سختگیری کارشناسان خرید، مشکل اصلی کشاورزان برای فروش گندم - دفتر ارتباطات مردمی مهندس حاجی اصغری
منبع : خانه ملت

متن شماره 103: سختگیری کارشناسان خرید، مشکل اصلی کشاورزان برای فروش گندمبازدید کننده : 774 نفر

 

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از ایجاد صف‌های طویل در برار مراکز خرید تضمینی گندم خبر داد و گفت: کشاورزان برای فروش گندم خود دو مشکل دارند که اصلی‌ترین آن سختگیری کارشناسان مراکز خرید گندم و دیگری در دسترس نبودن مراکز خرید گندم برای کشاورزان خُرد است.

"سیدمحمدرضا حاجی‌اصغری" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) از بروز برخی مشکلات در روند خرید تضمینی گندم کشاورزان خبر داد و افزود: متأسفانه مانند سال‌های گذشته شاهد این هستیم که کشاورزان باز هم در فروش گندم خود با مشکلاتی روبه‌رو هستند و صفوف طولانی در برابر مراکز خرید گندم ایجاد شده است.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اصلی‌ترین مشکل کشاورزان در فروش گندم خود سختگیری کارشناسان مراکز خرید گندم برای تحویل گرفتن گندم‌هایی است که دچار سِن زدگی هستند، زیرا بر اساس مکانیزم خرید گندم در سال ۹۰ باید به ازای هر درصد سِن زدگی ۱۰ تومان از مبلغ ۳۶۰ تومانی که برای خرید تضمینی در نظر گرفته شده است کم شود.

وی همچنین افزود: این موضوع باعث شده است تا کارشناسان و کشاورزان بر سر میزان سِن زدگی با هم اختلاف پیدا کنند و سختگیری کارشناسان موجب کاهش قیمت پرداختی به کشاورزان شود.

 

وارد کردن تعاونی‌های روستایی به جریان خرید گندم، کمک به کشاورزان است

 

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان این که یکی دیگر از مشکلات کشاورزان در فروش گندم‌های خود، دشوار بودن دسترسی به این مراکز است، تأکید کرد: متأسفانه کشاورزانی که گندم تولیدی آنها کم است و بر مزارع خرد کشاورزی می‌کنند امکان کرایه ماشین و حمل گندم خود به مراکز خرید را ندارند و در فروش محصولات خود با مشکل روبه‌رو هستند که این موضوع با فعال کردن تعاونی‌های روستایی قابل حل بود.استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s