واردات مواد غذایی نباید به بهانه تنظیم افزایش پیدا کند - دفتر ارتباطات مردمی مهندس حاجی اصغری
منبع : ایانا

متن شماره 69: واردات مواد غذایی نباید به بهانه تنظیم افزایش پیدا کند بازدید کننده : 726 نفر

واردات مواد غذایی نباید به بهانه تنظیم افزایش پیدا کند

 

با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها نباید سایر قوانین تعطیل شود و واردات مواد غذایی در سطح کشور به بهانه تنظیم و کنترل بازار افزایش پیدا کند.


 

مهندس محمد رضا حاجی اصغری عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی ایانا گفت: قبل از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها سه تا چهار جلسه تخصصی و کارشناسی و یک جلسه غیر علنی با حضور وزیر علوم، وزیر اقتصاد و دارایی برگزار شده و نمایندگان در جلساتی نارساییهایی که در مسیر اجرای این قانون وجود داشته است را بررسی و راه حلهایی را ارایه دادند.

حاجی اصغری با بیان اینکه اجرای طرح قانون هدفمند کردن یارانه ها یک کار بزرگ و یک تحول جدی اقتصادی است افزود: در این طرح بزرگ باید همه مردم به صورت ملی مشارکت و حضور داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه در گذشته به دلیل عدم مدیریت صحیح آسیبهای جدی به بخش کشاورزی وارد شده است، تصریح کرد: بخش کشاورزی از زیرساختهای اساسی اقتصاد کشور است و 33 درصد اشتغال و بیش از 99 درصد مواد غذایی مردم از طریق این بخش تامین می شود.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه در بحث مدیریت واردات، ماده 16 قانون بهره وری بخش کشاورزی در قانون برنامه پنجم توسعه نیز تصویب شده است یادآور شد: واردات مواد غذایی در سطح کشور نباید به بهانه تنظیم و کنترل بازار افزایش پیدا کند.

 استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s