فتح خرمشهر ، فتحی سیاسی ، فرهنگی و اعتقادی بود . - روابط عمومی فرمانداری
منبع : روابط عمومی فرمانداری میانه

متن شماره 417: فتح خرمشهر ، فتحی سیاسی ، فرهنگی و اعتقادی بود .بازدید کننده : 281 نفر

فرماندار شهرستان میانه با گرامیداشت سوم خرداد ، فتح خرمشهر را علاوه بر فتح نظامی ، فتحی سیاسی ، فرهنگی و اعتقادی عنوان کرد.
خلفاپور در مراسم غبارروبی و عطرافشانی مزار شهداء و صبحگاه مشترک نیروهای مسلح  بمناسبت فتح خرمشهر با حضور اقشار مردم شهیدپرور شهرستان بر تحلیل و تفسیر ارزشهای این ایام در بین نسل جوان تاکید کرده گفت: حماسه ای که در خرمشهر ایجاد و کارنامه آن  را برای همیشه تاریخ به خونین شهر مبدل ساخت تنها در سایه حماسه و دلاورمردیهای مردان انقلاب و اسلام حاصل آمد.
وی آزادسازی خرمشهر را در سایه اطاعت از امر امام خمینی (ره) و پشتیبانی از ولایت فقیه ذکر کرد گفت:  با این فرموده امام (ره) نیز که حسین گونه ،  وارد میدان شوید و مطمئن باشید که پیروزید ، دلها قوی ، ایمانها محکم و یقینها بر باور تبدیل شد تا پیروزی نصیب ملت ما شد.
خلفاپور در ادامه، دستور مقام معظم رهبری در سال جدید مبنی بر جهاد اقتصادی را امر ولایت فقیه و تکلیف شرعی خواند و گفت: در حوزه اقتصاد گرچه با مشکلات فراوانی از جمله ( تحریم اقتصادی ، مشکلات بانکی ، گمرک ، مشکلات مالیاتی ، بیکاری و واردات و صادرات) روبرو هستیم اما باید بدانیم که ما  پیشرفتهای علمی و افراد متعهد و مخلص  و منابع فراوان داشته و با این باور که می توانیم  مانند پیروزی درمیادین  هشت سال دفاع مقدس از این گردنه سخت نیز عبور کرده و به پیروزی نهایی خواهیم رسید.
 فرماندار شهرستان میانه در پایان با اشاره به موج بیداری اسلامی در کشورهای منطقه افزود: اگر این بیداری در نهایت تبدیل به برقراری جمهوری همچون جمهوری اسلامی در کشورشان گردد اولین نیازشان بعد از پیروزی حمایت  کشورهای دیگر خواهد بود و به زیر چتر کشوری خواهند رفت که از تمامی لحاظ حمایتشان کند، و اگر این حامی ما باشیم آنها یقینا در زیر چتر اسلام خواهند بود.
 در این مراسم فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میانه ، ایمان ، اخلاص و فداکاری در سایه پیروی از ولایت فقیه را سبب پیروزی ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس بیان داشته افزود: امروز هم در میدان جنگ و جهاد واقع شده ایم در جنگی نرم ، فکری ،  اعتقادی و سخت تر از جنگ نظامی و به فرموده مقام معظم رهبری آنچه که موجب پیروزی ما در این جهاد عظیم خواهد شد تقوا ، وحدت ، همدلی وهمبستگی ملت ایران است.
سرهنگ عباسقلی احمدزاده با گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر و یادو خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس افزود: امروز در این مکان مقدس گردهم آمده ایم تا باردیگر با شهدای عزیز عهد و پیمان بندیم که همواره ادامه دهنده راه آنها بوده و با تبعیت از ولایت فقیه در این جنگ نرم ودر مقابل توطئه های رنگارنگ استکبار تا آخرین قطره خون ایستاده و خود را فدای نظام و مسلمین خواهیم کرد تا اسلام زنده بماند.استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s