دکتر محمود احمدی نژاد : «زیبایی زندگی در درست مصرف کردن است نه در انباشتن و زیبایی زندگی را کسانی خواهند فهمید که برای دیگران زندگی می کنند » - روابط عمومی فرمانداری
منبع : روابط عمومی فرمانداری میانه

متن شماره 288: دکتر محمود احمدی نژاد : «زیبایی زندگی در درست مصرف کردن است نه در انباشتن و زیبایی زندگی را کسانی خواهند فهمید که برای دیگران زندگی می کنند »بازدید کننده : 688 نفر

اکنون  که طرح عظیم  هدفمند کردن یارانه در حال اجرا است باید بدون ترس و واهمه از افزایش قیمتها به این فکر کنیم که زندگی ما بهتر از گذشته خواهد بود اگر که اسراف  نکنیم .واما ترس معنایی ندارد چون افزایش قیمت آب ، برق و گاز به صورت بسیار ملایم و پلکانی بوده و افزایش قیمتها برای کسانی که مصرف کمتری دارند بسیار پایین و هر چه مصرف بالا رود مابه التفاوت آن افزایش می یابد .
 مردم باید بدانند که انرژی به عنوان یک ثروت خدادادی است و باید از آن به بهترین نحو استفاده کرد که متاسفانه امروز در کشور ما به دلایل گوناگون از این ثروت استفاده صحیح نشده و آثار آن در کشورمان سازنده نیست ، بخاطر اشکالاتی که در مصرف انرژی در کشور وجود دارد ، این ثروت الهی که باید در خدمت رفاه مردم باشد امروز در خدمت رفاه عموم نیست .
اسراف یکی از اصلی ترین علتهای وجود اشکال در استفاده از انرژی است ،اما می توان بدون مصرف اضافی هم همین سطح رفاه را برای مردم تامین کرد . آیا می دانید که با صرفه جویی یک چهارم مصرف کنونی انرژی در ایران شاهد تحول عظیم در اقتصاد کشور خواهیم بود ؟
تنها نتیجه صرفه جویی یک چهارم 120 هزار میلیارد تومان که صرفه انرژی در ایران می شود 30 هزار میلیارد تومان را نصیب مردم خواهد کرد زیرا 50 درصد باقیمانده از یارانه که به حساب مردم واریز نمی شود  صرف امور عمرانی کشورخواهد شد.
  و اما برای حرف اول زدن در اقتصاد دنیا باید در مصرف منابع انرژی صرفه جویی کرده وبا کمک یکدیگر و صرفه جویی جایگاه ایران را بالابرده و کشور مان را به نقطه اوج برسانیم زیرا ایران همیشه سرفراز ما این شایستگی را دارد .اعضای شوراهای دانش آموزی مدارس میانه : 1389/10/4 - 23:59:31
بنام خدا
جناب آقای حاجی بابایی تلاشگر و عزیزان مجموعه آموزش و پرورشپ
باسلام و خسته نباشید
با احترام به عرض می رسانیم ما تعداد زیادی از دانش آموزان عضو شوراهای دانش آموزی مدارس شهرستان میانه از توابع آذربایجانشرقی از جنابعالی و تمامی مسئولین مربوطه بویژه در اداره آموزش و پرورش استان آذربایجانشرقی آقای رضایی و در شهرمان میانه ازآقای عدالتخواه خواهش داریم به وضع بوفه ها و فروشگاههای موجود در مدارس شهر میانه عنایت بیشتری بفرمایید حتی الامکان اجازه فرمایید تا با تشکیل تعاونی مطئمئن و معتبر با اخذ اجازه رسمی از اداره تعاون شهرمان تعاونی مصرف داخل مدرسه را با هماهنگی مسئولین مدرسه دریافت و این فروشگاهها را راه اندازی کرده و خودمان اموراتی از قبیل بوفه و تغذیه دانش آموزان را طبق مقررات آموزش و پرورش اداره کنیم در حال حاضر تعدادی از سرایداران و خدمتگزاران محترم شاغل در مدارس میانه با هماهنگی مدیر مدرسه این بوفه ها و فروشگاهها را به نفع شخص خودشان راه اندازی کرده و این سرایداران عزیزمثلا در مقابل اجاره بها فروشگاه و بوفه فقط هزینه صبحانه روزانه معلمان و کادر مدارس شهر میانه را تامین می کنند ولی این طور که شنیده ایم از سال قبل حتی به مسئولین مدارس شهر میانه نیز گفته شده بود که این امورات باید از طریق راه اندازی رسمی فروشگاهها و تعاونی داخلی مدارس با همکاری شورای دانش آموزی مدرسه صورت گیرد که تاکنون خبری نشده از وضع و کیفیت بسیار بد شیر مدرسه کهنگوییم بهتر است که بهتر است بگویی طرح توزیع آب در بین دانش آموزان مدارس چون از هشترود که این شیرها ببخشید آبها را برایمان می آورند بسیار بی کیفیت است و دانش آموزان زیادی اصلا لب به آن نمی زنند چرا در قوطیهای سه گوش یا پاکتی که سالهای قبل می دادند نیست چرا به آب تبدیل کرده اند از نان غنی شده هم که در مدارس شهر میانه خبری نیست و آیا این واقعیت داشته و دارد که آنچه به جایی نرسد فریاد است یا این مطلبمان را به حضور شما خواهند رساند از محضر شما بزرگوران تقاضامندیم این فروشگاههای داخلی مدارس را باتوجه به طرح بزرگ و مهم هدفمند کردن یارانه ها در زمان رییس جمهور عزیزمان جناب آقای احمدی نژاد ، شما روسای محترم آموزش و پرورش کشور و استان در مدارس شهر میانه عملی فرمایید .
با تشکر بسیار و آرزوی موفقیت روزافزون شما سروران عزیز
اعضای شوراهای دانش آموزی مدارس میانه
ایمیل a 358 n @ mihanmail.ir
...........................................................
صدای میانه : درج متن از زبان عموم بصورت طومار یا مصوبه مستلزم ارسال تصویر طومار یا مصوبه می باشد اما از آنجا که این متن کاملاً بدیهی و درد مبتلابه در تمام مدارس ماست، مورد تایید قرار گرفت امیدواریم مسئولین امر بخاطر سلامتی دانش آموزان همت مضاعفی در این موضوع داشته باشند.


