اخبار گروه کوهنوردی قافلانتی - سعید شیخ الاسلامی
منبع : gaflanti.com

متن شماره 10: اخبار گروه کوهنوردی قافلانتی بازدید کننده : 931 نفر

 

جمعه : 5 آذر ماه 89:

به همت گروه کوهنوردی قافلانتی و سرپرست گروه آقای مهدی میانجی دومین دوره آموزش کوهپیمایی در دور روز با حضور 20 همنورد (کارآموز)از میانه برگزار شد ، کلاسهای تئوری این برنامه پنجشنبه در دبستان سپهر و با مساعدت مسئولین محترم این دبستان خصوصا اقای مسلم پزشکی تشکیل گردید  و جمعه نیز در دیواره ها وتپه های اطراف قیز قالاسی آموزش عملی و فرود و صعود با طناب و . . .  برگزار شد مربی برجسته و کوهنورد شاخص کشور صمد رگجان و آقای قره داغی  با دو تن از دوستان دیگر از گروه کوهنوردی آذرجوان تبریز ضمن برگزاری این کلاسها از قیز قالاسی نیز دیدن فرمودند .

 amozesh2

برای مشاهده اطلاعات بیشتر و عکسهای این برنامه و دریافت فایل pdf  آموزشی به سایت رسمی گروه مراجعه فرمایید. 

 amozesh4

28 آبانماه 89 :

مسیر کوهپیمایی و زیبای کوستانا زیرینجین -زیناری وتوپ قارا

طول مسیر حدود 15کیلومتر   ، برنامه یک روزه گلگشت (البته اگر به گلین قایاسی نروید)

مشخصات و زیباییهای مسیر : غار روستای کوستانا  ، دره زیبای گلین قالاسی ، قلعه گلین قالاسی

آبشارهای زیبای دربند گلین قایاسی ، قلعه روستای کوستانا

طبیعت : درختان انجیر ، داغداغان ، بوته های : زرشک ، سماق ، داغ دلن

حیات وحش : خرس ،گراز وحشی ، گرگ ، روباه ، خرگوش ، کبک و .. .

----------------------------

در مسیر این دو روستا دره ای زیبا که دو طرف آن را دیواره ها و پرتگاههای صعب العبوری  در بر گرفته منظره چشم نواز و بدیعی می نماید . بر فراز یکی از این صخره ها قلعه ای باستانی که متاسفانه یا خوشبختانه از دید ها پنهان مانده خود نمایی می کند گلین قایاسی  یا گلین قالاسی را می توان خواهر خوانده قیز قالاسی نامید ، قدمت آن را با کمی تحقیق  می توان مشخص کرد که امیدواریم صورت پذیرد . اما به گمان ما همزمان با قلعه قیز قالاسی می باشد و از لحاظ موقعیت یک مکان کاملا نظامی و سوق الجیشی بوده که  موانع طبیعی مانع از دید آن از اطراف و حتی رسیدن به آن می شود .

بجز آقای ملکی که بومی این محل است هیچ کدام از وجود این قلعه آگاهی نداشته و در هیچ کتابی در مورد آن چیزی نخوانده بودیم !

دره بکر با آبشارهای متعدد و مسیر خطرناک ایجاب می کرد با دقت و احتیاط بیشتری گام برداریم هر لحظه امکان سقوط سنگ از بالا و یا ریزش آن از زیر پا و حتی برخورد به حیوانات وحشی ( خرس یا گراز )که محلی آرام و دنج و بدور از دست رس انسانها را انتخاب کرده بودند خطراتی بود که ما را تهدید می کرد

------------------------

برای دریافت اطلاعات بیشتر و گزارش کامل صعود و دیدن تصاویر این منطقه بکر , کروکی مسیر (gps) به وبلاگ و سایت اختصاصی گروه کوهنوردی قافلانتی مراجعه فرمایید :

www.gaflanti.com

www.gaflanti.blogfa.comا.مختاری(meeanaji )1390/2/4 - 15:28:47
سعید شیخ الاسلامی:
از گزارش و تصاویر زیبای شما متشکریم
تعداد این آب انبارهای قدیمی در میانه کم نیست و حداقل من یکی از این آب انبارها را می شناسم که الان بعنوان سردخانه (خانگی) و یا انبار استفاده می شود و در یکی از خانه های قدیمی میانه جای دارد .
اگر خواستید هماهنگ شویم تا از آنجا گزارش تهیه کنیم.
==========
مختاری : فکر می کنم اگر میراث فرهنگی متوجه شود محدودیتهایی برای صاحب خانه بوجود آید برای همین ممکن هست صاحبخانه فعلا راضی به معرفی نشود. ولی سعی مان را می کنیم. ممنون.


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s