طرح پیشگیری از حریق جنگلی تدوین می شود - دفتر ارتباطات مردمی مهندس حاجی اصغری
منبع : فارس

متن شماره 26: طرح پیشگیری از حریق جنگلی تدوین می شود بازدید کننده : 496 نفر

طرح پیشگیری از حریق جنگلی تدوین می شود

 

طرح پیشگیری از حریق جنگلی برای آمادگی مقابله با آتش سوزیهای احتمالی در مناطق جنگلی کشور توسط سازمان محیط زیست و سازمان جنگلها تدوین و به مجلس ارایه می شود.

 

مهندس محمد رضا حاجی اصغری عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در گفتگو با خبرنگار فارس با اعلام این مطلب گفت: به دنبال آتش سوزیهای سه ماهه جنگلهای گلستان، هیاتی از سوی کمیسیون کشاورزی برای بررسی علل آتش سوزی و نظارت بر عملکرد سازمانهای ذیربط به استان گلستان اعلام شد که مهمترین دستاورد آن لزوم تدوین طرح پیشگیری از حریق جنگلی بود.

حاجی اصغری افزود: به دنبال دستور رییس مجلس شورای اسلامی به کمیسیون کشاورزی برای پیگیری وضعیت آتش سوزی جنگلهای گلستان، هیاتی به این استان اعزام شد تا آتش سوزیهای 120 روزه گلستان و دلایل آن با نشستهایی در حضور معاون استاندار، مدیر محیط زیست، معاون سازمان جنگلها و هیات اعزامی نمایندگان مجلس بررسی شود و گزارش آن برای قرائت در صحن علنی مجلس آماده شود.

وی خاطرنشان کرد: به نظر می رسد کاهش بارندگی و خشکی بی سابقه هوا در 36 سال گذشته و کاهش رطوبت هوا به کمتر از 10 درصد، از مهمترین دلایل شیوع آتش سوزی در جنگلهای گلستان بوده است.

نماینده میانه در ادامه گفت : پراکندگی لکه های حریق، کارشناسان را به این نتیجه رساند که درختان خشک در پهنه جنگل باعث شیوع آتش سوزی است که در کنار آن باید وجود گونه های جنگلی سوزنی که در کوتاهترین زمان ممکن پهنه آتش را در وسعت قابل توجهی شعله ور می کند، از دلایل ادامه حریق جنگلی 120 روزه گلستان دانست.

 

 استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s