تحول اقتصادی نیازمند یکپارچگی ، انسجام وخلاقیت است . - روابط عمومی فرمانداری
منبع : روابط عمومی فرمانداری میانه

متن شماره 291: تحول اقتصادی نیازمند یکپارچگی ، انسجام وخلاقیت است .بازدید کننده : 350 نفر


مشاور ویژه مدیر کل صنایع و معادن استان آذربایجان شرقی در طرح هدفمند سازی یارانه ها با اشاره به اینکه اجرای هدفمند کردن یارانه ها  به جز تحول اقتصادی مثبت ،اضطرار و اجبار به شمار میرود گفت :تحول اقتصادی نیازمند یکپارچگی ،انسجام و خلاقیت است .
مهندس  فریدون مرندی با بیان حساسیت بحث تحول اقتصادی در صنعت گفت :بسته حمایتی دولت در بحث صنعت و معدن متفاوتتر ازسایر  بسته هاست زیرا باید در پایان برنامه چشم انداز، واحد های تولیدی قدرتمندو توانمند به عنوان ستون های سرافرازی کشورمان بوده و قدرت اقتصادی ایران در منطقه را به اثبات برسانند .
وی اهداف بسته حمایتی دولت را اهدافی حمایتی  و هدایتی عنوان کرد و افزود: دولت واحد های تولیدی را در مسیر فرآیند رشد و توسعه خود به طور کوتاه مدت و بلند مدت با پرداخت هزینه های انرژی طی شش ماه ،کمک های بلاعوض ،کمک هزینه های تولید و همچنین هزینه های بازسازی و نوسازی یاری می کند که در این راستا نیزباید واحد های تولیدی با برنامه ریزی، استراتژی سازی ،استفاده از علوم جدید ،ممیز انرژی ، ذخیره انرژی و بهسازی و بازسازی واحد تولیدی خود اقدام کنند چرا که رشد  و شکوفایی جامعه امروزی با اداره واحد ها به شکل سنتی مقدور نخواهد بود .
مرندی از فعالیت مرکز مدیریت انرژی در استان برای اولین بار درکشور خبر داد و گفت :این مرکز سالانه با تربیت هزار نفر به عنوان اولین مرکزی است که با اقدامات اصلاحی بدون هزینه حداقل 20 درصد مصرف انرزی در واحد های تولیدی را کاهش میدهد.
وی در پایان از پرداخت تسهیلات 11 درصدی بلند مدت (پنج ساله ) توسط دولت به واحد هایی که مشکل ساختار ماشین آلات داشته و تسهیلات 9 درصدی دو ساله برای بازسازی واحد های کوچک و هشتاد درصد هزینه بازسازی واحدهای بزرگ در راستای توسعه صنایع خبر داد .استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 1s