تاکید بر ضرورت همبستگی در مقابل تحریم‌ها - دفتر ارتباطات مردمی مهندس حاجی اصغری
منبع : فارس

متن شماره 34: تاکید بر ضرورت همبستگی در مقابل تحریم‌هابازدید کننده : 441 نفر

یادداشتی از مهندس حاجی اصغری؛

تاکید بر ضرورت همبستگی در مقابل تحریم‌ها

محمد رضا حاجی اصغری  نماینده  مردم میانه طی یادداشتی بر همبستگی و مشارکت مردم و مسئولان برای مقابله با تحریم‌ها تاکید کرد .

 

به گزارش خبرگزاری فارس، مهندس محمد رضا حاجی اصغری نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی اعلام کرد : 

ما 30 سال است كه تحریم را تجربه كرده‌ایم و راه‌های دور زدن و مقابله با تحریم را آموخته‌ایم. نظام سلطه اكنون تصمیم دارد كه همه راه‌ها را برای ما مسدود كند اما بنده معتقدم اگر در داخل همبستگی و وحدت ملی را با وجود اختلاف نظرها حفظ كنیم و حفظ میهن و انقلاب اسلامی را بر منافع و نظرات خود مقدم بدانیم، می‌توانیم بر تحریم‌ها فائق شویم.

 

تصمیم گیران و دست اندركاران وزارتخانه‌های اقتصادی نباید فراموش كنند حركت پایدار به‌سوی توسعه تنها با شعار عملی نمی‌شود بلكه همكاری و اهتمام مردم، مسئولان و تمام دستگاه‌های مربوطه را نیاز دارد بنابراین نمایندگان باید بستر حضور بیشتر مردم در اقتصاد را فراهم كنند.

سندچشم‌انداز 20 ساله ما هم، چشم‌انداز آرمان‌های كشور ماست و اهداف درازمدت را بیان می‌كند. برنامه‌های 5 ساله، اهداف چشم‌انداز را عملیاتی می‌كنند.

 

اهداف برنامه‌های 5 ساله هم در قالب قانون بودجه سالانه عملیاتی می‌شوند. برنامه پنجم یك برنامه عملیاتی است و آنچه آرمانی است، سندچشم‌انداز است.

در برنامه پنجم توسعه امكان مشاركت مردم در بخش‌های مختلف اقتصاد از جمله تعاون افزایش یافته به‌طوری كه ۷۰ ماده از موضوعات این لایحه به بخش تعاون اختصاص یافته است.

 

بستر مناسب برای حضور مردم در فضای اقتصادی كشور در برنامه پنجم به‌خوبی مورد توجه قرار گرفته است، حدود یك سوم مواد این لایحه به اهمیت نقش تعاونی‌ها و چگونگی امكان حضور بیشتر این بخش در بخش‌های مختلف اقتصادی با بهره‌گیری از سرمایه‌های مردمی اختصاص یافته است.

علاوه بر افزایش جایگاه مردم در اقتصاد در این برنامه، ماده ۱۱۶ نیز بر تحقق اهداف اصل ۴۴ قانون اساسی به‌صورت جداگانه در بخش تعاون و نحوه دستیابی این بخش به سهم ۲۵ درصدی در اقتصاد را مورد تأكید قرار داده است.استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s