شهادت اساتيد دانشگاه و دانشمنداني مانند شهيد شهرياري عرصه دانشگاه را زنده تر و بيدارتر مي كند. - دفتر ارتباطات مردمی مهندس حاجی اصغری
منبع : فارس

متن شماره 18: شهادت اساتيد دانشگاه و دانشمنداني مانند شهيد شهرياري عرصه دانشگاه را زنده تر و بيدارتر مي كند. بازدید کننده : 526 نفر

   
   

'سید محمد رضا حاجی اصغری'  در گفت و گوي اختصاصي با خبرنگار فارس گفت: دانشمندان و دانشگاهيان ايران، اكنون دانشگاه را عرصه مجاهدت و مردانگي مي دانند و براي پيمودن اين عرصه مصمم تر شده اند.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: ترورهايي كه بتازگي در کشور انجام شد، يك حلقه از مجموعه حلقه هاي تحت فشار قرار دادن ملت و دولت ايران است تا از راه استقلال خود در عرصه هاي پيشرفت بويژه در بخش علم و فناوري دست بردارد.
وي قطعنامه هاي شوراي امنيت، اقدامات يكجانبه آمريكا و اروپا در تشديد تحريم ها و فضاسازي رسانه اي با موضوعاتي چون حقوق بشر را از جمله حلقه هاي ياد شده برشمرد و هدف از اجراي آنها را اعمال فشار به ملت ايران در عرصه بين المللي و افكار عمومي ذكر كرد.
وي با بيان ناكامي دشمنان در رسيدن به اين اهداف گفت: دشمن تاكنون از اقدامات خود نتيجه نگرفته از اين رو به داخل كشور روي آورده است تا به تصور باطل خود از طريق ترور، ايجاد ناامني و فضاي رعب و وحشت، بين ملت، دولت و حاكميت فاصله بيندازد.
نماينده میانه در مجلس شوراي اسلامي گفت: دشمنان ايران اسلامي شديدترين فضاي ترور و كشتار مردم بي گناه را در سال هاي 1359 و 1360 ايجاد كردند اما ملت ايران منسجم تر شد.
وي تصريح كرد: اين كه دشمنان انقلاب اسلامي و ملت ايران با وجود مشاهده نتايج و آثار اشتباهات خود باز هم اين اشتباهات را تكرار مي كنند، ناشي از حماقت آنان است.
حاجی اصغری گفت: شهادت شهيد شهرياري و امثال وي سبب ايجاد انگيزه مضاعف در محيط هاي علمي و دانشگاهي شده و برخلاف پيش بيني غلط طراحان حوادث تروريستي، دانشمندان را نسبت به جهاد علمي در ايران مصمم تر كرده است.
وي مقاومت را تنها راه پيروزي دانست و گفت: دانشمندان و دانشگاهيان مانند ساير مردم مقاومت مي كنند و اين راه همچنان ادامه دارد.

 استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s