همشهری : 1389/10/5 - 04:58:50
با سلام:مطلب خوبی نگاشته اید.امید است مردم بزرگ کشورمان در این کار بزرک و ملی مشارکت و همراهی داشته باشند.مطمئن باشید این ملت شریف و با اراده برای سرافرازی ایران عزیز از هیچ کوششی دریغ نمی نمایند.


طاهر نائبی(mayana )1389/10/5 - 21:08:46
این جمله ی رومانتیک و شاعرانه متعلق به دکتر احمدی نژاد پس کجای خبر گنجانده شده که هر چه گشتم پیدا نشد؟
من که تا حالا در گیر تفسیر آن هستم:

((زیبایی زندگی در درست مصرف کردن است نه در انباشتن و زیبایی زندگی را کسانی خواهند فهمید که برای دیگران زندگی می کنند)).

متوجه این هم نشدم که این سخنان را رییس جمهور زده اند یا از طرف فرمانداری میانه گفته شده است یا اینکه کلا ً تیتر و خبر ربطی به هم ندارند.


روابط عمومی فرمانداری(mahmoudzarrin )1389/10/6 - 09:02:43
با سلام بر طاهر نایبی عزیز
مطلب بالا خبر نیست که دارای تیتر و سو تیتر باشد
و اگر ما را راهنمایی کنید ممنون میشوم


طاهر نائبی(mayana )1389/10/6 - 16:29:14
آقای زرین باسلام ;
بنده در آن حدی نیستم که جسارت کرده و بخواهم راهنمایی کنم ،ولی بند دوم از تیتر یا عنوان انتخابیتان اشکال داشت ، اگر شما جمله ی رییس جمهور در برنامه زنده ی تلویزیونی را نوشته اید ایشان به صورت زیر بیان کردند: ((زيبايي زندگي به انباشتن نيست، به درست استفاده كردن است. زيباترين زندگي براي كساني است كه خود را فداي ديگران كنند)). یعنی برخی برای اینکه زیبایی زندگی را بچشند باید ((خود را فداي ديگران كنند))، نه اینکه نوشته اید: ((... برای دیگران زندگی کنند ))، که کاملا ً معنی و مفهوم فرق می کند.
در مورد خبری نبودن متن هم عرض شود که چون در قسمت اخبار سایت گذارده شده ،این سوالات پیش آمد که بعد از کامنت شما امروز به قسمت مطالب آزاد منتقل شده است.


روابط عمومی فرمانداری(mahmoudzarrin )1389/10/6 - 22:18:44
متن مصاحبه آقای رئیس جمهور را در بيست‌وهفتم آذر ماه سال 1389 که در تمام سایتها درج شده ملاحظه نمایید
رييس جمهوري زيبايي زندگي در درست مصرف كردن و نه در انباشتن دانست و گفت:‌زيباترين زندگي را كساني خواهد كرد كه براي ديگران زندگي مي‌كنند.


طاهر نائبی(mayana )1389/10/7 - 16:10:11
آقای زرین با تشکر از حسن نظر شما،اتفاقا ً من هم از آنها استفاده کرده ام .
منابع :
http://iranyar.ir/component/content/article/60-political/10633-1389-09-27-19-55-31.html

http://bourse24.ir/article.php?id=1633

http://www.chopogh.com/news/detail.asp?id=13777

و .....


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 1s