24 هزار واحد مسکن روستایی در استان آذربایجان شرقی بهسازی و نوسازی می شود - روابط عمومی فرمانداری
منبع : روابط عمومی فرمانداری میانه

متن شماره 301: 24 هزار واحد مسکن روستایی در استان آذربایجان شرقی بهسازی و نوسازی می شودبازدید کننده : 369 نفر

مديركل بنياد مسكن انقلاب اسلامي  استان آذربايجان شرقي در همایش دهیاران وشوراهای اسلامی  با اشاره به اینکه وضیعت مسکن های روستایی هنوز رضایت بخش نیست ،گفت: امسال24 هزار متقاضی شناسایی و پرونده آنها تشکیل و جهت عقد قرارداد به بانک معرفی شده اند که با توجه به این موضوع قرار است سال آینده 24 هزار واحد مسکن روستایی بهسازی و نوسازی شود. 
 قربان محمدی در ادامه گفت:هفتاد   درصد از خانه های روستایی شهرستان میانه کم دوام ویا بی داوم است  که با عنایت به این مهم ، سهم شهرستان میانه  2200واحد می باشد که امیدواریم باهمکاری و هماهنگی مردم و مسئولین شاهد مقاوم سازی این واحدها باشیم.
وی با بیان اینکه 85 درصد خانه های روستایی در سال 75 کم داوام یا بی داوم بوده گفت: با توجه به سیاست های دولت نهم و دهم  این رقم به کمتر از 50 درصد کاهش یافته است.
مديركل بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان آذربايجان شرقي از احداث 10 هزار واحد مسکن مهر در استان خبر دادو گفت: در شهرستان میانه 205 واحد مسکن مهرتوسط بنیاد مسکن در حال احداث است.
محمدی  به واگذاري 154 هزار سند مالكيت مسكن روستايي اشاره کرد  و گفت: اين طرح از ابتداي برنامه چهارم توسعه آغاز شده است و هر سال 22 هزار  سند مالكيت در استان آذربايجان شرقي صادر مي‌شود كه اين امر سبب شده استان آذربايجان شرقي در اجراي اين طرح رتبه نخست كشور را كسب كند.
وی با بیان اینکه دهياران درروستاها باید با بنيادمسكن همکار ی نمایند گفت:روستاييان مي توانند بامراجعه به دهياران نسبت به تشكيل پرونده اقدام وازتسهيلات اعطايي دولت به ميزان 100 ميليون ريال استفاده نموده وازخدمات فني بنيادمسكن انقلاب اسلامي نيزبهره مند شونداستفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s