به نام خدای شهادت و ایثار - بهروز اسدی
منبع : بهروز اسدی

متن شماره 6: به نام خدای شهادت و ایثاربازدید کننده : 998 نفر

 

این روزها هر کوی و برزنی مملو از خیل عاشقان حسینی است که در دسته جات مختلف به یاد امام مظلومشان سینه زنی می کنند. کوچه و خیابان، زمین و زمان و هرچه در منظر دید می گنجد همه و همه عزادار حسین بن علی(ع) است. در دریای اشک و سوگواری برای حسین بن علی خواه ناخواه به یاد واقعه عاشورا میا فتی چرا که با عاشورا زاده شده ایم با عاشورا زندگی کرده ایم با عاشورا برای وطن  جان داده ایم وبا عاشورا از دین عاشورایی دفاع کردیم . هر وقت به این واقعه فکر کرده ام فقط توانسته ام گوشه ای از این واقعه را در ذهن خود بشکافم اصلا  هر کسی این واقعه را واین حادثه بی بدیل تاریخی را از دیدگاه خود می بیند و تحلیل میکند . باز پرنده خیال  بی اجازه و اذن من به  دشت کربلا پر می گشاید ومن در پی او، اینجا را این سرزمین را هزاران بار دیده ام اما هرگز از دیدارش خسته  نشده ام و هر بار که می بینم انگار بار اول است انگار که همین چند لحظه پیش خون حسین ویارانش زمین تفتیده کربلا را رنگین کرده است این خون چرا به چه راز و رمزی است که همیشه بوی تازگی میدهد . اگر عزیزی را از دست بدهیم ناله وشیون می کنیم اما این ناله و شیون زیاد طول نمی کشد اصلا آن ضرب المثل ترکی به مضمون خاک سرد است حقیقت دارد که بعد از به خاک سپاری اندکی نزدیکان تسلی پیدا می کنند و بعد از اندک زمانی فراموشی خیلی زود به سراغ آدم می آید  .اما چرا خاک کربلا بعد از هزار و سیصد و هفتاد سال همچنان داغ داغ باقی مانده است و این چه سری است که با وجود کوشش دشمنان حسین بن علی که سالها حکومت و خلافت را در دست داشته اند هنوز هم حسین یگانه ستاره آسمان عاشقان آزادی و مردانگی است . بی شک اراده ای بس بزرگ در پس این جاودانگی نهفته است بی شک آن طراح وصحنه آرای این نمایش بی نظیر شجاعت و مردانگی ایثار و فداکاری یا خود خالق آسمانها و یگانه طراح هستی بوده یا آنکه جانشینی حقیقی داشته است .

در روز عاشورا دو دسته در مقابل هم صف آرایی کرده اند دسته ای کوچک کمتر از صد نفر به تعداد بسیار کم ،اما هر کدامشان دنیایی از ایمان به هدفی که داشته اند پیشوایشان حسین بن علی است مادرش فاطمه  جدش محمد ، که آفرینش هست خاکش  و همان که خداوند جهان، جهان را برای او آفرید. در آن سوی لشگری به شمارش بسیار اما بی سرمایه از انسانیت و آزادگی دین که نداشتند و آزاد مرد نیز نبودند .پیشوایشان کیست فرمانده و سرور وسالارشان کیست فرستاده ای از سوی یزید فرزند معاویه واو نیز فرزند ابوسفیان همان که در فتح مکه از روی مصلحت ایمان آورد و منتظر فرصت که ضربه اش را بر پیکر اسلام وارد کند .و قبرستان بقیع فراموش نکرده است آن روز راکه پای کثیفش را بر خاک پاک پیامبر می کوفت و می گفت ای محمد برخیز و ببین چه بر سر دینت آوردم. او همان کسی است که پدرش با حقه های عمر عاص بر مجاهدان کوته فکر  سپاه علی بن ابیطالب غلبه کرد وآنان علی را تنها گذاشتند همان مردی که برای حفظ جان کثیفش در مقابل علی لباس از تن برکند و آبرو بیرون ریخت و نمی دانم آن زمان مولایم از شرم وحیای خویش روی از این فتنه برگرداند یا عجز وزبونی وحقارت آن خدعه گر مانع از فرود آمدن ذوالفقار علی شد .این طایفه برای حفظ آنچه که حق خود میدانستند و حکومتی که آنرا ملک خویش می پنداشتند از کشف عورت نیز روی گردان نبودند . قرآن بر سر نیزه کردند و اگر لازم میشد بدتر از آن با قرآن میکردند تا بر دل مقدس مابان کوته فکر نفوذ کنند و خود را طرفدار دین و علی وحسین را طرفدار جبهه باطل معرفی کنند .  انگار که دنیای حقیقت در برابر دنیای دروغ ونیرنگ ایستاده است در جبهه ای امام راستین در جبهه ای پیشوای دروغ و فتنه ،دروغ پردازی را تا به آنجا به پیش برده است که فرزند پیامبرش را خارجی و مرتد اعلام کرده است و چه زود آن عالمان بی خبر از دین دستور حکومت ظلم و جور را اطاعت کرده وفرزند پیامبر را کافر و خارجی پنداشتند . وچه زود عوام مردم باور کردند که حسین بن علی همان که خود رای به خلافتش داده بودند با هزاران نامه دعوتش کرده بودند از دین خدا برگشته است .هنوز هم باور ندارم که آنان در آن زمان چنین ایمانی داشته اند آری شاید اگر سکه های حکومت ظلم نبود که بزرگان قبیله ها گرفتند واز آن وعده ها به مردم خود دادند بی شک آنان راه حقیقت را انتخاب میکردند . آنان امام خود را به چند سکه ای فروختند نه فقط امام خود را بلکه تمام دارایی خود را دین خود را آخرت خود را و ارزان فروشی کردند و چه ضرری از این معامله بردند آنانکه در ابتدا خیال سود داشتند .

