آغاز مرحله جديد ثبت شماره حساب خانوار - روابط عمومی فرمانداری
منبع : روابط عمومی فرمانداری میانه

متن شماره 155: آغاز مرحله جديد ثبت شماره حساب خانواربازدید کننده : 400 نفر

به گزارش ایسنا; رييس مرکز آمار ايران اعلام کرد: اطلاعات اصلاح شده خانوارها در خصوص ازدواج، طلاق، تولد و فوت افراد، تا پنجم شهريور به طور کامل در اختيار وزارت رفاه و تامين اجتماعي قرار مي گيرد.
عادل آذر گفت: از سال 1387 که عمليات جمع آوري اطلاعات اقتصادي خانوارها آغاز شد، يک ميليون و 800 هزار تولد، 400 هزار فوت و يک ميليون و 600 هزار ازدواج و طلاق ثبت شده که اطلاعات آن از طريق ثبت احوال و سازمان ثبت اسناد به مرکز آمار ايران ارائه و اطلاعات خانوارها اصلاح شده است.
وي بيشترين پرسش هموطنان را مربوط به مزدوجين اعلام کرد و گفت: پسر و دختري که ازدواج کرده اند، در فهرست مرکز آمار از خانوار قبلي حذف و خانوار جديدي به سرپرستي مرد يا داماد تشکيل شده و لازم است مرد خانوار جديد يا داماد از 15 تا 25 شهريور به سامانه وزارت رفاه مراجعه كرده و در صورت تمايل به دريافت يارانه نقدي، شماره حساب ارائه کند.
آذر درباره علت نپذيرفتن شماره حساب زوج‌هاي جديد در سامانه وزارت رفاه در هفته هاي اخير اظهار كرد: هنوز اطلاعات زوجهاي جديد در سامانه وزارت رفاه ثبت نشده‌است Ùˆ به همين علت اجازه درج شماره حساب به انها داده نمي شود.
وي تصريح کرد: زوج هاي جديد از 15 تا 25 شهريور بايد براي معرفي شماره حساب به پايگاه اينترنتي وزارت رفاه به نشاني www.refahi.ir مراجعه کنند.
رييس مرکز آمارايران درباره چگونگي پرداخت يارانه نقدي به مردان Ùˆ زناني Ú©Ù‡ از هم طلاق گرفته اند، گفت: مرد يا سرپرست خانوار پس از طلاق نيز مي تواند شماره حساب خود را براي دريافت يارانه نقدي خود Ùˆ افراد تحت تکفلش به سامانه وزارت رفاه معرفي کند، اما براي زناني Ú©Ù‡ طلاق گرفته اند ÙŠÚ© خانوار جديد ÙŠÚ© نفري درنظر گرفته شده است Ùˆ خانم هايي Ú©Ù‡ طلاق گرفته اند، خود به عنوان سرپرست خانوار مي‌توانند شماره حساب خود را از 15 تا 25 شهريور به سامانه وزارت رفاه معرفي کنند.
وي درباره چگونگي اعمال تغييرات مربوط به تولد و فوت افراد نيز گفت: تولد فرزند جديد به تعداد افراد خانوار اضافه شده و نام افراد فوت شده نيز از فهرست خانوارها حذف شده است.
آذر در پاسخ به اين سوال که در صورت فوت سرپرست خانوار، تکليف ساير اعضا براي دريافت يارانه نقدي چه خواهد شد، افزود: در اين صورت بايد اطلاعات مسن ترين فرد تحت تکفل متوفي که معمولا همسر وي است، با کد ملي به سامانه وزارت رفاه ارائه و شماره حساب معرفي شود.
بر اساس اعلام پايگاه اطلاع رساني دولت، وي درباره تکليف افرادي که اطلاعات اقتصادي خود را به مرکز آمار ايران ارائه کردند و حتي کد رهگيري دارند، اما هنگام مراجعه به سامانه وزارت رفاه اجازه معرفي شماره حساب به آنها داده نمي شود، گفت: تعداد اين خانوارها محدود و حدود نيم درصد خانوارهايي است که اطلاعات خود را به مرکز آمار ايران ارائه کرده اند.
رييس مرکز آمار ايران افزود: در اين گونه موارد سرپرست خانوار تعيين هويت نشده است، اما اين افراد نيز از 15 تا 25 شهريور ماه مي‌توانند با کد ملي مسن‌ترين عضو خانوار، شماره حساب خانوار را معرفي کنند تا در آينده اطلاعات آنها اصلاح شود.
وي درباره خانواهايي Ú©Ù‡ تاکنون موفق به ارائه اطلاعات اقتصادي خود به مرکز آمار ايران نشده‌اند نيز گفت: دولت تا کنون در دو مرحله فرصت ارائه اطلاعات اقتصادي را براي هموطنان فراهم کرده، اما ممکن است باز هم خانوارهايي موفق به ارائه آن نشده باشند، به همين علت در آذر ماه امسال فرصتي ديگر براي دريافت اطلاعات اقتصادي خانوارها فراهم مي شود تا افرادي Ú©Ù‡ متقاضي دريافت يارانه نقدي هستند، از آن بهره مند شوند.
رييس مرکز آمار ايران تصريح کرد: خانوارهايي Ú©Ù‡ تاکنون موفق به ارائه اطلاعات اقتصادي خود نشده‌اند، نيازي به مراجعه حضوري يا مراجعه آنها به پايگاه‌هاي مرکز آمار Ùˆ وزارت رفاه نيست Ùˆ اين افراد بايد تا آذر ماه صبر کنند.استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s