وقت رونمایی از بسته حمایتی بخش کشاورزی رسیده است - دفتر ارتباطات مردمی مهندس حاجی اصغری
منبع : ایرنا

متن شماره 27: وقت رونمایی از بسته حمایتی بخش کشاورزی رسیده است بازدید کننده : 479 نفر

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی:

وقت رونمایی از بسته حمایتی بخش کشاورزی رسیده است

 

بسته حمایتی بخش کشاورزی که باید برای جبران هزینه های تمام شده به کشاورزان و همچنین تعیین تکلیف 30 درصد از صرفه جویی یارانه ای تدوین می شد، هنوز رونمایی نشده است.


 

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در گفتگو با خبرنگار ایرنا با اعلام این مطلب گفت: نمایندگان مجلس پس از تصویب قانون هدفمندسازی یارانه ها و در حین تصویب، تذکرات فراوانی به ریاست جمهوری مبنی بر اختصاص 30 درصد از درآمد صرفه جویی یارانه ای به بخش تولید داده اند و مقرر شد در قالب بسته های حمایتی، ابزارهای حمایتی دولت تشریح شود.

محمدرضا حاجی اصغری افزود: با گذشت بیش از دو هفته از اجرای لایحه هدفمند کردن یارانه ها، هنوز خبری از بسته حمایتی بخش کشاورزی نیست و به نظر می رسد وقت آن فرا رسیده که وزارت جهاد کشاورزی از این بسته رونمایی کند.

وی خاطرنشان کرد: اکنون با اعلام قیمت سوخت به ویژه گازوئیل، بخش قابل توجهی از بهره برداران بخش کشاورزی به علت افزایش غیر متعارف قیمت سوخت و شیب تند ناشی از آن با چالش رو به رو شده اند. در حالی که پیش بینیهای مناسبی در کمیسیونهای داخلی دولت برای مهار افزایش مذکور در بخشهای پرآسیب تدوین شده است.

حاجی اصغری ادامه داد: هرچند اختصاص 150 میلیون لیتر گازوئیل برای مرغداران از نمونه هایی است که از افزایش غیر منطقی تمام شده مرغ در بازار جلوگیری می کنند، اما به جای اعلام موردی و مقطعی، وزیر مربوطه باید بسته حمایتی را به صورت کامل تشریح کند.استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 1s