زنگ شوراهای آموزش و پرورش همزمان با سراسر کشور در شهرستان میانه به صدا درآمد. - روابط عمومی فرمانداری
منبع : روابط عمومی فرمانداری میانه

متن شماره 307: زنگ شوراهای آموزش و پرورش همزمان با سراسر کشور در شهرستان میانه به صدا درآمد.بازدید کننده : 341 نفر

به مناسبت هفته شوراهای آموزش و پرورش همزمان با سراسر کشور زنگ شوراهای آموزش و پرورش در تمامی مدارس شهرستان میانه و بصورت نمادین در مدرسه راهنمایی دخترانه فرهنگ به صدا درآمد.
در این مراسم  فرماندار شهرستان میانه در خصوص اهمیت شورا در فرهنگ اصیل دینی بیان داشت : شورا یعنی استفاده از عقل جمعی ، و در روایت های مکرر ، اسلام به ما تأکید کرده که سعی کنید فکر دیگران را در راستای مشکلاتتان به کمک بگیرید .
خلفاپور افزود : قبل از سال 1372 آموزش و پرورش به تنهایی در حوزه خودش تدبیر می کرد و تصمیم می گرفت و مشکلاتش را حل می کرد ولی از سال 72 به این طرف تمام مسئولین رده اول هر شهرستان و استان باید به طور مستقیم با کار آموزش و پرورش درگیر شده  و مشورت بدهند و بعد از این سال بود که سیر صعودی آموزش و پرورش به قله های رفیع علم و دانش را شاهد شدیم.
در این مراسم  فرماندارشهرستان میانه  و رئیس شورای آموزش و پرورش میانه از حجاب زیبا ، اصیل و اسلامی دانش آموزان مدرسه راهنمایی دخترانه  فرهنگ تشکر کرده و گفت : این حجاب شما پیامی است برای سایر مدارس  درسطح  شهرستان ، استان وحتی کشور که با همت ، اراده ،تعهد و تقوا، حجاب اصیل اسلامی را به عنوان  ارزشی ترین  زیر بنای اسلامی  باور کرده است .
خلفاپور در پایان سخنان خود از مدیر آموزش و پرورش و اعضای شورای آموزش و پرورش بخاطر کسب رتبه اول استانی در ارزیابی استانی شوراهای آموزش و پرورش تقدیر و تشکر نمود.
 همچنین در ادامه  مدیر آموزش و پرورش میانه اظهار داشت : بهره گیری از عقل جمعی از آموزه های اصیل انسانی است و قرآن کریم پیامبر گرامی اسلام را امر به مشورت نموده است و یقیناً وقتی رسول حق مأمور به بهره گیری از عقل جمعی است این وظیفه برای دیگران اهمیتی مضاعف پیدا می کند چرا که هم اندیشی و کمک گرفتن از همه ظرفیت های فکری علاوه بر اینکه احتمال خطا در تصمیم گیری را کاهش می دهد، زمینه ساز باروری اندیشه ها نیز می گردد .
موسی عدالتخواه  ضمن اشاره به سالروز تصویب قانون شوراهای آموزش و پرورش یادآور شد : بعد از پیروزی انقلاب اسلامی یکی از مترقی ترین قوانین جهت پیشبرد اهداف تعلیم و تربیت قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش می باشد که با تصویب این قانون راه مناسبی برای مشارکت مردم و مسئولین محلی در تصمیم سازی ها و نظارت بر امور آموزش و پرورش فراهم گردیده است و امیدواریم با مشارکت مسئولین محترم و آحاد جامعه و بهره گیری از کلیه منابع و امکانات موجود شهرستان بتوانیم گام های موثری در جهت تقویت و گسترش ارزش های دینی و توسعه معنویت و علم و دانش و رفع تنگناهای موجود آموزش و پرورش شهرستان برداریم .استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s