قیمت بنزین فعلا تغییر نمی‌کند. - سازمان حمل و نقل همگانی شهر میانه و حومه
منبع : روابط عمومی سازمان حمل Ùˆ نقل میانه

متن شماره 14: قیمت بنزین فعلا تغییر نمی‌کند.بازدید کننده : 528 نفر

بهگزارش روابط عمومي اتحاديه سازمانهاي حمل Ùˆ نقل همگاني كشور به نقل از ايلنا تا زمان اجرای هدفمندی یارانه‌ها سهمیه‌های بنزین ماهانه اعلام Ù…ÛŒ‌شود.
محمد رویانیان ضمن اعلام مطلب فوق در پاسخ به سئوال خبرنگار ایلنا در حاشیه سومين همایش بین‌المللی صنعت سی ان جی افزود: از آنجا Ú©Ù‡ نمی‌دانستیم Ú©Ù‡ هدفمندی یارانه‌ها از Ú†Ù‡ زمانی اجرا Ù…ÛŒ‌شود از رییس جمهور خواستیم اقدامی را برای جلوگيری از بروز مشکل برای مردم انجام دهیم. از این رو قرار شد سهمیه بنزین به صورت ماهانه اعلام شود.
او با اشاره به برخی گفته‌ها مبنی بر نگرانی مردم درباره قیمت بنزین گفت: اصلا دلیلی برای نگرانی وجود ندارد. با این کاری Ú©Ù‡ انجام دادیم مردم متوجه شدند Ú©Ù‡ از ابتدای مهر ماه قرار نیست آزادسازی صورت گیرد Ùˆ مردم زندگی عادی خود را داشته باشند.
رویانیان ادامه داد: از سوی دیگر از ابتدای مهر ماه سال تحصیلی شروع Ù…ÛŒ‌شود Ùˆ هر کسی در راس مدیریت اجرایی باشد به این مسائل توجه Ù…ÛŒ‌کند Ùˆ مردم نگران هیچ چیزی نباشند.
او در جواب سئوالی دیگر مبنی بر این Ú©Ù‡ در صورت افزایش تولید بنزین Ùˆ رسیدن به مرز خودکفایی چرا سهمیه‌ها همچنان 60 لیتر در ماه است Ùˆ مردم تناقضی را در کمیت سهمیه‌ها Ùˆ افزایش تولید بنزین حس مي‌کنند، گفت: بسترهاي لازم را برای خودکفایی بنزین فراهم کرده‌ایم Ùˆ اگر برنامه‌های از پیش طراحی شده به مرحله اجرا درآید حتما صادرکننده بنزین Ù…ÛŒ‌شویم. درست است Ú©Ù‡ ما برای صادرات برنامه‌ریزی Ù…ÛŒ‌کنیم اما مصرف داخل را محدود خواهیم کرد؛ چرا Ú©Ù‡ به Ø­Ú©Ù… عقل Ùˆ با توجه به این Ú©Ù‡ اسراف حرام است این کار را انجام Ù…ÛŒ‌دهیم.
او با تاکید بر اين‌Ú©Ù‡ ایران از سال آینده بنزین وارد نخواهد کرد، گفت: ایران باید با صد سال تاریخ در صنعت نفت خود صادرکننده بنزین باشد.
او گفت: تا پایان سال 10 میلیون لیتر به تولیدات بنزین ایران در پالایشگاه‌ها اضافه خواهد شد.
او افزود: فعلا در مهر ماه نه سهمیه‌ها تغییری Ù…ÛŒ‌کند Ùˆ نه قیمت بنزین آزاد Ùˆ مردم فعلا نگران تغییرات قیمتی نباشند. در ضمن فقط بر روی سناریوی آزادسازی قیمت بنزین متمرکز نشوید. من خبر دارم Ú©Ù‡ در دولت سناریوهای دیگری هم مطرح است Ùˆ هنوز تصمیمی برای تداوم سهمیه‌بندی یا آزادسازی قیمت‌ها اتخاذ نشده است.

                                                                  منبع:   http://www.miyanehtaxi.org/benzin2.htmاستفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s