بيش از 31 سد كوچك و بزرگ در شهرستان ميانه در حال بهره برداري است - روابط عمومی فرمانداری
منبع : روابط عمومی فرمانداری

متن شماره 175: بيش از 31 سد كوچك Ùˆ بزرگ در شهرستان ميانه در حال بهره برداري است بازدید کننده : 448 نفر

   كارگروه آب Ùˆ كشاورزي Ùˆ منابع طبيعي در شهرستان ميانه با حضور مديران Ùˆ روساي سازمانهاي آب   منطقه اي Ùˆ جهاد كشاورزي به رياست فرماندار برگزار شد.
در اين كارگروه فرماندار گفت: با وجود 30 درصد از آب استان در شهرستان ميانه  اما مردم بهره زيادي از آن    نبرده اند Ùˆ بايد با زمان بندي دقيق Ùˆ مطالعات كارشناسي استفاده كافي از آب موجود شهرستان صورت گيرد.
خلفاپور از سدهاي در دست احداث مهم صحبت كرده و افزود: براي ايجاد اميد و نشاط در بين مردم بايد هرچه سريعتر از اين سدها بهره برداري شود.
در ادامه نيز مديرعامل آب منطقه اي در كارگروه گزارشي از برنامه هاي سازمان ارائه داد و گفت : با توجه به منابع آبي بسيار خوب شهرستان ، بيش از 31 سد كوچك و بزرگ در شهرستان ميانه در حال بهره برداري است.
مهندس هاشمي گفت: براي تامين آب كشاورزان و باغداران اقدامات اساسي صورت گرفته و اين اقدامات با مشاركت خود مردم روستاها بوده است.
همچنين در اين جلسه رئيس سازمان جهاد كشاورزي گفت: بهره برداري از سدها به توسعه كشاورزي كمك مي كنند و استفاده از روشهاي نوين آبياري را ميسر مي سازد.
دكتر محمديان به تامين آب توسط آب منطقه اي اشاره كرد و گفت: سازمان جهاد كشاورزي مصرف كننده آب است و براي پاياب سدها و استفاده از آبهاي موجود آمادگي دارد.
از مصوبات اين كارگروه تخصيص آب سد شهريار از طريق پمپاژ به 12 هزار هكتار از اراضي بخش مركزي و كاغذكنان بود همچنين 1300 هكتار از پاياب سد آيدوغموش در سالجاري به بهره برداري خواهد رسيد
از دیگر مصوبات این کار گروه این بود Ú©Ù‡  5/1 مترمكعب از آب سد آيدوغموش جهت پرورش ماهي اختصاص يافته Ùˆ قرار شد  در زمينه گردشگري ØŒ ورزشی Ùˆ آموزشي بصورت ویژه اقداماتی صورت  گیرد.ع-ا : 1389/6/28 - 12:31:17
لطفادرموردپیشرفت ذوب فولادتوضیحیحی بدهید


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s