این وضعیت تا کی ادامه می یابد!؟ - عبدالعظيم عظيمي
منبع : عظیمی

متن شماره 9: این وضعیت تا کی ادامه می یابد!؟بازدید کننده : 787 نفر

این هفته توفیقی حاصل شد تا با یکی از روسای ادارات میانه ملاقات چند دقیقه ای داشته باشم. این مسئول عزیز نسبت به شهری که ما که در آن زندگی می کنیم خیلی دلسوز است و خواهد بود. از چنین مسئولانی که برخورد خوب ، متواضعانه و بزرگوارانه با ارباب رجوع خود دارند به نوبه خود تقدیر و تشکر می کنم. ایشان از اینکه در میانه و یا در شهر دیگری به مردم خدمت کنند خوشحال بودند ولی برخی رفتارها از جانب بعضی ها مسئولان اینچنینی را بی انگیزه می کند. مثال خوبی زدند اینکه باز در یکی از شهرستان های آذربایجانشرقی مسئول بوده و بهنگام خرید منزل، فروشنده بقالی به ایشان متذکر می شود که شهر ما در سال گذشته در فلان موضوع دوم بوده ولی امسال شنیده ام که به رتبه پایین تری نزول کرده ایم.چرا؟ این شهروند ببینید چقدر نسبت به پیشرفت شهر خود اهمیت می دهد که متاسفانه بزرگان شهر ما از آن غافلند هرچند پیشرفت های خوبی در شهر میانه اتفاق افتاده است و انشا ا... خواهد افتاد منتهی باز بنده انگشت اتهام را به طرف خود مردم دراز می کنم چرا که این ما مردم میانه هستیم که نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر را انتخاب می کنیم. اگر مردم در انتخابات مختلف انتخاب درستی انجام دهند مطمئنا حاصل کار بهتر از این خواهد بود. انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی در پیش است و پس از چند ماه تبلیغات غیر رسمی انتخابات شروع خواهد شد. باز افراد مختلف که همه از شهروندان و قابل احترام هستند برای یارگیری مراجعه خواهند کرد و این ما هستیم باید سره را از ناسره تشخیص دهیم بنابراین باید هشیار باشیم تا بهترین انتخاب را انجام دهیم. البته به تازگی قانونی در مجلس گذرانده شده است که انتخابات مجلس استانی شود. این قانون نوید بسیار خوبی برای انتخاب بهتر است. طبق این قانون قرار است همه مردم استان به کاندیداها رای دهند و شخصی که در یک حوزه انتخابیه کاندیدا شده است باید 15% آرای آن حوزه را نیز باید بدست آورد. در هر صورت قانون خوبی است به این خاطر که به نظر بنده مردان بزرگ به مجلس راه خواهند یافت هر چند که این نتیجه گیری صد در صد نمی تواند درست باشد. از طرف دیگر با این قانون بساط بقالی تعدادی از نمایندگان در حوزه انتخابیه ها برچیده خواهد شد. امیدوارم با تایید نهایی این قانون یک قدم به دموکراسی نزدیک شویم.

عظیمیقاسم سلیمی(salimi )1389/10/22 - 00:17:58
آقای عظیمی این سایت نشان می دهد که مردم میانه خیلی ریزسنج و ظریف هستند و نسبت به همه چیز حساس و آگاهند. یک دهم خواسته های بحق مردم ادا شود میانه گلستان می شود. قسمت زیادی از طلب مردم از شهردار، فرماندار و دو نماینده است و اگر این چهار مسئول خواسته های مردم را برآورده کنند بقیه کم کم درست می شود. شهروندی که هنوز در جوی آب کوچه و آسفالت و پلاک مشکل دارد نمی تواند در مورد احداث خیابان جدید یا شهرک صنعتی جدید سئوال کند. او هنوز درگیر مشکلات ابتدائی هست.


یک همشهری : 1389/10/26 - 16:27:48
شما چه کاره مملکت هستید اینقدر این ور و اون می پرید؟


اصغر نعمتی : 1390/1/20 - 18:21:48
ممنونم اقای عظیمی بنده در دبیرستان المهدی افتخار این را داشته ام که دانش اموز شما شوم وهمچنین در جریانم که جناب عالی چقدر در موردشهر ومحل زندگی خود احساس مسئولیت دارید بله اقای دکترما مردم میانه اگر کمتر به وئده و وئید دروغین نمایندگان محترم گوش دهیم میتوانیم محل زندگی خود را بهتر بسازیم.


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s