امام در مقابل کسانی ایستاده است که به ناحق بر مسند حکومت اسلامی تکیه زده اند وچیزی نمانده است که آرزوی جدشان ابو سفیان  را که نابودی دین پیامبراست عملی سازند  . وبرای اینکه هدفشان را در آغوش گیرند از هیچ دروغ پردازی اباء ندارند . با سکه و شمشیر و دروغ آمده اند وتا نیتشان را عملی نسازند نخواهند رفت آنان در این کار نسلها ست خبره اند این بار نیز با همان ترفندها آمده اند . اما غافل از آنکه اینبار نیز شکست خورده وذلیل بر خواهند گشت اگر چه به ظاهر چند صباحی مراد خویش را در آغوش کشیده باشند اما به زودی طعم حقارت را می چشند و طومار زندگیشان در هم پیچیده میشود خلافتشان به باد میرود این بار حسین بن علی قبری به درازای تاریخ برایشان کنده است و درایت و حقانیت امام راستین توطئه آنها را به آنها باز میگرداند رسوای تاریخ شان میکند .

این حسین با این یاران اندک خود چه برسر یزید و سپاهش که نمی آورد . وچه عظمتی دارد شخصیت  حسین و من امروز بر تشنه ماندن حسین  نمی گریم که آن کوچکترین مظلومیت حسین است من امروز بر  گرفتاری حسین در دام فتنه ای میگریم که اورا  کافر و خارجی خواند بر حال ابله مردمی می گریم که چه زود خودرا فروختند وچون حسینی را از دست دادند و بر پیکرش اسب تاختند و خانواده اش را به اسارت بردند و امروز باید گریست بر مرگ آزادگی در روز عاشورا بر مرگ مردانگی در روز عاشورا بر تنزل ارزشهای انسانی در آن روز بر پایکوب شدن غیرت عربی و اسلامی باید گریست باید گریست بر سیه روزی این قوم و ای امام تورا می ستایم بخاطر بذل با ارزش ترین دارایت در راه شرف و دین و آزاده گیت بخاطر فدا کردن دوست داشتنی ترین برادر عالم در راه حق بخاطر دل کندن از زیبا ترین فرزندان عالم  و به خاطر اینکه دست در دست حاکم ظلم نگذاشتی آنجا که میتوانستی سازش کنی و زندگی راحت دنیا را پیشه کنی و تو ای امام راستین چه معامله ای کردی آنجا که حق را حقیقت دینت را با دنیای فریبنده عوض نکردی چقدر دوست داشتنی هستی ای امام درود سلا م خدا بر تو بادای  خون قبیله خدا در طول همه اعصارو زمان.

 

 استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s