مسولینی که کم کاری کرده و در وظایف خود سستی کنند جایگاهی در کابینه دولتی این شهرستان نخواهند داشت. - روابط عمومی فرمانداری
منبع : روابط عمومی فرمانداری میانه

متن شماره 273: مسولینی که کم کاری کرده و در وظایف خود سستی کنند جایگاهی در کابینه دولتی این شهرستان نخواهند داشت. بازدید کننده : 594 نفر

فرماندار شهرستان  میانه در همایش شوراهای حل اختلاف و قضات شهرستان میانه با ابراز رضایت از عملکرد خوب دادگستری و دادسرای میانه گفت:  مسولینی که  کم کاری کرده و در وظایف خود سستی  کنند جایگاهی در کابینه دولتی این شهرستان نخواهند داشت. 
وی اخلاص، تیزهوشی ، درایت و سلامت قضایی را از ویژگیهای قضات وشوراهای نمونه دانست و از مسئولین قضایی شهرستان  خواست در این ماه عزا و این حوزه اجرایی ، برای سالم سازی دستگاه عزای سیدالشهدا (ع) و خرافه زدایی جدییت بیشتری از خود نشان دهند.
امام جمعه میانه هم در این گردهمایی  به جایگاه حساس و مهم قضات و شورا های حل اختلاف در جامعه  اشاره کرد و گفت: قضات و اعضای شوراهای حل اختلاف بایستی در صدور حکم و اجرای آن  فقط رضایت خدا را در نظر بگیرند.
حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا حامدی با بیان اینکه اگر رضایت خدا نباشد رضایت مردم هیچ ارزشی ندارد از قضات و اعضای شوراهای حل اختلاف  خواست با دقت بیشترودر نظر گرفتن  رضایت خدا رای صادر کنندزیرا رضایت خدا رضایت مردم را نیز در بردارد.
نماینده ولی فقیه در میانه در کلام آخر خود  به اقتدار قوه قضاییه و صحبتهای اخیر رییس آن قوه و تحکم ایشان در برخورد با متجاوزان به عنف و مجرمین  اشاره کردو گفت: باید با این  متجاوزان ومجرمین  با قاطعیت برخورد شودتا درس عبرتی باشد برای دیگران.
همچنین رئیس دادگستری شهرستان میانه با تاکید بر نقش مهم شورا ها ی حل اختلاف در کاهش ورودی پرونده ها به محاکم قضایی و تقویت و ترویج فرهنگ اسلامی صلح و سازش بیان داشت: سال گذشته و همچنین در سال جاری با تلاش شوراهای حل اختلاف میانه بیش از 50 درصد پرونده های وارده به محاکم کاهش یافته است.
 محمد علی نجفی  با اشاره به اینکه  در 8 ماهه سال جاری تعداد 4758 فقره پرونده به این شورا های حل اختلاف وارد و تعداد 4755 فقره مختومه شده اظهار داشت که از این تعداد پرونده   تعداد  803 فقره با صلح و سازش مختومه شده است.
در پایان  این همایش از قضات نمونه و اعضای فعال شوراهای حل اختلاف میانه تجلیل بعمل آمد. سینا میانه(sinamiyaneh )1389/9/19 - 12:54:43
خطاب به فرماندار محترم شهرستان میانه:
جنابعالی اگر می خواهید در مورد قضات و عملکرد ایشان نظراتی داشته باشید بهتر است مستقیماً با این قوه از طریق نامه رسمی با امضا ریاست محترم جمهوری مکاتبه نمائید.دادستان کل کشور هفته پیش تذکرات لازم را داده اند.


م.م : 1389/9/19 - 12:56:07
امام جمعه میانه نماینده ولی فقیه در شهرستان نیست فقط امامت جمعه را برعهده دارند


سید علی : 1389/9/19 - 14:36:50
عرض سلام وادب اتفاقا بنده به عنوان یه شهروند اصلا از برخورد خشک ومغرورانه رئیس دادگاه وبعضی از قضات ناراحتم.وخدا کار هیچ مسلمان ونامسلمانی را به دادگاه.......که حتما باید اشکشو دربیارند.اما اما اما اگه طرف اشنا ماشنایی داشته باشه کار سه سالشو دو روزه انجام میدهند و.....خدا به داد ما برسد


طاهر نائبی(mayana )1389/9/19 - 16:22:54
بهتر است آقای نجفی اینقدر هم به تعداد پرونده های ورودی به دادگاه ها مثبت نگاه نکنند،با توجه به آمار کشوری که 11میلیون پرونده هر ساله ،وارد سیستم قضا می شود،رقم شهر ما خوب است ولی کم نیست .
آیا وجودنزدیک به5000 پرونده در 8 ماه،رقم کمی است ؟ مطمئنا ً این رقم تا پایان سال ،با این روند رشد که اگر پیش گرفته شود، به 7000پرونده می رسد .
اگر تعداد خانوارها را در میانه 50000 خانوار در نظر بگیریم ،یعنی از هر 7 خانوار یکی درگیر مسائل دادگاه ،حل اختلاف و... است .
دلیل این همه اختلاف ونزاع چیست ؟ بی شک مسائل اقتصادی،اخلاقی ،اعتیاد،چک ، طلاق و... بسیار دخیل هستند.هنگام بررسی و دادن آمار از این زاویه هم نگاه کنید ، قابل تامل است . به امید روزی که پرونده ای در دادگاه ها نباشد.


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s