فرمانده پلیس راه استان آذربایجان شرقی : عدم تردد خودروهای سنگین از جاده قدیم میانه ، تبریزرا با جدیت تمام پیگیر خواهم بود. - روابط عمومی فرمانداری
منبع : روابط عمومی فرمانداری میانه

متن شماره 390: فرمانده پلیس راه استان آذربایجان شرقی : عدم تردد خودروهای سنگین از جاده قدیم میانه ØŒ تبریزرا با جدیت تمام پیگیر خواهم بود.بازدید کننده : 569 نفر

در راستای تصادف دلخراش دیروزعصریکدستگاه  خودروی سواری 206 با یکدستگاه کامیون ولوو ده چرخ Ú©Ù‡ منجر به کشته شدن 4 سرنشین سواری گردید مصاحبه تلفنی داشتیم با سرهنگ حسن فرجی فرمانده راهوار راهنمایی رانندگی استان آذربایجان شرقی در خصوص اینکه با اتخاذ تدبیر محدودیت تردد کامیونها Ùˆ تریلرها از مسیر جاده قدیم  میانه ØŒ تبریز در ایام عید هیچ تصادف منجر به فوتی را شاهد نبودیم تا اینکه تردد این وسائط از سر گرفته شد Ùˆ دیروز شاهد تصادفی بودیم Ú©Ù‡ منجر به فوت 4 نفر از همشهریانمان گردید Ú©Ù‡ در این حادثه نیزتردد خودروی سنگین نقش داشت.
سرهنگ فرجی گفت: اکثر رانندگان وسائط نقلیه سنگین بنا به دلایلی مسیر جاده قدیم تبریز ، قره چمن ، میانه ، زنجان را بر تردد از آزادراه ترجیح می دهند، همچنین این مسیر به علت کوهستانی بودن ، دو طرفه ، کم عرض بودن و وجود پیچ و قوسهای متعدد از نظر سرویس دهی کشش متناسب با ترافیک موجود را ندارد .
ÙˆÛŒ اضافه کرد Ú©Ù‡ تردد زیاد کامیونها Ùˆ تریلرها در این محور یکی از عوامل مهم Ùˆ موثر در وقوع تصادفات خونبار Ù…ÛŒ باشد Ú©Ù‡ در این خصوص در ایام عید با توجه به سطح بالای ترافیک در این مسیر تصمیم بر اعمال محدودیت تردد این دسته از وسائط نقلیه در این مسیر گرفته شد Ú©Ù‡ در کاهش تصادفات بسیار موثر واقع گردید به طوریکه در این مسیر هیچ تصادف منجر به فوتی را نداشتیم اما این تصمیم استناد قانونی نداشت Ùˆ در حیطه زمانی خاص ایام عید گرفته شد Ú©Ù‡ ادامه اعمال  محدودیت تردد در این محور منوط به طرح موضوع درجلسات حمل Ùˆ نقل شهرستان به ریاست فرماندار محترم Ú©Ù‡ فردا جلسه ای در همین راستا در شهرستان میانه برگزار خواهد شد ØŒ Ùˆ در استان نیز جلسه ای جهت مصوب نمودن این طرح  Ù…ÛŒ باشد تا پس ازطرح آن در شورای هماهنگی کشوری نیز از طریق پلیس راهوار مرکز این تدبیر به صورت مصوبه ای  سراسری  جهت آگاهی رانندگان وسائط نقلیه سنگین به تمامی استانها ابلاغ گردد.
سرهنگ فرجی در پایان تاکید کرد Ú©Ù‡ با جدیت تمام  ØŒ پیگیر این امر برای تامین سلامت جان انسانها در مسیر جاده قدیم میانه ØŒ تبریز خواهد بود.بابک صادقي(babak3222 )1390/1/28 - 00:58:21
جناب سرهنگ ، علاج واقعه را قبل از وقوع بايد كرد


همشهری : 1390/1/28 - 23:21:37
صادقی جان شما تا به حال چه حرکتی کرداید ایا اعتراض یا راه کاری دادهاید لطفا بس است شعار ندهید


بابک صادقي(babak3222 )1390/1/29 - 01:50:03
سلام همشهري عزيزم
هدف من به هيچ عنوان شعار گفتن نيست بلكه تنها كاري كه از دست ما در مقابل حوادث و اتفاقات شهرستان ما بر مي آيد اين است كه فرهنگ انتقاد و انتقاد پذیری را در میان مردم و مسئولین تقویت بخشیم. در مورد مسایل روزی که در شهرستان اتفاق می افتد مردم حق دارند به راحتی نظرات موافق و مخالف خود را داده و از نظرات سایر همشهریان استفاده کنند و قطعاً مسئولین هم نیم نگاهی به این انتقادات دارند.
براي پيشگيري از اين قبيل اتفاقات بديهي است كه مقررات راهنمايي و رانندگي را رعايت كنيم . قطعأ هر جا همه با هم همكاري كنند ، همه با هم خوشبخت مي شوند .


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s