مراسمات سوگواري دانشگاه پيام نور ميانه - روابط عمومی دانشگاه پیام نور میانه
منبع : روابط عمومی دانشگاه

متن شماره 13: مراسمات سوگواري دانشگاه پيام نور ميانهبازدید کننده : 672 نفر

  در ايام سوگواري حضرت ابا عبدالله الحسين (ع) مراسمات سوگواري و عزاداري ششم و هفتم محرم در دانشگاه پيام نور مرکز ميانه با همکاري امور فرهنگي و بسيج دانشجويي مرکز برگزار گرديد.

در مراسم سوگواري ششم محرم، سرکار خانم دکتر بانگ عضو هيات علمي مرکز با بياناتي به تحريفات لفظي و معنوي وارد شده در واقعه کربلااشاره و به منظور جلوگيري از این تحريفات و مقابله با آن، افزايش علم و معرفت را به دانشجويان توصيه نمودند.

  دکتر بانگ در سخنان خود علل و انگيزه هاي حرکت و قيام امام حسين(ع) رابیان و يکي از اهداف قيام امام حسين(ع) را قيام در مقابل گناه عنوان کرد،وی ادامه داد وظيفه ماست که اهداف قيام اين امام را احياء کنيم و زير بار گناه و فساد نرويم تا جزو رهروان واقعي آن حضرت باشيم.

             در ادامه مراسم متنهاي ادبي و شعر در سوگ حضرت امام حسين (ع)  توسط دانشجویان خوانده شد و در پايان کربلايي عادل نجفي مداحي کردند.

 

در مراسم عزاداري هفتم محرم پس از خواندن زيارت عاشورا توسط شکراله عبداللهي ،دانشجويان ،کارکنان و اساتيد حاضر در نمازخانه مرکز به سينه زني پرداختند، در پايان مراسم نیز عزاداران حسيني با آش نذري پذيرايي شدند.استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s