکه شهر بدون شهردار بهتر است از اين وضعيت


کارگر : 1390/5/21 - 13:12:16
هرکدام از پرسنل شهرداری که در جلسه اول استیضاح شرکت کرده بودند توسط آقای پناه برخدا (میعاد) یا تنزیل پست و سمت شدند یا از حقوق ایشان کسر شد و حتی اضافه کار برخی صفر شد.
حال جالب اینکه چون حاجی مطمئن از نتیجه استیضاح بود و مقدمات آنرا آماده کرده بود، در جلسه آخر استیضاح به همه پرسنل شهرداری ابلاغ شد و از آنها دعوت شد تا در جلسه استیضاح شرکت کنند تا شاهد قدرت نمایی شهردار شوند.
جالبتر اینکه پس از جلسه استیضاح تلویزیون شهری نیز راه اندازی شد.
................................
طاهر نائبی : یعنی هرکی در جلسه اول حاضر بود مخالف شهردار بود و هرکی در دومی بود موافق؟


ياشيل : 1390/5/24 - 09:20:46
خداي را شاكريم كه اين مقوله فعلا به نتيجه رسيد.
آنهايي كه در جلسه حضور داشتند ديدند و شنيدند.
اميد است كه آقايان به خود آيند و بيشتر از اين افراد لايق را به چالش نكشند .
به هر حال از رياست شوراي شهر ميانه تقدير مينماييم كه با اقتدار كامل دلايل كارشكني بعضي را عنوان كردند.
كساني كه انتظار غير از اين داشتند، ديديد كه بيشترشان به علت پرونده شخصي خودشان،شاكي بودند،و انتظار داشتند كه عوارض يا ....پرداخت ننمايند.


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 1s