فرماندار : عزم دولت برای تهیه مسکن مناسب براي افراد بدون خانه و اقشار كم درآمد - روابط عمومی فرمانداری
منبع : روابط عمومی فرمانداری

متن شماره 64: فرماندار : عزم دولت برای تهیه مسکن مناسب براي افراد بدون خانه Ùˆ اقشار كم درآمدبازدید کننده : 546 نفر

يزداني فرماندارشهرستان ميانه :

دولت عزم خود را جزم كرده تا در راستاي ايجاد سرپناه براي افراد بدون خانه و اقشار كم درآمد مسكن مناسب ايجاد كند

در جلسه شوراي مسكن مهر يزداني فرماندار و رئيس جلسه با بيان اينكه مسكن مهر از بركات و نعمات دولت نهم و دهم است كه در راستاي سرپناه دادن به خانواده هاي بدون سرپناه مي باشد گفت: دولت عزم خود را جزم كرده تا در راستاي ايجاد سرپناه براي افراد بدون خانه و اقشار كم درآمد مسكن مناسب ايجاد كند و سخنان مقام معظم رهبري كه امسال را سال همت مضاعف و تلاش مضاعف بيان كرده در اين راستا تاثيرگذار خواهد بود و روند اجراي اين طرح با همت و تلاش مضاعف مسئولين تسريع خواهد شد.
يزداني همچنين گفت: تعداد واجدين مسكن مهر شهرستان در حال حاضر 2085 نفر مي باشد كه با تعداد 1661 واحد قرارداد واگذاري انجام شده و همچنين تعداد 1625 واحد تسهيلات آماده سازي دريافت نموده اند.
رئيس جلسه شوراي مسكن روند پيشرفت پروژه ها را در كل رضايت بخش دانست و گفت: تعداد 475 واحد در بخش اجراي فونداسيون ، 301 واحد مرحله اتمام فونداسيون ، 90 واحد اتمام اسكلت و تعداد 184 واحد در قالب مسكن مهر بصورت خود مالك در حال دريافت تسهيلات مي باشند.
يزداني در پايان گفت: تعداد 64 واحد مسكن مهر در قالب خيرين مسكن ساز در حال اجرا مي باشد كه همزمان با هفته دولت به اتمام خواهد رسيد و تعداد 120 واحد نيز تا آخر امسال بصورت كامل به اتمام رسيده و بهره برداري خواهد شد.
همچنين در ادامه اين جلسه با حضور مدير مسكن سازمان مسكن وشهرسازي استان مسائل و مشكلات مسكن مهر شهرستان ميانه مورد بحث و بررسي قرار گرفت.
همچنين در اين جلسه علمي مديرامور مسكن سازمان مسكن Ùˆ شهرسازي استان با اعلام اينكه تاكنون به بيش از هيجده هزار واحد مسكن مهر در سطح استان تسهيلات آماده سازي پرداخت شده است گفت :  مسكن مهر در سطح استان با پيشرفت قابل قبولي در حال اجرا است كه تا به حال براي هيجده هزار Ùˆ دويست Ùˆ سي Ùˆ دو واحد تسهيلات آماده سازي پرداخت شده است.
مهندس علي علمي در ادامه با اشاره به اينكه در راستاي پرداخت وام مسكن مهر هيچ گونه محدوديت اعتباري وجود ندارد گفت: وام مسكن مهر از طريق بانك مسكن براي هر واحد دويست ميليون ريال مي باشد كه در چهار مرحله پرداخت    مي شود Ùˆ در صورت استفاده از فن آوري نوين Ùˆ صنعتي سازي اين مبلغ براي هر واحد دويست Ùˆ پنجاه ميليون ريال خواهد بود.
وي همچنين گفت: براي افراد خود مالك با معرفي افراد واجد شرايط به ازاء هر واحد مبلغ دويست ميليون ريال تسهيلات مسكن از سوي بانك مسكن و با معرفي سازمان مسكن و شهرسازي تعلق مي گيرد.
مديرامور مسكن سازمان مسكن و شهرسازي استان در پايان گفت: تعداد واحدهاي مسكن مهر در سطح استان در شهر جديد سهند حدود پانزده هزار و هشتصد واحد عقد قرارداد شده و در شهرهاي بالاي بيست و پنج هزار نفر استان حدود ده هزار واحد و در شهرهاي زير بيست و پنج هزار نفر ، پنج هزار واحد عقد قرارداد شده است و افزود از مجموع قراردادهاي فوق يازده هزار و چهارصد و هشتاد و چهار واحد در مرحله پي سازي مي باشد و حدود ششصد و پنجاه واحد اتمام سفت كاري شده و يكصد و بيست و پنج واحد نيز در مرحله اتمام نازك كاري مي باشد كه در آينده نزديك شاهد افتتاح و بهره برداري فاز اول مسكن مهر در استان خواهيم بود.

 استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s