نهايتا معلوم شدحق فنی دكتر داروساز يا حق فنی نيست پول زور است - یک همشهری
منبع : نوشته شده توسط ميرزائی

متن شماره 7: نهايتا معلوم شدحق فنی دكتر داروساز يا حق فنی نيست پول زور استبازدید کننده : 713 نفر

ديوان عدالت اداری دريافت هرگونه پولی به عنوان حق فنی را  مردود اعلام نموده ولی داروخانه ها دريافت میكنند  پس آيا اين پول زور نيست آقای دكتر به قول خودت دارو ساز كه حرفات نشان .....!!!!!! دارد بنده نيازی به تاسيس داروخانه ندارم مبارك خودت باشد ولی بدان اين پولها كه ميگيريد عاقبت خوشی برايتان ندارد مردم از ناچاری پرداخت می كنند كار بعضی ها كه به قانئن نيز اهميت نمی دهند همانند پول زور گرفتن در سر گردنه است نه حق فنی

 همشهري : 1389/9/6 - 07:46:09
جناب آقاي ميرزايي
با سلام
اولاً گويا شما در كشورهاي همچون سوئد يا سويس زندگي ميكنيد
ثانياً اين بحث اخيراً در صحن مجلس مطرح گرديده است.
ثالثاً آنچه كه وظيفه پزشكان محترم در داروخانه ها ميباشد به جرات ميتوان گفت كه در 99% داروخانه هاي كشورمان عمل نمي شود و داروخانه ها به بقالي سركوچه تبديل گشته اند.
همشهری خوبم بنده نیز در شهر میانه زندگی می کنم ولی اگر من و شما از مشکلات نگویم پس این مشکل را چه کسانی باید بیان کنند


hاز کارکنان شبکه بهداشت میانه : 1389/9/7 - 01:02:29
با عرض سلام خدمت جناب آقای میرزائی و تشکر از حسن توجه تان.متاسفانه در خصوص حضور داروسازان در داروخانه هاو نیز نظارت بر عملکردایشان در سطح کشور مشکلات اساسی وجود دارد.در خصوص قیمت داروها ،مبلغ ثبت شده روی دارو ملاک نبوده و بر اساس فاکتور فروش قیمت گذاری میشود .چنانچه در این خصوص نیاز به بررسی باشد مستدعی است به امور نظارت بر درمان شبکه مراجعه تادر خصوص موارد مربوطه کارشناسان توضیحات لازم را ارائه نمایند.با تشکر.


اسفنديار صفري(saffari )1389/9/8 - 13:06:46
با سلام كاش مستندات دلايل خود را نيز مي نوشتيد.صفري
..............................
صدای میانه: با تشکر از تذکر جنابعالی، چقدر خوب است هنگام اعتراض به فیش برق، آب ، برگه جریمه یا بیمه یا هر فیش دیگر، اسکنی از آن را در داخل مطلب قرار دهیم. الآن حتی با موبایل هم می توان تصویر مناسبی از اسناد انداخت.


یک نسخه پیچ : 1389/9/8 - 14:54:19
ببینید کارگر یا نسخه پیچ داروخانه کاره ای نیست حق فنی هم طبق قانونی که آقایان تایید کرده اند و زیر نظر بهداشت و درمان اجرا می شود بهداری مگر بازرس ندارد چرا پارتی بازی می کند و درست بازرسی نمی کند اگر داروساز در داروخانه حضور ندارد مقصر رئیس بهداری و شاید وزیر بهداشت است. تقریبا اطمینان دارم که همه داروخانه ها قیمتهایشان تقریبا برابر است ببینید قیمت دارو + حق فنی دارو فروخته می شود. به نظر بنده همینقدر که همه نمی توانند داروخانه تاسیس نمایند خوب این یک حق فنی محسوب می شود دیگر نیازی به گرفتن حق فنی وجود ندارد. اگر می خواهند درست عمل کنند به همه داروسازان مثل پزشکان اجازه تاسیس داروخانه را بدهند.


ا.مختاری(meeanaji )1389/9/9 - 01:31:37
اگر همه ی مبلغی را که می گیرند در نسخه بنویسند شفاف می شود ولی این کار را نمی کنند. شاید بعضی ها. آخرین موردی که بحثمان شد ننوشته بود. از بی اطلاعی مردم سو استفاده می شود. متاسفانه.


داروساز : 1389/10/18 - 14:55:12
تو دردت حق فنی یه ؟!! یا میخوای بتونی الا بختکی داروخانه بزنی ؟ نه جانم اون بقالییه که تو از عهدش بر میای. یادت باشه فقط داروساز میتونه داروخانه بزنه.


همشهري : 1389/10/19 - 07:33:16
جناب آقاي داروساز؟؟
با سلام
چنانچه جنابعالي دكتر داروساز هستيد!!؟ از لحن گفتار جنابعالي جامعه داروسازان واقعاً متاسف گرديدند.


همشهري : 1389/10/19 - 07:37:50
جناب آقاي نسخه پيچ
با سلام
از نكته سنجي بجاي تان ممنونم. واقعاً همانقدر كه ديگران اجازه داير كردن داروخانه را ندارند خود يك امتياز و حق فني به حساب مي آيد.
اما در رابطه با بازرسي شبكه بهداشت و درمان نيز بايد عنوان كرد كه آقايان مسئول نسبت به نحوه بازرسي و عملكرد خود (در صورتي كه داشته اند) لطفا براي روشن شدن اذهان عمومي يك گزارشي را ارايه دهند.


ایرانی : 1390/5/29 - 15:38:16
من می خواهم دارو سازی بخوانم بازار کارش خوبه؟از راهنمایی شما ممنون میشم


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s