نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تبدیل سازمان تربیت بدنی و سازمان ملی جوانان به وزارت ورزش و جوانان موافقت کردند. - دفتر ارتباطات مردمی مهندس حاجی اصغری
منبع : خانه ملت

متن شماره 30: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تبدیل سازمان تربیت بدنی و سازمان ملی جوانان به وزارت ورزش و جوانان موافقت کردند. بازدید کننده : 464 نفر

مجلس با ادغام سازمان‌های تربیت بدنی و ملی جوانان تصویب کرد

تشکیل وزارت ورزش و جوانان

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تبدیل سازمان تربیت بدنی و سازمان ملی جوانان به وزارت ورزش و جوانان موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت در جلسه علنی روز یکشنبه 12 دی ماه 89 جزئیات طرح تبدیل سازمان های تربیت بدنی و ملی جوانان به وزارت ورزش و جوانان را باررسی و با 157 رای موافق، 44 رای مخالف و 11 رای ممتنع تصویب کردند.

در ماده واحده این طرح آمده است از تاریخ تصویب این قانون سازمان های تربیت بدنی و ملی جوانان تبدیل می شود و اقدامات قانونی برای انجام اصلاحات لازم در مقررات مربوط به آن عمل می آید.

به موجب تبصره این طرح نیز هزینه ناشی از تغییر عنوان دستگاه از محل صرفه جویی در هزینه های جاری وزارت ورزش و جوانات تامین می گردد.

پیش از رای گیری برای این طرح پیشنهاد کمیسیون فرهنگی مبنی بر تبدیل سازمان تربیت بدنی به وزارت تربیت بدنی و ورزش مطرح شد که علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی این پیشنهاد را مغایر اصل 75 قانون اساسی و ماده 139 برنامه چهارم توسعه دانست و نمایندگان نیز با 161 رای موافق، 33 رای مخالف و 10 رای ممتنع این اشکال را وارد دانسته و با این پیشنهاد مخالفت کردند.استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s