سوء استفاده از احساس پاک مردم در مراسم عزای حسینی ممنوع است . - روابط عمومی فرمانداری
منبع : روابط عمومی فرمانداری میانه

متن شماره 269: سوء استفاده از احساس پاک مردم در مراسم عزای حسینی ممنوع است . بازدید کننده : 528 نفر

مدیر کل سازمان تبلیغات استان آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه بایستی از هیئات عزای حسینی  هرگونه وسیله عوام فریبی از جمله طوق که ریشه استعماری  در قالب صلیب را دارد جمع شود، تاکید  کرد که مراسمات  خرافه از جمله گهواره گردانی که موجب سوء استفاده از احساس پاک مردم است ممنوع به شمار میرود .
 حجت الاسلام والمسلیمن حمید عظیمی در جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبتهای مذهبی در شهرستان میانه  از تدوین منشور عزاداری در ماه محرم خبر داد و گفت : این منشور با آسیب شناسی در هیئات مذهبی تهیه شده که به متولیان تمامی مجالس مذهبی استان ابلاغ خواهد شد.
وی در ادامه از ساماندهی مداحان و هیئات حسینی در استان خبر داد و گفت : عدم استفاده از وجود علما و وعاظ در مجالس حسینی آفت بزرگ ماه محرم به شمار می رود که در این راستا 1400 روحانی اعزامی در استان داشتیم و در شهرستان میانه 140 نفر روحانی برای محرم داریم که از نظر آماری نسبت عرضه با تقاضا در امر تبلیغ برابری نمی کند .
 حجت الاسلام والمسلمین عظیمی در پایان وظیفه حوزه علمیه را تربیت افرادی برای تبلیغ دین عنوان کرده و گفت:  شبکه توزیع این افراد نیز  سازمان تبلیغات است تا با استفاده از وجود این علما و روحانیون قصوری در تبلیغ دین از جمله برگزاری مراسم ویژه محرم صورت نگیرد.
 همچنین در ادامه این جلسه حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا حامدی تبیین صحیح فلسفه عاشورا را گره گشای زندگی انسانها عنوان کرده گفت: هیئات حسینی و روحانیت معظم دو بازوی سازمان تبلیغات اسلامی در برابر مقابله با دشمنان اسلام و پیام رسانان اسلام و ارزشهای آنها هستند .
امام جمعه میانه اضافه کرد که ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبتهای مذهبی شهرستان میانه چند سالی است که تشکیل یافته و کمابیش توانسته است منشاء اثر بوده ،از تشددها و مشکلاتی که بر اثر عدم هماهنگی بوجود آمده بکاهد .
 نماینده ولی فقیه در میانه ساماندهی و قابل استفاده تر شدن عزای حسینی را از مهمترین اهداف این ستاد عنوان کرده گفت : دشمن در جهت انحراف برنامه های عزای حسینی دسیسه چیده و بدست خودمان سعی در کم رنگ کردن این مراسم معنوی دارد .
حاج آقا حامدی در پایان بر وظیفه علما و مسئولین ذی ربط در این ستاد ، به عنوان اهالی فهم و درک برای مقابله با خرافات در دین از جمله مراسم عزای حسینی تاکید کرده خواستار هدایت صحیح این برنامه ها به سمت روشنگری و هدایت مردم شد .
فرماندار شهرستان میانه نیز در این جلسه  تاکید کرد که علما و روحانیون بایستی پرچم عزای حسینی را بدست گرفته و در هدایت درست این عزا بکوشند .
خلفاپور با گرامیداشت فرارسیدن ماه عزای حسینی افزود : در حوزه مسائلی که بایستی از مراسم عزای حسینی زدوده شود از جمله خرافه ها و انحرافها ، با دقت نظر عمل شده و اطلاع رسانی شود تا سوء تبعات آن را شاهد نباشیم .علی : 1389/9/12 - 14:03:08
انشاالله که عملی شود ،این بزرگترین حق محرم است که باید اداشود.


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s